Sedmapadesátá minuta rozhodla o vítězství Rebelů

15.10.2008, Lukáš Krupička, Lukáš Bajgar

Tým HC VOKD Poruba zajížděl v rámci prvního z řady venkovních utkání na Vysočinu do Havlíčkova Brodu. Již minulá utkání ukázala, že bitva bude vyrovnaná a středeční duel nebyl žádnou výjimkou. Porubští sice zásluhou trefy z 18. sekundy Radka Hubáčka rychle vedli, ale domácí dvěma přesnými zásahy v prostřední části stav zvrátili. Martin Bartoš ve 45. minutě vykřesal jiskřičku naděje srovnáním stavu na časomíře, jenže dvě branky z 57. minuty v rozmezí jedenatřiceti sekund rozhodly o vítězství Rebelů 4:2.

- 13.kolo st 15.10.18:00
BK Havlíčkův Brod
4:2(0:1, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 25. Třetina (Borovanský, Ondráček), 30. Dušátko (Holec), 57. Borovanský (Třetina), 57. Kraučuk (Svoboda, Holec) - 1. Hubáček, 45. Bartoš (Tesařík). Rozhodčí: Pešina - Rittich, Skopal. Vyloučení: 6:10, navíc Šulc (HBR) 5 + OK, Hubáček (POR) 10 OT. Využití: 2:0. Diváci: 800. Střely na branku: 30:31. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.
BK Havlíčkův Brod: Neruda - Vyhlídal, Špelda, Šulc, Borůvka, Pavlík, A. Jelínek, Rusnák, Martinka - Borovanský, Endál, Vojtěch Němec, Kraučuk, Třetina, Holec, Stromko, Dušátko, Svoboda, Ondráček, Varga, Wurm
HC RT TORAX Poruba 2011: Iláš - Ovšák, Vnenk, Holík, Vajda, Brincko, Tesařík, Suchý, Palík - Rozum, Hubáček, Kotásek - Urban, Holuša, Bartoš - Červenka, Zdeněk, Kolařík - Gelačák, Janečka, Rehuš

V středečním zápase přivítali domácí Rebelové Porubu. Oba týmy v předchozím kole zvítězily a tak se čekalo, že se bude hrát dobrý hokej. Zápas začal skvěle pro hosty hned po osmnácti sekundách, když se v pádu trefil hostující Radek Hubáček. Domácí tento vývoj dost zaskočil a v dalších minutách se jim nedařilo založit kloudný útok. I když měli Rebelové několik přesilových her, tak se jim do konce první třetiny srovnat nepodařilo.

Ve druhé třetině začali domácí náporem a následnou přesilovkou. Dostali se do tempa a z jednoho povedeného útoku se Rebelům podařilo srovnat, když se prosadil Miroslav Třetina. Hosté byli v dalším průběhu slabším týmem a bránili se zuby, nehty nájezdům domácích hráčů. Rebelům se alce zápasu podařilo stav otočit po využité přesilovce, když se střelou bez přípravy prezentoval Jan Dušátko. Druhá část se dohrávala v přesilovkách na obou stranách, ale ani jeden z týmů se nedokázal střelecky prosadit.

Poslední část utkání začali tlakem prohrávající hosté. Tlačili se do útoku a jeden z nich vedl k vyrovnání na 2:2. Po akci Tesaříka se trefil Martin Bartoš. A začínalo se od začátku. Hosté byli po vyrovnání aktivnější a ostřelovali Nerudovu branku z každé pozice. Zápas tak spěl k prodloužení, které ale tři minuty před koncem odmítl využitou přesilovkou domácí Michal Borovanský. Vzápětí hosty dorazil rychlou brankou po krásné akci Michal Kraučuk. Hosté dostali těsně před koncem možnost přesilovky, hráli power play, ale branku už nevstřelili. Domácí tak získali všechny body.

Jan Vavrečka (HC Poruba ): "Já po zápase nemůžu naše kluky moc kritizovat, bojovali, byli silní a rychlí. Bohužel máme problémy se zakončením. Nedali jsme tak 3 nebo 4 šance, což vlastně rozhodlo. V závěru jsme dostali 2 branky po chybách našich obránců, kteří si nepohlídali útočníky. Havlíčkův Brod dal bohužel dnes více branek a to rozhodlo!"

Petr Novák (Rebel Havlíčkův Brod ): "My jsme zápas začali špatně, protože jsme už po 18 sekundách inkasovali první gól. To ovlivnilo celou třetinu. Po tomto momentu jsme byli všude pozdě, byli jsme takoví zakřiknutí. Zaslouženě jsme prohráli 1. třetinu 1:0. Po velké domluvě jsme se ve druhé třetině zlepšili, což přineslo i kýžené góly. Do 3. třetiny jsme nastoupili asi s tím, že hrajeme dobře, nemůže se nám nic stát. Herně nás probral až gól na 2:2. V závěru jsme se pak dostali do rychlých protiútoků, ze kterých jsme vstřelili dva góly. Chtěly vyhrát oba týmy, ale my jsme asi byli lepší v obraně, kdy jsme si pohlídali jejich rychlé protiútoky.Pro diváky to dneska asi nebyla skvělá podívaná, ale my jsme zabojovali a zvítězili. Možná opticky si ten zápas zasloužil remízu. Musím pochválit brankáře, který nás podržel. Kluci to taky odmakali na 110%."