Sareza v Prostějově neuspěla

09.03.2006, Jan Škarpa, Jan Brumlík

Ke svému druhému přátelskému utkání po skončení letošní soutěže zajížděla Sareza na led předposledního celku první ligy - do Prostějova. Zatímco v domácím prostředí dokázala Sareza zvrátit dvoubrankové vedení soupeře, napodruhé se ji to nezdařilo. Po brankách Vymazala a Fojtíka sice snížil na rozdíl jednoho přesného zásahu ostravský Lukáš Bokroš, po brance Fojtíka ale Jestřábi opět vedli o 2 góly. Sareza sice v závěrečné třetině snížila z hole Libora Poláška, ale poslední slovo si nechali domácí pro sebe a tak na konečných 4:2 pro Prostějov zvýšil Chvojka.

- přát. čt 9.3.17:00
LHK Jestřábi Prostějov
4:2(1:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 19. Vymazal (Kruliš), 23. Čech F. (Saluga), 40. Fojtík (Říha), 44. Chvojka (Fojtík) - 25. Bokroš (Holuša), 41. Polášek (Dostál) Rozhodčí: . Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Hamrla – Kameš, Kruliš, Kučírek, Sedlák, Švrček, Chvojka, Kryl, Doseděl, Polák, Říha, Fojtík, Zbořil, Piecha, Vymazal, Čech F., Saluga, Sabela, Bartošek, Žibrita
HC Sareza Ostrava: Čech – Holík, Kubala, Ovšák, Mocek, Vnenk, Vajda, Rosypal, Buček, Kramný – Glas, Sochorek, Badžo – Bokroš, Holuša, Gelačák – Polášek, Boháč, Dostál – Minařík, Novák, Foltýn
V zápase, který byl pro prostějovské hokejisty další zkouškou, nakolik jsou připraveni na baráž, se střetli domácí Jestřábi opět s ostravskou Sarezou.

Utkání s nepříliš valnou odezvou ze strany diváků začalo na obou stranách spíše opatrnou hrou. První šance si vytvořili domácí, když se v šanci objevil Michal Čech a krátce po něm neproměnil svůj blafák Polák. Následkem těchto příležitostí byla přesilová hra domácích. Ostravský Foltýn se pokoušel před zraky rozhodčího ukrýt sekání, ale nepovedlo se, a tak si musel jít na dvě minuty posedět. V přesilovce byli domácí několikrát nebezpeční, nejprve pálil od modré čáry Kameš a vzápětí neprostřelil hostujícího brankáře Čecha Polák. Síly na ledě se srovnaly po faulu domácího Říhy, který putoval za katr kvůli držení. Většího prostoru na ledě využil ostravský Polášek, ale pěkná střela z mezikruží si cestu do Hamrlovy svatyně nenašla. Krátce nato, ale už při hře v plném počtu hráčů pálil od kruhů Žibrita, ale ani tento pokus se neujal. Na druhé straně si od útočné modré našlápl hostující Sochorek, ale na Hamrlu nevyzrál. Po této akci šel pykat na lavici trestů hráč Sarezy Holuša. V čase 18:35 přišel první gólový zásah. Vymazal velmi chytře tečoval tvrdou střelu Poláka od modré čáry, s čímž brankář Čech nemohl nic udělat. Branka jakoby hostující tým poněkud zaskočila a první třetina se již v poklidu dohrála.

Do druhého dějství vstoupili hosté aktivně, hned v první minutě vypálil prudký projektil na prostějovskou branku Polášek, ale její strážce byl pozorný. Jako odpověď přišla ze strany domácího týmu akce Filipa Čecha a Martina Salugy, kdy druhý jmenovaný přihrál zpoza branky a jeho spoluhráč nekompromisně zamířil pod víko ostravské branky. Sareza se však dokázala rychle vzepnout k odporu a když Hamrla neudržel střelu Holuši, Bokroš už neměl těžkou práci. V další přesilovce Jestřábů putoval puk po ose Sedlák - Říha - Fojtík, ale poslední v řadě jmenovaných střílel nad. Po vyrovnání sil na ledě opět zahrozili hosté, od čáry dělící střední a útočné pásmo to zkoušel Dostál. I jeho pokus skončil v náruči brankáře. V desáté minutě měla možnost vyzkoušet si hru v převaze mužů v poli pro změnu Ostrava, ale žádnou výraznější šanci si nevytvořila. Utkání poté trošku ztratilo na tempu, až koncem čtrnácté minuty našel před bránou hostí Řípa Piechu, ten však z prostoru mezi kruhy neproměnil. Okamžik potom šel sedět opět hráč v dresu Jestřábů, tentokrát Chvojka. Domácí se opět ubránili bez větších obtíží. Ke konci prostředního dějství vybídnul ke skórování Sabela Michala Čecha, ten však jeho nabídku odmítl. Do konce třetiny byli ještě vyloučeni Fojtík a ze strany ostravských Ovšák, oba za sekání. Už už to vypadalo, že stav 2:1 vydrží až do konce této části hry, to ale odmítl Fojtík a po přihrávce Říhy z ostrého úhlu zvýšil v čase 19:50 do odkryté branky na 3:1.

Hosty však gól do šatny nijak nezaskočil, ba naopak. Zopakovali dynamický nástup do třetiny, tentokrát ho navíc dokázali zužitkovat. To ještě neskončila první minuta a Polášek za asistence Dostála bombou z mezikruží snížil na 3:2. Nedlouho poté si ale pomohl Gelačák k zastavení unikajícího soupeře hákováním, což rozhodčí ohodnotil dvěma minutami na lavici hanby. Do třech poslal svůj tým Novák a prostějovští tuto nabídku na změnu stavu nemohli odmítnout. Fojtík uviděl najetého Chvojku a ten nekompromisní dělovkou nad ledem k tyči vrátil domácím dvougólové vedení. O dvě minuty se opět blýskl Fojtík. Dostal se do brejku, gólmana přelstil blafákem, ale přestřelil. Na tabuli svítilo 8:10 a na trestnou se zajel podívat domácí Sabela. Nebyl tam dlouho sám. Čtyři na čtyři se hrálo po faulu Boháče. To oba celky zase polevily a začaly šetřit síly, hra tedy relativně ztratila na pohlednosti. Sotva se vyloučený hráč Sarezy vrátil, šel ho na snad ještě zahřátou lavici vystřídat Kubala, jenž si šel odpykat krosček. V čase 16:02 si ještě musel na trestnou jít popřemýšlet hráč Jestřábů Vymazal, který bránil soupeři ve hře držením hole. Ani jeden z týmů se však již do ničeho nehrnul a utkání se již dohrávalo spíše z povinnosti. Až do konce zápasu tak svítil stav, který naposledy upravil Chvojka. Jestřábi si tedy snad zvedli pro nadcházející období tolik potřebné sebevědomí a mohou směle vykročit vstříc prozatím druholigovým celkům, jež by je rádi nahradili v lize první.