Sareza vybojovala další tři body

28.11.2007, Adam Bagar

Sareza Ostrava přivítala na svém ledě hráče Rebelu Havlíčkův Brod, se kterými byla v roli jasného favorita zápasu. Ovšem situace na ledě byla úplně jiná. I přestože se domácí dostali rychle do vedení zásluhou Šebesty, tak první třetinu jasně ovládli hosté, kteří posílali na Štěpánka jednu střelu za druhou. Žádná z nich se ale neujala, a tak po dvaceti minutách byl stav 1:0 pro domácí. Druhá třetina nepřinesla mnoho změn. Hosté byli i v ní aktivnějším celkem, ale v jejím závěru se trefili dnes podruhé domácí hráči z hole Zdeňka. Po dvou třetinách nepříliš atraktivního hokeje vedla Sareza již 2:0. Třetí část přinesla hned v úvodu zasloužené snížení z hole Maláta. Ovšem stav 2:1 nevydržel příliš dlouho, protože se ve 48. minutě trefil Pavelek. V závěru ještě hosté stačili zápas zdramatizovat, když na rozdíl jediné branky snižoval Kreuzer. Ale závěrečné slovo patřilo opět domácím, když se sedm vteřin před koncem utkání trefil Patrik Rimmel a definitivně tak ukončil trápení domácího týmu. Sareza Ostrava tak porazila po nedobrém výkonu Havlíčkův Brod 4:2. Hosté byli po většinu zápasu lepším týmem, a tak si alespoň bod z dnešního utkání zasloužili.

- 25.kolo st 28.11.17:00
BK Havlíčkův Brod
4:2(1:0, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 2. Šebesta (Svačina, Najdek), 38. Zdeněk (Najdek), 49. Červenka (Pavelek), 60. Rimmel (Boháč, Šebesta) - 44. Malát (Endál, Procházka), 58. Kreuzer (Hodek, Vyhlídal). Rozhodčí: Hribík - Kis, Padevět. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 380. Střely na branku: 23:49. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
HC Sareza Ostrava: Štěpánek - Holík, Vnenk, Rimmel, Palík, Tesařík, Vajda D., Černák - Šebesta, Boháč, Svačina - Gelačák, Najdek, Zdeněk - Červenka, Novák, Pavelek - Bartošek, Bartoš, Bokroš
BK Havlíčkův Brod: Neruda - Borůvka, Jebavý, Jelínek A., Pavlík, Procházka, Soldán, Šulc, Vyhlídal, Endál, Hodek, Holec, Jelínek P., Kreuzer, Kubeš, Langhans, Malát, Ondráček, Sklenář, Stromko, Varga

Již v první minutě utkání mohli jít do vedení hosté, když se Hodek ocitl nikým nehlídán před Štěpánkem, ovšem této výhodné pozice nedokázal využít. Na opačné straně se však v čase 1:08 dostali do vedení domácí hráči – Svačina našel před brankou hostí úplně volného Pavla Šebestu, který si chvíli počkal a krásně zavěsil do horní části branky. To bylo však na dlouhou chvíli vše, co domácí dokázali v první části ukázat. Hosté byli jasně lepším týmem a pálili jednu střelu za druhou na Štěpánka. Ovšem střely Sklenáře, Hodka se neujaly. V páté minutě vznikl před domácí brankou obrovský zmatek, který nakonec skončil vyloučením jednoho z domácích obránců. V následné početní převaze však Holec trefil domácí oporu v brance do masky. V osmé minutě tečoval těsně před domácí brankou Endál, ovšem naštěstí pro domácí jen těsně mimo jejich branku. V 9. minutě pálil od modré čáry Holík, jehož střelu vyrazil Neruda pouze před sebe, a tak Gelačák stál ve zcela výhodné pozici, ale nadvakrát nedokázal překonat hostujícího gólmana při poloodkryté brance. Hosté však byli i tak lepším celkem, ale střely Jelínka ani Hodka si místo v domácí brance nenašly. V 16. minutě pálil od modré čáry Pavlík, ovšem jeho střela mířila těsně vedle. V závěru první části měli ještě hosté k dispozici výhodu přesilové hry, ale žádnou další příležitost si nevypracovali. První část tak skončila vítězstvím domácí Sarezy 1:0, která za první třetinu vystřelila snad na branku Nerudy pouze třikrát.

V úvodu druhé části sice domácí hráli přesilovou hru, ale z ní nedokázali vyprodukovat téměř nic. Ve 24. minutě nejprve střílel z levého kruhu Varga a poté i Procházka se ocitl sám před Štěpánkem , ale ten dnes domácí držel nad vodu. O minutu později vypálil obrovskou bombu zpoza modré Pavelek, jehož dělovku Neruda s problémy zneškodnil. Ve 26. minutě se dostala do příležitosti i domácí Sareza, když Boháč dostal parádní přihrávku do jízdy, ovšem vystřelil jen pár centimetrů mimo tyče havlíčkobrodské branky. V téže minutě pálil od modré Holík, jeho střelu Neruda vyrazil jen před sebe, kde si na kotouč počkal Najdek, který netrefil prázdnou branku. Další minutu nato trefil v jasné šanci jen masku domácího brankáře Stromko. Poté si oba týmy zahrály přesilovou hru, ale ani jeden z celků v této výhodě nedokázal nic vyprodukovat. Naopak v oslabení ujel Malát jenž minul branku. Ve 33. minutě netrefili v jasných pozicích jak Zdeněk, tak Gelačák úplně prázdnou branku. V minutě 37. tečoval Endál těsně před Štěpánkem po střele Soldána od modré. V čase 37:57 přidali domácí již svou druhou branku, když Jiří Zdeněk po přihrávce Najdka zpoza branky zamířil do levého růžku Nerudovy branky. Po druhé třetině tak vedla domácí Sareza 2:0, i přesto, že hosté byli i ve druhé dvacetiminutovce o něco lepším týmem.

V úvodu třetí části dostali hosté příležitost zahrát si další přesilovou hru, ale domácí jim v ní nic nedovolili, protože skvěle bránili svou modrou čáru. Ovšem ihned po návratu domácího hráče na led hosté udeřili – v čase 43:38 si Endál najel až před Štěpánka, který jeho střelu výborně vyrazil, ovšem ke smůle domácího týmu přímo k Martinovi Malátovi, který přeloboval ležícího domácího gólmana. Ve 45. stál před Nerudou Svačina, který však hostujícího gólmana pouze trefil. Minutu nato byl ve velké šanci domácí Zdeněk, který však opět před prázdnou brankou zaváhal, když mu Neruda ještě do jeho střely stačil vložit hůl. V čase 48:22 domácí opět své skóre navýšili, když se Adamovi Červenkovi povedlo vstřelit velmi kuriózní branku, když jen tak plácnul do puku, který nakonec jen tak tak skončil v brance Nerudy. Ve 49. minutě měli šanci snížit zpět na rozdíl jediné branky hosté, ale Varga, Procházka ani Sklenář nedokázali propasírovat kotouč za záda ležícího Štěpánka. V minutě 54. hráli havlíčkobrodští další přesilovou hru, ve které pálil pouze od modré čáry Vyhlídal, ale Štěpánek byl opět připraven. To bylo vše, co hosté v početní výhodě předvedli. V 57. minutě nejprve ujel po straně Svačina a poté z protiútoku ohrozil Štěpánka tvrdou střelou Hodek. V čase 57:28 hosté zdramatizovali zápas, když propálil Štěpánka krásnou střelou z mezikruží Aleš Kreuzer. V závěru zkusili hosté hru bez brankáře. V poslední minutě utkání ujel Pavelek, který však nejprve branku netrefil a poté byl v nadějné pozici faulován. V následné přesilové hře ještě domácí přidali krásnou branku na závěr, když po asistenci Boháče propálil Patrik Rimmel krásnou střelou z mezikruží z první Nerudu. Sareza tak nakonec po velmi rozpačitém výkonu poráží Rebel Havlíčkův Brod 4:2. I přesto, že hosté byli lepším celkem, tak odjíždějí domů s prázdnou především díky žalostné koncovce.

Jan Vavrečka (Sareza Ostrava): "Byli jsme překvapeni tím, že hrál Havlíčkův Brod tak agresivně. Skvěle zachytal Kuba Štěpánek. Snažili jsme se z brejkových situací dát gól. Vyhráli jsme a máme tři body, což je důležité."

Petr Novák (Havlíčkův Brod): "Odjíždíme zklamaní, protože jsme dnes byli lepším týmem, ale takový je hokej. Byli bychom rádi i za bod, který bychom si určitě zasloužili, ale domácí měli v první třetině dvě gólové šance a jednu proměnili, my jsme neproměnili žádnou. Druhá třetina byla vyrovnaná, ale skórovali jen domácí. Po zkorigování na 2:1, jsme udělali obrovskou individuální chybu, která znamenala gól na 3:1. Při hře bez brankáře se nám nepodařilo dát kýžený třetí gól. "