Sareza v nájezdech neuspěšná

15.11.2006, Vladimír Vronka

Sareza Ostrava jela na led Jestřábů z Prostějova a jistě pomýšlela na bodový zisk. Ostravští byli vždy o krok napřed, ale domácí zásluhou využitých přesilových her dokázali vždy vyrovnat. Sareza se nedokázala, po pátém gólu ve své síti, dostat znovu do vedení, následovalo prodloužení, ve kterém gól nepadl. V loterii, samostatných nájezdů, byli lepší domácí hráči a připisují si dva body za výhru 6:5, Sareza veze do Ostravy jeden bod.

- 22.kolo st 15.11.18:00
LHK Jestřábi Prostějov
6:5sn(1:2, 3:2, 1:1 - 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Sedlák (Hlouch), 24. Bartošek (Škoda), 26. Sedlák (Všetečka, Hlouch), 37. Doseděl (Říha, Bartošek), 51. Pavelek (Sedlák), rozhodující s.n. Hlouch - 1. Boháč (Baranyk), 10. Rimmel (Baranyk, Mocek J.), 22. Brincko (Najdek), 36. Badžo (Gelačák), 43. Bokroš (Klimek, Pavlačka). Rozhodčí: Blecha - Hejduk, Křivský . Vyloučení: 7:13, navíc Sedlák - Glas oba 10 min. Využití: 4:2. Diváci: 952. Střely na branku: 45:42. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5, 5:5, 6:5.
LHK Jestřábi Prostějov: Hrazdíra (21. Jágr) - Pukalovič, Flašar, Sedlák, Všetečka, Poživil, Doseděl - Duba, Škoda, Bartošek, Pavelek, Říha, Hlouch, Grofek, Gengel, Vymazal, Minařík, Korčák
HC Sareza Ostrava: Čech - Rimmel, J. Mocek, Brincko, Ovšák, Vnenk, Holík, Buček - Najdek, Janečka, Gelačák, Badžo, Glas, Tesařík, Valušiak, Pavlačka, Bokroš, Šebesta, Baranyk, Klimek
Úvod zápasu byl ve znamení překvapení. Po dlouhé pauze, se do svatyně domácích postavil opět Emil Hrazdíra. Bohužel jeho návrat nebyl šťastný. Hned po dvacetišesti sekundách hry musel totiž po akci Milana Baranyka a zakončujícího Daniela Boháče lovit kotouč ze své sítě – 0:1! Po necelých pěti minutách hry se otevřela před domácími možnost srovnat skóre v přesilovce pět na tři, ale Říhova ani Všetečkova střela v síti neskončila. V šesté minutě se domácí konečně dočkali. Od modré čáry napřáhl Hlouch, jehož tvrdou střelu vyrazil Čech před vedle sebe a Tomáš Sedlák zasunul pohodlně do odkryté branky – 1:1! Ihned poté předvedli krásnou akci hosté. Šebesta našel volného Boháče, ten však mezi tyče zamířit nedokázal. Další útok Sarezy táhl Patrik Rimmel, po jehož přihrávce se ke kotouči dostal Galečák, který se snažil ještě přihrát lépe postavenému Glasovi, ale přihrávku mu bravurně zablokoval domácí Doseděl. Minutu na to šli však již hosté do vedení. Na modré si vyměnili puk Tesařík s Baranykem a odraženou střelu druhého jmenovaného od zadního mantinelu dorazil do odkryté klece Patrik Rimmel – 1:2! Ve dvanácté minutě se o rozruch před hostující brankou postaral, po tečované střele Sedláka, Michal Vymazal. Čecha jeho pokus vytěsnil ramenem. Do konce první části prověřili Hrazdíru postupně ještě Valušiak a Najdek. Za Jestřábi se prezentovali Roman Hlouch a Tomáš Sedlák.

Po první třetině došlo v brance domácích ke střídání. Emila Hrazdíru nahradil Jaroslav Jágr. Podobně jako první část začali hosté i tu druhou lépe. Na začátku dvaadvacáté minuty ujeli prostějovské obraně Najdek a Dušan Brincko a poslali Sarezu dvoubrankového vedení – 1:3! Ve čtyřiadvacáté minutě bylo Jestřábům o malinko veseleji. Po přihrávce Bartoška pálil tvrdě Škoda, jehož střelu Čech s problémy vyrazil a nekrytý kotouč si našel opět Michal Bartošek a do prázdné branky se nemýlil – 2:3! Minutu na to byl hostující gólman v akci znovu. Střelu Pukaloviče tečoval těsně před Čechem nejmladší z Jestřábů Michal Bartošek a jen díky reflexivnímu zákroku hostujícího brankáře Sareza stále vedla. Dvě minuty po druhé brance domácích přišla i třetí. O vyrovnání se postaral Tomáš Sedlák, který dorazil střelu Davida Všetečky za bezmocného Čecha – 3:3! Vyrovnání hosty evidentně nabudilo a na domácího brankáře šla jedna střela za druhou. Pavlačka, Valušiak, Najdek byli těmi, kteří nedokázali Jágra překonat. V třiatřicáté minutě, po chybě hostující obrany, jel sám z pravé strany na branku Škoda. Bohužel pro domácí trefil pouze boční síťku. Ve šestatřicáté minutě šli do vedení opět hosté. V skrumáži těl před Jágrovou brankou se nejlépe orientoval Marek Badžo, asistenci si připsal Ovšák – 3:4! Hosté se z vedení radovali však pouhou minutu a osmnáct vteřin. Od modré napřáhl domácí kapitán Petr Doseděl a kotouč z jeho hole si našel cestu přesně do levého růžku Čechovy branky – 4:4! V závěru druhé části nastřelili ještě domácí tyčku zásluhou Hloucha, ale to bylo z obou stran vše a tak se šlo po čtyřiceti minutách do kabin za stavu 4:4.

A i do třetice se podařilo hostům vstřelit branku v úvodu třetiny. Po slibné šanci Říhy se v protiútoku po střelách Pavlačky a Klimeka prosadil Lukáš Bokroš – 4:5! Dvě minutky na to předvedl čím je nebezpečný domácí Lukáš Říha. Kotouč si vzal za vlastní brankou, projel celým kluzištěm, objel i hostující klec, neomylně našel volného Michala Vymazala, který poslal svoji navštívenku pouze do výstroje hostujícího brankáře. Po pěti minutách hry ve třetí části se ocitl ve veliké šanci Roman Hlouch, který zamířil mezi Čechovy betony. Ten je však stačil srazit k sobě alespoň tak, aby kotouč vytěsnil mimo tři tyče. Poté se střelami prezentovali Bokroš, Sedlák, Pavelek a Boháč ale nikdo z nich nedokázal soupeřova brankáře překonat. V čase 50:57 se to domácím ale podařilo. Střelu obránce Sedláka tečoval před Čechem Pavelek a bylo vyrovnáno – 5:5! Ve třetí třetině řádil i nadále Lukáš Říha, který po přihrávce Hloucha z bezprostřední blízkosti přestřelil hostující branku. Poté předvedl své kvality i domácí obránce Tomáš Sedlák, který bravurně zasáhl v situaci dva na jednoho. Závěr pojali ostřeji domácí, kteří byli rychlejší a důraznější. Jejich velká touha vsítit rozhodující branku však vyslyšena nebyla a tak se chystali obě mužstva na prodloužení.

I v Prodloužen byli domácí lepším celkem. Po přihrávce Škody zlomil při střele hůl Duba a jen díky faulu hosté přestáli nápor Jestřábů. Domácí však početní výhodu zužitkovat nedokázali a tak přišla řada i na samostatné nájezdy.

První sérii začali ostravští. Na Jágra se rozjel Baranyk, ale neuspěl. Stejně tak i domácí Sedlák. Druhé série se chopili Najdek na straně hostů a Duba na straně domácích. Bohužel se stejným koncem jako jejich předchůdcové. Třetí sérii nájezdů proměnil jak hostující Šebesta, tak domácí Škoda. Hrdinou posledních sérií se stal domácí Roman Hlouch, který po neúspěšném nájezdu Boháče, skóroval a zajistil tak Jestřábům dva body za výhru v samostatných nájezdech.

Petr Fabián (trenér Sarezy): Z mého pohledu bylo na zápase pozitivní pouze to, že padlo hodně gólů a že se lidé pobavili. Když v zápase padne jedenáct gólů, tak určitě diváci odcházejí domů spokojeni. Zápas byl rozehraný tak, že mohly vyhrát oba týmy a já nejsem spokojen s tím, že vezeme pouze jeden bod.
Aleš Flašar (trenér Jestřábů): Samozřejmě, že já jsem se dvěma body spokojen, neboť jsme řešili probematiku gólmanů. Nakonec si zachytali oba a myslím, že oba podali slušný výkon. Petr Fabián říká, že vezou pouze jeden bod, ale já si myslím, že za dané situace mohou být za bod rádi, protože šancí jsme měli trošku víc než Sareza. Přesto si myslím, že remíza byla spravedlivá. Taky jsem hrozně rád, že po dvou prohraných zápasech v nájezdech se nám to konečně podařilo zlomit a v nájezdech uspět. Mohlo by nám to psychicky hodně prospět.