Sareza v Brně prohrála

09.10.2006, Martin Lísal

B r n o - V bitvě třetího s pátým se utkala domácí Kometa s hostující Sarezou Ostrava. Vyrovnaný zápas se zlomil v úvodu druhé třetiny, kdy se domácí třígólovou smrší utrhli a v podstatě rozhodli o osudu duelu. Prim hrála zejména první formace, konkrétně útočník Moskal, se dvěma brankami a jednou asistencí muž zápasu.

- 10.kolo po 9.10.18:00
HC Kometa Brno
5:0(1:0,4:0,0:0)
Branky a nahrávky: 2. Černý, 22. Moskal (Černý, David), 22. Appel (Hruška, Šúrek),25. Moskal (Hodek), 39. Brančík (Hodek, Moskal). Rozhodčí: Jeřábek - Gutt, Rittich. Vyloučení: 8:12, navíc Bokroš (SAR) 5 + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 2704.
HC Kometa Brno: Maláč - Malena, Lhotský, Martínek, David, Mikel, Vyrubalík, Vyhlídal, Špelda - Hodek, Brančík, Moskal - Obdržálek, Barus, Staněk - Černý, Meluzín, Sojčík - Appel, Hruška, Šúrek
HC Sareza Ostrava: Holeš - Rimmel, Holík, Ovšák, Vnenk, Buček, Tesařík, Kubala, Vajda - Šebesta, Sochorek, Baranyk - Boháč, Holuša, Klimek - Janečka, Pavlačka, Glas - Gelačák, Badžo, Bokroš

Již úvodní minuty této bitvy přinesly zaznamenáníhodné momenty. Konkrétně první trest a první branku. Navrátilec do sestavy Mikel se na ledě ani neohřál a již šel pykat za sekání. Namísto trestu však Sareza vyrobila obrovskou hrubku a Michal Černý ji bleskově využil - 1:0. Pohříchu to však bylo i naposledy, co se v první třetině diváci radovali z branky. Viděli jsme i nadále spoustu šancí, spoustu trestů, dokonce i chvilkovou přesilovku pěti proti třem v podání Komety. Ovace publika si několikrát vysloužil hlavně Pavel Maláč, který svými zákroky držel Kometě nejtěsnější vedení. Nevyzrál na něj Holuša, Janečka ani Buček. Siréna po první třetině tak doprovázela týmy do kabin za stavu 1:0 pro domácí.

Druhá třetina přinesla hokej, který v Rondu nebyl již dlouho k vidění. V pokračující přesilovce se dokázal svižnou střelou prosadit Patrik Moskal . Ještě ani nedozněly ovace publika, když po nádherné souhře čtvrté formace zakončil David Appel a publikum bylo v sedmém nebi. Aby toho nebylo málo, probil se v následném oslabení přes obranu Sarezy opět Moskal a hosté byli zralí na ručník. Prokázali však sympatickou bojovnost a snažili se alespoň korigovat nepříznivý stav. Těžké K.O. je však srazilo natolik, že jejich produktivita byla nulová, akce, které volaly po gólech, končily pouze na Pavlu Maláčovi. Neprosadil se Boháč, Vnenk ani Šebesta. Za stálého aplausu tribun se dohrávala prostřední třetina, ve které se zápas zřejmě zlomil. Aby toho pro Sarezu nebylo málo, propálil ještě půl minuty před přestávkou Holeše Brančík a stanovil tak skóre po čtyřiceti minutách hry na 5:0.

Poslední třetina se hrála víceméně z povinnosti, přesto se oba týmy snažily přispět ke kvalitnímu hokejovému večeru i dalšími hezkými momenty. I přes množství přesilovek jsme však již další branku neviděli. A to navzdory faktu, že oba týmy si jednou vyzkoušely hru proti třem. Maláč však své čisté konto, první v sezoně, již nepustil, hostující Holeš se také blýskl sérií skvělých zákroků. Diváci se tedy se zápasem loučili potleskem vestoje za konečného stavu 5:0 pro domácí. O výsledku rozhodla několikaminutová pasáž na začátku druhé třetiny, kdy Kometa třemi brankami zlomila odpor soupeře.