Sareza utrpěla ve Vsetíně debakl 11:3

14.03.2006, Lukáš Bajgar, Jan Škarpa

Sareza sice v prvním měření sil s posledním celkem extraligy otevřela skóre brankou Boháče, vyrovnání z hole Stantiena ale na sebe nenechalo dlouho čekat. Vsetín postupně navyšoval své skóre, po korigující brance Holuši se čistým hattrickem předvedl Jenáček. Třetí a poslední branku Sarezy si připsal Ovšák, který upravoval na 9:3. V závěru Vsetín přidal ještě 2 branky a tak Sareza podlehla svému soupeři 11:3.

- přát. út 14.3.17:00
11:3(3:1, 5:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 3. Stantien (Augusta, Valko), 15. Dubec, 20. Dubec (Sakrajda), 25. Stantien (Květoň, Jenáček), 27. Jenáček (Květoň, Stantien), 30. Jenáček (Květoň, Stantien), 34. Jenáček (Stantien), 39. Valko (Duba), 47. Hruška (Hrabal, Květoň), 53. Sakrajda (Dubec, Rob), 60. Hruška (Kučný, Květoň) - 2. Boháč (Ovšák), 26. Holuša (Bokroš), 52. Ovšák (Boháč). Vyloučení: 5:6. Využití: 2:2. Diváci: 80. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 9:2, 9:3, 11:3.
VHK ROBE Vsetín: Kučera – Hrabal, Kučný, Ponomarev, Spitzer, Augusta – Jenáček, Stantien, Dubec, Rob, Janeček, Demel, Sakrajda, Květoň, Hruška, Duba, Valko
HC Sareza Ostrava: Čech (od 30. Štěpánek) – Holík, Kubala, Ovšák, Mocek, Vnenk, Dudáš, Rosypal, Kramný – Glas, Sochorek, Badžo – Polášek, Boháč, Dostál – Bokroš, Holuša, Gelačák – Minařík, Novák, Foltýn – Vajda

První měření sil mezi Vsetínem a Sarezou Ostrava mělo být generálkou domácím pro nadcházející baráž, kdežto hosté opět vyzkoušeli řadu mladíků. V sestavě Valachů se objevila řada jmen, která bojovala v letošní či loňské prvoligové sezóně soupeře - Augusta, Květoň, Janeček, Duba a Valko. Prázdné tribuny již v čase 1:10 zaskočil ostravský Daniel Boháč, jenž na útočné modré převzal Ovšákovu nabídku z obranného pásma a po několika krocích Kučeru tvrdou ránou prostřelil. Valaši okamžitě zaveleli do útoku a ostravského gólmana Čecha prověřili sprškou střel – Dubec se osmělil jako první, ale až Augustův pas skrze brankoviště dával tušit slabiny v hostující obraně. Ve 4. minutě Sakrajda tvrdě vypálil, kotouč se dostal na modrou, kde připravenému Dubovi ránu pod vinkl na poslední chvíli obrana nadzvedla až do ochranné sítě. Na druhé straně se naopak Polášek vší silou zapřel do projektilu a s dotěrným Boháčem před sebou měl Kučera i notnou dávku štěstí, aby nekapituloval podruhé. Před polovinou první části přenechal Holuša touš Bokrošovi, který v tandemu s Gelačákem na vsetínského brankáře nevyzrál. Ve 13. minutě se v mezikruží ke kotouči postavil Roman Stantien a nechytatelnou dělovkou o víko Čechovy brány srovnal. Minutu a půl poté využil Marek Dubec chyby ostravského beka, stanul tváří v tvář ostravské jedničce – napoprvé nevyhrál, ale vyražený kotouč již napodruhé mezi tyč a lapačku procedil. Čech se v samotném závěru vytáhl semaforem proti Hruškovi, jenže 14 vteřin poté Marek Dubec okamžitě po bully upravil na průběžných 3:1 po dvaceti minutách

Ve druhé části již domácí tým od prvních minut prokazoval svou sílu a Ostravské téměř k ničemu nepustil. Duba sérii kliček završil střelou mezi tři tyče, Rob byl třicetimetrovým pasem vyslán do zteče, ale mířil jen do boční sítě a Hrabal si před brankovištěm puk čechral a čekal na pohyb gólmana, ten ale nepřišel a následovala střela do prsou. Ve 25. minutě Květoň ideálně křižnou příhrou nalezl Romana Stantiena, který tečí pod horní tyč skóroval. Sareza se nenechala zahanbit a necelou minutu nato v přesilové hře po ose Vnenk – Bokroš - Michal Holuša snížila na rozdíl dvou gólů. „Vést o dvě branky? To je slabé!“ musel si pomyslet Martin Jenáček. Ve 27. minutě překvapil strnule stojícího Čecha střelou mezi brusle. Tři minuty poté v početní výhodě ranou od kruhu v pokleku vyhnal ostravského brankáře na střídačku a ve 34. minutě završil čistý hattrick opět v přesilové hře – 7:2. Sedmé brance ovšem předcházela jedna z mála gólových akcí hostí – Sochorek v oslabení ukořistil puk, na Kučeru nevyzrál, odražený kotouč dobruslil a u nehlídané tyči nalezl Glase, jenž minul. O branku se pokoušel také Pomomarev, to by se nesměl pokoušet napodobit Ronaldinha technikou kopu, která nakonec šla mimo. Do druhé sirény se ještě trefil Lukáš Valko, jehož první pokus Štěpánek, který nahradil Čecha v ostravské svatyni, betonem pokryl, ale na následné nadzvednutí byl již krátký. 40. minuta přinesla Dubcovu střelu, kterou Štěpánek s problémy vytěsnil a stejně si počínal i následně již v sedě „na zadku“ se Sakrajdovým unáhleným zakončením.

Poslední tercie přinesla mnohem otevřenější hru na obou stranách. Ostravští mladíci Foltýn s Novákem Kučeru nepřekonali, zato na druhém pólu s nabídkou skórovat Radim Hruška nepohrdl. Něco málo přes osm minut do konce zápasu se opět v přesilové hře gólu dočkali i hosté - Milan Ovšák nápřahem na modré nedal vsetínskému gólmanovi nijakou šanci. Publikem omílaných deset, deset padlo v čase 52:40 – Dubec namazal Petru Sakrajdovi a ten si gól se vším všudy vychutnal. Alespoň korigovat chtěl Badžo či Novák s Foltýnem, jenže kvóta jedné branky na třetinu pro Ostravany byla již vyčerpána a tak poslední tečku se závěrečnou sirénou učinil Radim Hruška bekhendovou střelou nad ostravského gólmana. Vsetín porazil Sarezu Ostrava vysoko 11:3.

Josef Halouzka (Sareza Ostrava): Zápas byl o bojovnosti a o bruslení. Chtěli jsme Vsetínu pomoci - zápas potřeboval. Pravděpodobně s nimi již ve čtvrtek nebudeme hrát, protože mají předběžně domluvený zápas s Pardubicemi, který by byl pro ně lepší, ale ještě uvidíme. Dostali jsme jedenáct gólů – pět jsme dostali, když byli mladí na ledě a další dva, když byli na trestné, čili jsme prohráli 4:3. Šlo poznat, že mladí kluci na toto za prvé ještě nestačí a za druhé se mi nelíbilo, že do zápasu nedali srdíčko, že by skočili do střely nebo že by bojovali o flek pro příští sezónu. Ale je dobré někdy v hokeji dostat pořádně přes držku.