Sareza s Prostějovem smírně 3:3 v na přípravu rychlém a pohledném utkání

07.03.2006, Lukáš Bajgar

Sareza Ostrava přivítala v prvním přípravném utkání po již skončené prvoligové sezóně na svém ledě Jestřáby z Prostějova. Lépe se dařilo hostům, kteří se po brankách Josefa Fojtíka a Pavla Žibrity dostali ve 25. minutě již do dvoubrankového vedení. Lukáš Bokroš ve 32. minutě po úniku bekhedovou střelou snížil stav utkání a po gólech Michala Holuši a Daniela Boháče se domácí dostali dokonce do vedení, ale o spravedlivou dělbu bodů se postaral Tomáš Sedlák čtyři minuty před koncem utkání.

- přát. út 7.3.17:00
LHK Jestřábi Prostějov
3:3(0:1, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 32. Bokroš (Holuša), 47. Holuša (Rosypal), 54. Boháč (Polášek) - 11. Fojtík, 25. Žibrita (Čech F.), 56. Sedlák (Říha). Rozhodčí: Janda - Vengřín M., Vengřín R.. Vyloučení: 1:4. Bez využití.Diváci: 100. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3.
HC Sareza Ostrava: Štěpánek – Holík, Kubala, Ovšák, Mocek, Vnenk, Vajda, Rosypal, Buček, Kramný – Glas, Sochorek, Badžo – Bokroš, Holuša, Gelačák – Polášek, Boháč, Dostál – Minařík, Novák, Foltýn
LHK Jestřábi Prostějov: Hamrla – Kameš, Kruliš, Kučírek, Sedlák, Švrček, Chvojka, Kryl, Doseděl, Polák, Říha, Fojtík, Zbořil, Piecha, Vymazal, Čech F., Saluga, Sabela, Bartošek, Žibrita

Sareza Ostrava hostila v prvním přípravném utkání po skončené sezóně Jestřáby z Prostějova. Domácí celek s řadou juniorů ve svých řadách měl za úkol být hostům více než jen pouhý sparing partner a měl dravcům utkání co nejvíce ztížit. Trenéru Flašarovi se do sestavy vrátil Fojtík, jemuž ČSLH zkrátil trest za napadení fanouška Olomouce. Do utkání vstoupili lépe prostějovští hráči, kteří již v 1. minutě v podání Fojtíka a Říhy poslali kotouč mimo bránu a následně unikající Polák nevyzrál na Štěpánka v ostravské bráně a nechal vyniknout jeho lapačce. Ve 4. minutě se na útočné modré Sarezy utrhl Glas, Hamrlu v bráně hostí položil, ale střele do odkryté brány chyběla přesnost. Na Hamrlu nevyzrál jak Holuša po spolupráci s Bokrošem, tak Badžo. Přestože hosté ladí formu na baráž o setrvání v I. lize, nedostávali se před ostravskou kasu příliš často a Salugova tvrdá rána do Štěpánka byla jen výjimkou potvrzující pravidlo. V 8. minutě u mantinelu uvolnil Sochorek Badža, jenž si najel z mezikruží před brankoviště, jenže mířil jen vedle, což jej určitě hodně mrzelo, neboť měl dostatek prostoru i místa skórovat. Co se nepovedlo na jedné straně, zařídil v čase 10:30 Josef Fojtík na druhé. Dostal se k pravé tyči a pod ostravským brankářem silou vůle kotouč do brány procedil. Hosty gól nabudil a na Štěpánka se sesypalo hned několik ran – Říha po vhazování jen vyprášil výstroj, Sabela nahodil a od teče spoluhráče chyběly jen centimetry a v samotném závěru se opět po nevyužité výhodě dvou mužů v poli Ostravských utrhl Fojtík s Říhou a druhý jmenovaný nepočítal s excelentním zákrokem ostravského gólmana a do první sirény se tak skóre již neměnilo.

Do druhé části vstoupili Jestřábi o poznání aktivněji než domácí tým. Fojtík při prvním střídání se střelou neotálel a Štěpánek s problémy kotouč ukryl, Zbořil naopak z modrého půlkruhu namířil jen do břicha, Polák tvrdou ránou nad nenašel v ochranné síti žádné oko a opět Zbořil po Říhově vybídnutí nechal vyniknout trumfům ostravského kasaře. V čase 24:18 Pavel Žibrita ukončil pres Prostějova ranou pod víko a upravil na průběžných 0:2. Jako by tím dal znamení pro domácí borce, kteří naráz zabrali. Vajda od modré jen orazítkoval mantinel, Holík si najel před Hamrlu a namířil nad horní tyč, Boháč prostějovskému brankáři nastřelil rameno a až Lukáš Bokroš svůj trhák završil přechytračením Hamrly a bekhendovým návdavkem skóroval. Na chvíli se opět probrali spící Jestřábi a jejich zástupce Říha mířil do lapačky. Srovnání na holi měl Badžo, ale Glasův pas neusměrnil za záda Hamrly. A když sudí překazil radost Bartoškovi, který sice poslal puk mezi betony Štěpánka, ale ne, jak se domníval, poté do brány, ale jen před brankovou čáru.

Hru třetí třetiny trochu oddálil prostějovský brankář Hamrla, na kterého čekalo 11 mužů v poli a tři sudí, než klusem naskočí na ledovou plochu a dojede do brány. Toho chtěl využít Badžo a již ve čtvrté vteřině střelou ze středního pásma přinutil ještě ne zcela přichystaný protějšek k vystrčení betonu do dráhy letu puku. Ve 45. minutě i za pomoci ostravského brankáře nastřelil Fojtík břevno a na výlet na druhou stranu hřiště se vydal Sochorek, jenž zpoza brány vybídl Badža skórovat, ten ale nechal Hamrlovi připsat další úspěšný zákrok. Ve 47. minutě Rosypal na útočné modré perfektně nalezl u brankoviště číhajícího Michala Holušu a ten nemusel již nic udělat pro to, aby se puk od čepele hole do brány odrazil. Srovnáno 2:2 a začínalo se od znovu. Jako terč v olympijském dění si musel připadat prostějovský brankář, jenž v krátkém sledu čelil Holíkovi, Badžovi, Kubalovi a opět Badžovi, kteří v jediném střídání rozložili obranu hostí. Do brejku se vydal Saluga a jeho pokus se svezl po Štěpánkovi daleko od brány. V čase 53:33 napřáhl na modré Polášek a jeho tvrdou ránu nezištně tečoval Daniel Boháč za bezmocného prostějovského brankáře. Srovnání na sebe nenechalo dlouho čekat a po dvou minutách Tomáš Sedlák sedícího Štěpánka přeci jen překonal – 3:3. Vedení na svou stranu mohli strhnou opět prostějovští hráči – duo Říha – Fojtík, stejně jako Zbořil minutu před koncem neuspělo, a zápas skončil se nerozhodným výsledkem.

Jaroslav Vlk (Sareza Ostrava): Hráči se musí na takováto utkání namotivovat sami, protože hrají o místa pro příští sezónu, hlavně mladší hráči, kteří ukáží, na co mají a na co ne. Přípravy nám trochu prodlouží sezónu, protože pro nás brzo skončila. Vyzkoušíme mladé hráče – jeden zápas nic neznamená, máme ještě další tři. Je jim třeba dát více šancí. Týmům, které budou hrát baráž – Prostějovu i Vsetínu zápasy pomůžou více, pro nás je to jen takové měřítko, abychom viděli, jak na tom hráči jsou.