Sareza přehrála Olomouc v divokém zápase

28.08.2007, Mgr. Vladimír Pašek, Adam Bagar

Již v první třetině zápasu padlo celkem 5 branek, z toho tři do sítě Sarezy. O branky hostí se postarali Gelačák se Šebestou. Branky padaly i na začátku třetiny druhé, a to po jedné na každé straně. Za Sarezu se trefil Chalupa. Jako je již v letošní přípravě zvykem, tak Sareza opět zcela ovládla třetí třetinu a po brankách Janečky, Řípy, Najdka a opět Janečky zdolala Olomouc vysokým rozdílem 7:4.

- přát. út 28.8.18:00
HC Olomouc
4:7(3:2, 1:1, 0:4)
Branky a nahrávky: 4. Vrdlovec (Tomajko), 11. Tomajko (Brančík), 20. Rak (Janáček, Čuřík), 27. Ministr (Bouz, Žajgla) - 12. Gelačák (Najdek), 19. Šebesta (Boháč), 23. Chalupa (Janečka, Rimmel), 43. Janečka (Novák, Rimmel), 53. Řípa, 60. Najdek, 60. Janečka Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: 500
HC Olomouc: Žigárdy, Sedlář, Paška, Ministr, Bouz, Brančík, Tomajko, Rak, Ondrušek, Luňák, Vrdlovec, Kříž, Rajnoha, Janáček, Zbořil, Venkrbec, Klíma, Bartoň, Čuřík, Žajgla
HC Sareza Ostrava: Štěpánek (Kubáň) - Ovčačík, Mocek D., Ovšák, Vnenk, Rimmel, Vajda, Holík, Plachký - Šebesta, Boháč, Svačina - Gelačák, Najdek, Řípa - Janečka, Novák, Chalupa - Mocek I., Sochorek, Bokroš

Rozjíždějící se vlak připomínala ostravská Sareza v osmém přípravném utkání olomouckých hokejistů. Zpočátku se jen vezla ve vleku Hanáků, kteří šli do vedení už ve 4.minutě kdy Štěpánka v Porubské kleci překonal Daniel Vrdlovec 1:0. V minutě 11. zúročili olomoučtí svou převahu přesnou trefou Jana Tomajka a vše nasvědčovalo tomu, že domácí mají otěže utkání pevně ve svých rukách. Za čtyřicet vteřin ovšem Gelačák vstřelil kontaktní branku a Sareza byla náhle na koni 2:1. Zatlačila Moru před Žigárdyho a olomoucký gólman musel v minutě 18.opět sahat pro kotouč za svá záda. Tam ho po Boháčově pasu poslal Šebesta 2:2. Moru ovšem vyrovnání spíše nabudilo a gólem do šatny potrestala vyloučení Vnenka. Trefu si připsal Michal Rak 3:2.

Sareza opět s vyrovnáním dlouho neotálela, dvě a půl minuty po návratu z první přestávky dotáhl jednobrankový olomoucký náskok Chalupa 3:3. Hrál se rychlý pohledný hokej, souboje u hrazení vůbec nepřipomínaly přípravný zápas. Šance se střídaly na obou stranách, oba gólmani ale svá mužstva drželi. Jen za Štěpánkem jedenkrát zazvonila tyč. Ve 27.minutě už přesněji zamířil Milan Ministr a strhnul vedení opět na olomouckou stranu. Úsilí o vyrovnání však Sareze mařila domácí defenzíva v zádech s Žigárdym.

Do posledního dějství vlétla Sareza věrna své nynější tradici s přípravných utkání. Opět předvedla fantastické poslední dějství a vygradovala svůj výkon až do závěrečné sirény. Nejprve olomoucké zaskočil rychlým švihem ve 43. minutě Janečka a bylo vyrovnáno 4:4. Mora se už marně snažila opět se vrátit do vedení, šok přinesla 53.minuta, kdy fatální chyby v olomoucké obraně využil Řípa a přesnou střelou ve vlastním oslabení poslal Sarezu poprvé v utkání do vedení 4:5. Olomouci po dalších neúspěšných pokusech o zteč zbyl jen risk v podobě power-play. Ztráta kotouče na útočné modré ovšem katapultovala na pravém křídle Najdka, který do prázdné olomoucké brány pohodlně zavěsil 4:6. Nekoncentrovaná olomoucká obrana ještě poskytla čtyři vteřiny před závěrečnou sirénou dostatek prostoru Janečkovi, aby pohodlně prostřeli Žigárdyho a vystavil konečný účet utkání 4:7.