Sareza pošesté v řadě nevstřelila více než gól

12.12.2005, Jan Škarpa

Sareza odjížděla do Havířova po domácí remíze s Berounem a určitě pomýšlela alespoň na bod. Ostrava vstoupila do utkání lépe, když ji do vedení v přesilovce svým premiérovým gólem v Sareze poslal Lukáš Bokroš. Domácí kontrovali o chvíli později ve své přesilové hře, prosadil se Lipina. Branky nadále padaly jen v přesilovkách, skórovali již však jen domácí, jmenovitě Zdráhal se Sedlákem. Sareza tak opět nevstřelila v utkání více než jeden gól, tuto sérii prodloužila již na 6 zápasů.

- 31.kolo po 12.12.17:30
3:1(1:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Lipina (Vrtík), 29. Zdráhal (Seman), 39. Sedlák (Mikšan) - 10. Bokroš (Valčák, Chatrnúch). Rozhodčí: Husička - Lipina, Záviský. Vyloučení: 9:9. Využití: 3:1. Diváci: 1220. Střely na branku: 27:35. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
AZ Heimstaden Havířov: Novotný - Galvas, Zientek, Vrtík, Balčík, Prokop, Buček - Zdráhal, Seman, Žůrek - Mikšan, Lipina, Sedlák - Rozum, Zdeněk, Heider - Hulva, Sikora, Hruška.
HC Sareza Ostrava: Čech - Pazdera, Chatrnúch, Holík, Brincko, Ovšák, Vnenk, Tesařík, Kramný - Šebesta, Sochorek, Valko - Janeček, Baranyk, Valušiak - Bokroš, Heřman, Badžo - Dostál, Holuša, Valčák.
Hlavní rozhodčí Husička ukázal hned na začátku, že míní pokračovat v nasazeném trendu a hned po 100 vteřinách poslal za katr hostujícího Bokroše. Panteři nesehráli přesilovku dobře a jejich první šance přišla až při hře 5 na 5. V 5. minutě si Sikora pěkně položil obránce, ale jeho střela švihem minula Čechovu branku. Po něm neuspěl ani Seman, ani Sedlák, který to zkoušel šikovně zpoza obránce, ale Čech byl na místě. Hosté poprvé zahrozili Valkem v sedmé minutě, ale ani Novotný v domácí brance se nenechal zahanbit. V následující minutě byl vyloučen domácí obránce Buček a hosté dokázali svou první přesilovku využít. Bokroš si chytře počkal před Novotným na Chatrnúchovu střelu od modré a odražený kotouč zasunul v pohodě za Novotného záda - 1:0. Vzápětí však sekl Šebesta Novotného když už měl kotouč v lapačce a rozhodčí jej vykázal na trestnou lavici a domácí dokázali toto vyloučení s velkým štěstím potrestat. Nejprve neuspěla dvojice Zdráhal - Žůrek, ale o chvíli později nahodil od modré čáry kotouč na bránu Lipina a ten se před Čechovou rukavicí záhadně odrazil a skončil v síti - 1:1. I v další přesilovce, tentokrát 4 na 3 domácí hrozili. Mikšan se dvakrát během deseti vteřin ocitl ve výborné pozici, ale ani jednou neprokázal klid v koncovce. Hosté pak promarnili ještě jednu přesilovou hru, ale zajímavá situace přišla až po ní. Běžely poslední vteřiny úvodní části, když se Sareza dostala do pásma a po několik přihrávkách dopravila kotouč do sítě, ale rozhodčí si nebyl jistý, zda už nebylo po čase. Po poradě s časoměřiči nakonec branku neuznal a do šaten se šlo za nerozhodného stavu.

V úvodu druhé části se ocitli ve výborné šanci Seman se Zdráhalem, ale ani natřikrát nedokázali překonat výborného Čecha. Ve 25. minutě zahřmělo na obou stranách. Nejprve měl Čech velké problémy s tvrdou střelou Galvase a na druhé straně jeli Baranyk s Valušiakem na jediného obránce, ale Valušiak na dlouhou přihrávku nedosáhl. Další domácí přesilovka ukázale dvě tváře domácích hokejistů. První minuta byla z jejich strany velmi špatná, protože se ani nedostali do pásma, Pak ale předvedl perfektní kousek Seman, který poslal z vlastní brankové čáry přesný pas až na modrou čáru na úplně osamoceného Zdráhala, který bekhendovým blafákem poslal kotouč přesně do levého horního rohu. Ve 33. minutě nabídl hostům šanci na vyrovnání Balčík, který srazil rychlého Valušiaka. A v oslabení bylo domácím i u ledu pořádně horko. Hosté je více než minutu svírali v obranném pásmu, ale k vyrovnání to nevedlo. Balčík pak ihned po návratu z trestné lavice uháněl společně se Zdráhalem na jediného obránce, ale jeho švih Čech zlikvidoval. Hlavním aktérem 38. minuty byl domácí útočník Rozum. Nejprve tečoval Baranykovu střelu mimo branku do bezpečí, ale poté jej zasáhl vysokou holí Chatrných a dostal za to dvě minuty. Domácím opět trochu vázla kombinace, ale paradoxně jim pomohli sami hosté. Obránce Sarezy získal kotouč, ale vyhodil jej přímo na hůl Mikšana, který předložil před odkrytou branku Sedlákovi a ten neměl se zakončením sebemenší problémy - 3:1.

První útok si zopakoval v úvodu třetí třetiny situaci z třetiny předchozí. Zdráhal předložil kotouč Semanovi před odkrytou branku, ten ji však trestuhodně přestřelil. Vzápětí na druhé straně ujel rychlík Barany a Mikšanova hokejka jej zastavila na poslední chvíli. V následující přesilovce to zkoušeli nejprve Valko a pak úderná dvojice Sochorek, Šebesta, ale Novotný už nemínil za svá záda pustit ani myš. Ve 46. minutě spálil asi největší šanci hostů Heřman. Domácí obránci nedokázali zachytit na modré čáře kotouč, který si to namířil rovnou na hůl Heřmana a ten s ním uháněl na Novotného. Ten mu však vykryl nejen pokus o blafák, ale hlavně dokázal vložit hokejku do dorážky, která mířila do úplně odkryté branky. Domácí pak dokázali přežít další oslabení a velmi pozorně bránili. Do další šance se tak Sareza dostala až v 53. minutě, ale Badžo si opět v těsné blízkosti před domácí brankou vylámal zuby na Novotném. Když si nedokázal rychlý Baranyk najít ideální pozici ke střele v útočném pásmu a Kramného střelu vyrazil Novotný, nezbyl už hostům čas ani na power-play.

Jiří Režnar (trenér Havířova): „Já si dnes cením toho, že i když to nemělo takovou tu lehkost, tak jsme dokázali vítězství vydřít. V koncovce jsme měli určitě trochu štěstíčka. To co se stalo při gólu Lipiny se může stát, ale myslím si, že dneska oba gólmani chytali výborně.“

Josef Halouzka (trenér Sarezy Ostrava): „Přesilovky určitě rozhodují, protože teď trochu rozhodčí zpřísnili posuzování zákroků a více vylučují. Ne, že bychom dneska oslabení hráli špatně, my jsme navíc ještě soupeři na dva góly nahráli, protože to bylo po našich velkých chybách. Náš soupeř byl dneska trochu šťastnější. My už se bohužel několik zápasů trápíme v koncovce.To sportovní štěstí se od nás odklonilo a my to musíme bojovností a nasazením zlomit.“