Sareza porazila prostějovské Jestřáby

13.10.2007, Adam Bagar

Sareza Ostrava přivítala v 12. kole 1. hokejové ligy na svém ledě Jestřáby z Prostějova. V úvodní části zápasu byli domácí hráči jednoznačně aktivnějším týmem, ale ztroskotávali na výborně chytajícím Danečkovi. Zato hostům stačila jedna náhodná akce k tomu, aby se dostali po první třetině do jednobrankového vedení. Ve druhé části Sareza byla nadále lepším týmem a bylo jen otázkou času, kdy dá nějaké branky. Nakonec dala dvě branky, o které se postaral dnes nejlepší hráč na hřišti Pavel Šebesta. Ze začátku třetí části ještě domácí korunovali sobotní vítězství trefami Boháče a Gelačáka. Sareza tak porazila Prostějov 4:1 a konečně snad ukončila svou střeleckou krizi z posledních zápasů.

- 12.kolo so 13.10.17:00
LHK Jestřábi Prostějov
4:1(0:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 21. Šebesta (Boháč, Ovčačík), 40. Šebesta (Mocek D.), 46. Boháč (Hubáček, Šebesta), 46. Gelačák (Najdek) - 12. Pšurný (Berzins, Vymazal). Rozhodčí: Blecha - Brabec, Klein. Vyloučení: 6:5, navíc Vymazal 5+OK. Využití: 1:0. Diváci: 530. Střely na branku: 55:26. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
HC Sareza Ostrava: Štěpánek - Ovčačík, Mocek D., Rimmel, Vnenk, Tesařík, Holík - Šebesta, Boháč, Hubáček - Gelačák, Najdek, Bokroš - Glas, Sochorek, Červenka - Řípa, Novák, Grygar
LHK Jestřábi Prostějov: Daneček (od 46. Lindström) - Suchý, Procházka, Kumstát, Chovan, Bartoň, Andersons, Vomela, Šúrek, Piecha, Kotásek, Mikšovský, Piluša, Vrba, Vymazal, Berzins, Pšurný, Šebek

Sareza do zápasu vstoupila mnohem lépe a posílala na branku soupeře jednu střelu za druhou. Již po deseti vteřinách hry se dostal do výhodné pozice Daniel Boháč, ale nedal. O pár vteřin později vypálil od modré Gelačák, ale gólmana Danečka nepřekonal. Tlak domácích zastavila až častá vyloučení. Hosté si dokonce zahráli i přesilovku pěti proti třem, ve které si však žádnou šanci nevypracovali. Poté dostala možnost zahrát si přesilovou hru i domácí Sareza, ale pokusy Rimmela ani Ovčačíka od modré čáry za záda Danečka nespadly. V deváté minutě utkání se probil Najdek až před gólmana hostí, ale ten ho opět vychytal. Poté pálil v téže minutě ještě z pravého kruhu Řípa, ale i přestože Daneček nic neviděl, tak kotouč v bráně neskončil. V čase 11:44 se nečekaně dostali do vedení hosté, když Berzins střílel z prostoru mezi kruhy a jeho střelu ještě stačil před Štěpánkem tečovat Michal Pšurný. Ihned po úvodní brance ujel hostující obraně Gelačák, ale nezakončil optimálně. Poté se stejný hráč dostal ještě do obrovské šance, když z těsné blízkosti Danečka opět netrefil branku. V 15. minutě se natlačil téměř až do branky Danečka Řípa, ale ani to ke gólu nevedlo. V téže minutě ujel po levé straně hostující Šúrek, ale nezakončil příliš optimálně. V 18. minutě zápasu se ocitl ve slibné příležitosti Kumstát, ale netrefil branku. V úplném závěru třetiny hrála Sareza přesilovou hru. V té si vypracovala i nějaké šance, které však skončily v náruči výborného Danečka. Po první třetině tak Sareza nečekaně prohrávala s Prostějovem 0:1.

Ihned na začátku třetiny druhé dokázali domácí hráči vyrovnat, když v čase 20:45 propálil Danečka střelou po zemi Pavel Šebesta po krásné asistenci Boháče. Ve 23. minutě nahrál puk před prostějovskou branku Červenka, hostující zadáci si jej málem sami poslali do vlastní sítě. V minutě 26. hostující Piluša přebruslil domácí obránce a probil se až před Štěpánka, ale v závěrečné fázi mu kotouč sjel z hole. V úseku mezi 27. a 29. minutou předvedla domácí Sareza drtivý tlak, při kterém nevěděl Daneček, kde mu hlava stojí. Největší šanci si vypracoval Rimmel, který trefil v jasné šanci při poloprázdné bráně jen Danečka. Další velká šance byla, když Řípa se probil zpoza brány až před Danečka, kterého však nepřekonal. Ve 30. minutě utkání se ocitli v šanci i Piecha se Šúrkem, kteří však Štěpánka nepřekonali. Ve 32. minutě Střílel David Mocek z mezikruží nikým nekrytý. V minutě 33. poslal Berzins před Štěpánka střílenou přihrávku, která málem skončila v domácí síti, Štěpánek ji v poslední chvíli stačil pokrýt betonem. Ve 35. minutě pálil od modré čáry Řípa, ale Daneček vyrážečkou opět chytá. Dvě minuty před koncem druhé části se ocitli v těsné blízkosti hostující brány Gelačák s Najdkem, ale ani jeden nedokázal skvěle chytajícího hostujícího gólmana překonat. Až v čase 39:03 se domácí přece jen dočkali, když Pavel Šebesta po pěkné individuální akci nahrál před branku hostí, kde si kotouč srazil do branky někdo z mnoha hráčů, kteří zrovna v té době stáli před Danečkem. Sareza tak po dvou třetinách zaslouženě vedla 2:1.

Ve 42. minutě zápasu ujížděli Šebesta s Najdkem proti jednomu obránci hostí, ale druhý jmenovaný prováhal správný okamžik ke střele. Ve 43. minutě trefil Rimmel pouze masku brankáře Danečka. V čase 45:11 se domácí dočkali třetí branky – Daniel Boháč zachytil špatnou přihrávku hostujících obránců a střelou do horní části branky z mezikruží poslal domácí do dvoubrankového vedení. Neuběhla ani minuta a v čase 46:00 se radovali domácí už počtvrté – Najdek vystřelil z kruhu, ale jeho střela šla mimo branku, odrzila se od zadního mantinelu a tam se dostala k Liboru Gelačákovi, který z těžkého úhlu překonal hostujícího Danečka, který po této brance přenechal místo v jestřábí kleci svému kolegovi Lindstromovi. Ve 48. minutě se dostal do samostatného úniku hostující Šebek, ale Štěpánek ho vychytal. V polovině třetí třetiny předvedl dost ostrý zákrok prostějovský Vymazal, za což vyfasoval od hlavního sudího Blechy trest do konce utkání. V minutě 51. vystřelil od modré čáry Mocek, jehož střela byla ještě před finským gólmanem nebezpečně tečována. Pětiminutovou přesilovou hru domácího týmu zastavilo jejich vyloučení, takže se hrálo ve čtyřech hráčích. To nesvědčilo ani jednomu týmu, protože během těchto dvou minut se vůbec nic nestalo. V 55. minutě se probíjel mezi obránci Sochorek, dostal se před ně, ale v závěrečné fázi byl zahákován. V téže minutě pálil Ovčačík z mezikruží a poté i mohl dorážet do poloprázdné brány Šebesta, který netrefil skákavý kotouč. Minutu před koncem zápasu měli ještě příležitost hosté, když Procházka pálil z mezikruží, ale jen do Štěpánka. V poslední minutě se ještě dostal do slibné pozice domácí Holík, ale jeho střela z mezikruží skončila jen v lapačce Lindstroma.

Jan Vavrečka (Sareza Ostrava): „Jsme spokojeni se ziskem tří bodů. Nehráli jsme špatně ani poslední zápasy, ale dnes jsme dali do zápasu ještě něco navíc. Dali jsme dva upracované góly a třetí branka vše rozhodla. Musím klukům poděkovat, vyzvednout jejich výkon. Prostějov je dobré mužstvo, jsem rád, že kluci zabojovali a zápas otočili.“

Martin Stloukal (Jestřábi Prostějov): „Zápas jsme si prohráli sami vlastní nedisciplinovaností a nerespektováním pokynů trenéra. Musím přistoupit k nepopulárním krokům pro kabinu, protože toto se již nesmí opakovat. Ostrava je bezesporu kvalitní manšaft, ale dokud jsme plnili taktické pokyny, tak byl zápas vyrovnaný. Vedli jsme 1:0, ale zápas byl otevřený. Kdybychom plnili pokyny mohli jsme myslet alespoň na bod.“