Sareza porazila Viennu na ledě v Kravařích

28.08.2006, Lucie Hromádková, Vladimír Vronka

V dalším přípravném utkání na novou sezónu porazili hokejisté ostravské Sarezy tým Vienny Capitals. Na kravařském zimním stadiónu si Ostravští se soupeřem z Rakouska s přehledem poradili, když zvítězili poměrem 4:1. Góly Sarezy, která byla v Kravařích výjimečně hostujícím týmem, vstřelili Sochorek, Holuša, Janečka a Svačina. Ostravští hráči měli navrch zejména ve třetí třetině, kdy jejich druhou a čtvrtou branku od sebe dělilo pouhých 34 sekund.

- přát. po 28.8.18:00
spusu Vienna Capitals
4:1(0:0, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky:21. Sochorek (Baranyk, Šebesta), 50. Holuša (Boháč, Dušek), 50. Janečka (Šebesta), 51. Svačina (Sochorek, Rimmel) - 40. Wren (Setzinger). Rozhodčí: Klapetek - Tošenovjan, Hlavatý Vyloučení: 12:16, navíc Dudáš - Morgan, Ullrich, Wren, Tropper 5+OK, Selmser 10 OT. Využití: 1:0. Diváci: 150. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
HC Sareza Ostrava: Štěpánek - Vnenk, Holík, Mocek, Buček, Rimmel, Tesařík, Kubala, Dudáš - Šebesta, Sochorek, Baranyk - Svačina, Badžo, Bokroš - Boháč, Holuša, Dušek - Pavlačka, Janečka
spusu Vienna Capitals: Fankhouser - Mac-Millan, Mellitzer, Altmann, Werenka, Lukas, Lakos, Ullrich Paul - Schuller, Selmser, Tropper, Wren, Morgan, Ressmann, Tsurenkov, Craig, Setzinger, Latusa, Dolezal, Ullrich Philipp, Pierron, Wiedmaier

První třetině vládly nevyužité přesilovky. První si zahráli, podle zápisu, domácí hráči, z Vídně. V přesilové hře se do šance dostal Wren, ale vylámal si na Štěpánkovi zuby. Chvíli po skončení přesilové hry dostala tuto možnost Sareza, ale střely Holuši s Mockem končí mimo. V osmé minutě se dostal ke střele Holuša, ránu mohl poslat Boháč do prázdné brány, ale teč nabrala jiný směr a bránu minula. O pár chvil později přihrával Pavlačka, ale Janečka nedokázal v tísni přesně zamířit. Z následného útoku se dostal do šance Craig, ale minul volný roh ostravské brány. Neuběhla ani minuta a před Štěpánkem se sám zjevil Setzinger. Ostravský gólman dokázal dostat beton na správné místo. Hrál se zajímavý hokej, což dokumentoval nájezd dvojice ostravských na jediného hráče Vídně, ale Badžova střela skončila jen na mantinelu za bránou. Na řadu přišly přesilové hry 5 na 3, ale ostravští svou více než dvě minuty trvající výhodu nezužitkovali. Poté dostali podobnou možnost domácí, ale do šance se nedostali. V poslední minutě se v normálním oslabení dostává Boháč do skvělé příležitosti, ale nájezd na vídeňského gólmana končí na tyči.

Druhá třetina začala pro ostravské velmi dobře, neboť již ve 24 vteřině překonal gólmana Fankhousera nenápadnou střelou k tyči, Dalibor Sochorek. Na druhé straně se mohl prosadit Setzinger, ale Štěpánek byl proti. Následně najížděli přihrávající Setzinger se zakončujícím Morganem, ale ostravský gólman famózně šanci lapil. Vídeň sevřela Sarezu v obranném pásmu, ale Štěpánek vychytal postupně Wrena, Altmanna a Selmsera. Sareza zahrozila Rimmelem, který střelu od modré odrazil od mantinelu k volnému Šebestovi, který z úhlu trefuje jen vídeňského gólmana. V přesilové hře najížděla dvojice vídeňských na dva Ostraváky, ale vše vyřešil Jakub Štěpánek, který vybruslil až k modré čáře a hrozící požár uhasil. O pár okamžiků později zakončoval svou individuální akci Bokroš, jenž trefil gólmana, a dorážející Svačina také neuspěl. V čase 32:03 hrubě fauloval vídenský Morgan Bučka a po právu si odnesl trest na 5 minut a do konce utkání. Během dlouhé přesilovky si Sareza vážnější akci nevytvořila, následoval trest. V poslední minutě druhé části, v přesilovce 5 na 3, si Holík srazil střelu Boba Wrena do vlastní sítě. Po druhé třetině byl stav 1:1.

Co následovalo v třetí části nemělo místy s hokejem mnoho společného. Hráči Vídně postupně usedali na trestnou lavici za hrubé a zákeřné fauly, které k hokeji prostě nepaří. Vše začalo ve 43. minutě, kdy Wren nevybíravě píchnul špičkou hole Sochorka. Tento fakt se nelíbil Dudášovi, který se jal role mstitele. Vyzyvatelem ze mu stal Paul Ullrich.Oba borci se postavili na pěstní souboj jako stávali v ringu Muhammad Ali s Georegem Foremanem. Kroužili kolem sebe jako supi až první udeřil. Dudášova rána kýžený efekt nepřinesla. Ullrich dokázal ostravského borce povalit na zem a zasadit mu pořádnou ránu pěstí do tváře. Za vítěze souboje se dá považovat Paul Ullrich, ale Martin Dudáš odcházel ze souboje čestně a se vztyčenou hlavou. Oba kohouti dostali trest na 5 minut a do konce utkání. Stejně dopadl také faulující Wren. Sareza si nedokázala při přesilovce vytvořit žádnou šanci. Hra byla kouskovaná častými vyloučeními, ovšem domácí Vídeň ani hostující Sareza si šance nevytvářely. Ve 46. minutě se ke slovu dostali hráči Vienny, ale Werenka s Craigem Štěpánka nepřekonali. Sareza dále hrozila, ale její hráči dopadali stejně jako Baranyk, jehož střela z otočky skončila mimo tři tyče. Další šancí hostí byl nájezd Tsurenkova, který nedokázal fantasticky hrajícího Štěpánka překonat ani z dorážky. Ránu jako z kanónu vystřelil Werenka, ale do sítě ji nepustila přilba ostravského gólmana. Sareza přitlačila na pilu a dokonale rozhodla o osudu utkání. nejprve v čase 49:35 si Michal Holuša nabruslil před Fankhousera, gólmana položil na zem obloučkem jej překonal. Následovala gólová smršť. O sedmnáct sekund později se do ostré úhlu dostal Petr Janečka a střelou překonal vídeňského gólmana potřetí. Za dalších 17 sekund si zpoza brány vybruslil Vladimír Svačina a nad vyrážečkou dokonal vídenský tým. Podrážděnost rakouských hráčů rostla, což se projevovalo na faulech, z nichž byly mnohé velmi zákeřné a brutální. Další pětiminutový trest obdržel, za faul na Bokroše, Tropper. Sareza se snažila mít puk na svých hokejkách, což se většinou dařilo. Jedinou výjimkou byl výlet Schullera, ten však dokázal ostravský gólman včasným vyjetím na modrou čáru. Sareza se snažila dát gól v přesilovkách, ale snaha již byla marná. Sareza nakonec ve velmi vypjatém zápase zvítězila 4:1.