Rozjetá Poruba ovládla šlágr na Hané, opět neinkasovala a bodově se na Jestřáby dotáhla

23.10.2013, Lubomír Tesař, Redakce

Po suverénním vítězství na opavském ledě zajížděla sebevědomá porubská družina na půdu vedoucího Prostějova, který si v předchozích zápasech počínal ve svém hnízdě velice suverénně. Jenže to ještě do jeho teritoria nezavítal rozjetý RT TORAX, který výborným zodpovědným výkonem došel k zaslouženým třem bodům. Už v úvodních dvou třetinách byla Poruba nebezpečnějším týmem, ale branky si schovala až na závěrečnou dvacetiminutovku, kdy potrefách Videlky, Bučka a Červenky rozhodla o jasné výhře 3:0. Nejen, že oba těžké venkovní mače zvládla na jedničku, a dokonce bez inkasované branky, ale v tabulce se bodově dotáhla právě na vedoucí Jestřáby, kterým ve středečním šlágru kola přistřihla křídla.

2. liga - skupina Východ - 12.kolo st 23.10.18:00
LHK Jestřábi Prostějov
0:3(0:0, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 46. Videlka (Vrána), 50. Buček z TS, 57. Červenka (Pavlačka, Javín). Rozhodčí: Volf – Linhart, Lošťák. Vyloučení: 3:5, navíc Buček (POR) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1350. Průběh utkání: 0:3.
LHK Jestřábi Prostějov: Kocián – Veselý, Kořínek, Kaluža, Jedlička, Malý, Knesl, Kolibár, Švaříček – Antončík, Belay, Kučera, Černý, Šebek, Kryl, Jurík, Luňák, Coufal, Indra, Venkrbec, Stejskal.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Wolf, Šindelář, Javín, Prokop, Slavík, Vajda, Peslar – Videlka, Krayzel, Vaněk, Červenka, Vrána, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Zachar, Zuber.

Prostějovští Jestřábi se proti Porubě poprvé představili i s Jiřím Vykoukalem na střídačce, ten jim mnoho štěstí však nepřinesl. Hanáci v roli favorita sice začali nadějně a nová prostějovská akvizice v podobě Marka Indry trefila už ve čtvrté minutě tyč Tihlářovy branky. Hosté měli svou první vážnou šanci o pár chvil později díky snaze Červenky, který si dojel svůj pokus z dálky a s jeho následnou dorážkou měl Kocián mnoho práce.

V následujícím průběhu první části tahali za kratší konec domácí Jestřábi, Poruba dokázala ničit prostějovské útoky často již v jejich zárodku a sama se snažila tlačit Hanáky k chybám, ty přišly v podobě faulů Stejskala s Jedličkou, kteří tak darovali Porubě dlouhou přesilovku 5 na 3. Ostravští hokejisté měli v početní výhodě velký tlak, který vyústil ve střelu Wolfa, která orazítkovala tyč.

Po přestávce Prostějov dal více snahy do útočné fáze, ovšem Poruba nepolevovala ve své perfektní obranné hře a nedarovala domácím ani metr ledu zadarmo. Naopak RT TORAX byl v útoku velmi nebezpečný, což podtrhl bývalý Prostějovan David Zachar další nastřelenou tyčkou porubského týmu. Nicméně ani jeden z brankářů po 40 minutách odehrané hry nekapituloval a nic na tom nezměnila ani přesilová hra Prostějova v závěru druhé třetiny.

Při vstupu do závěrečné třetiny bylo zřejmé, že o osudu utkání pravděpodobně rozhodne první vstřelená branka. Té se diváci dočkali v čase 45:04, k nelibosti většiny z nich se ovšem trefil porubský David Videlka. Blízko vyrovnání byl Frank Kučera hned o malý moment později, za zády Tihláře zvonila ovšem opět pouze tyč!

Další vzruch přinesl únik Martina Bučka, jeho šanci musel zhatit prostějovský Kořínek jen za cenu faulu, který hlavní rozhodčí Volf odměnil trestným střílením. Buček v roli exekutora předvedl krásnou kličku do forhendu, na kterou se nachytal i penaltový mág Ondřej Kocián. Od této chvíle domácí hráči značně znervóznili a jejich snaha začínala býtí čím dál více jalovější a jejich chyby v obraně markantnější.

Špatného psychického rozpoložení Jestřábů využil necelé čtyři minuty před koncem Adam Červenka, který sám ve volném prostoru měl dost času na to, aby mohl zamířit přesně do horního růžku Kociánovy branky. Na skóre 0:3 už nic nezměnil ani time out trenéra Málka a následné power play, Poruba si tedy jako první tým odváží z prostějovského ledu za vítězství tři body.

Ostatní výsledky 12. kola II. ligy – sk. B (Východ):

HC Lvi Břeclav – VSK Technika Brno 4:3
HC Frýdek-Místek – HC ZUBR Přerov 4:2
HC Orlová – VHK Vsetín 2:8
HC Slezan Opava – SHK Hodonín 5:4 pr.
HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Nový Jičín 4:1

Josef Málek (LHK Jestřábi Prostějov): Bylo to jedno z naších méně podařených utkání, po dvou třetinách to byl remízový stav 0:0. Bylo jasné, že kdo dá gól vyhraje, protože to bylo o štěstí. Nám přestala vycházet koncovka, přestalo nám to tam padat, trochu jsme se zasekli. Pak jsme zase dělali zbytečné chyby v obraně a soupeř se toho chytil a dokázal to uhrát až do konce.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím si, že jsme viděli krásné utkání, šance byly na obou stranách, tyčky zvonily jak u nás, tak u soupeře. Myslím si, že jsme si vítězství zasloužili o trochu víc, udělali jsme méně chyb a brejky jsme dokázali proměnit. Doufám, že se nám povede zvednout náš výkon i doma. Chceme se pohybovat v tabulce nahoře, tak jsme rádi, že Prostějov nám neodskočil, ale zatím bych to nijak nedramatizoval. Sezona je dlouhá a všechno se to připravuje na závěr.