Robin Gola zkompletoval hattrick a dovedl RT TORAX k šesté výhře v řadě

11.10.2015, René Chyla

Poruba vstoupila do zápasu aktivněji a už v osmé minutě se mohla radovat z jednobrankového vedení. Karvinští ale nesložili zbraně a ještě do přestávky srovnali z parádní individuální akce Ondřeje Kasperlíka. Domácí nakonec převážili pomyslné misky vah na svou stranu, když ospalé publikum probudil ostrou ranou Procházka. Uspokojení na domácí střídačce ale rychle vyprchalo, když se následná dvouminutovka proměnila pro Karvinou doslova v peklo. Nejprve totiž vyrovnal svou premiérovou trefou v této sezóně Jan Korec (1+0), jehož vybídl ke skórování v samostatném úniku Radim Šustala (0+1), který nastartoval porubský obrat. Následně dokonal obrat Robin Gola (3+0), jenž v závěrečné dvacetiminutovce ještě dokonal svůj první hattrick v novém ročníku a uschoval do kapsy tři body, ke kterým stačil Porubským na ledě SK Karviná pouze průměrný výkon.

Liga juniorů - 5.kolo ne 11.10.10:00
HC Býci Karviná
2:4(1:1, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Kasperlík O. (Vlček), 25. Procházka (Kasperlík O.) – 8. Gola R. (Mládek, Gola P.), 26. Korec (Šustala, Olšr), 27. Gola R. (Mládek, Gola P.), 44. Gola R. (Široký, Mládek). Rozhodčí: Krenželok – Vengřín M., Tkáč. Vyloučení: 4:10, navíc Kalus (KAR) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 109. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4.
HC Býci Karviná: Ovčaři – Procházka, Kalus, Nolč, Škorpík, Heczko, Klus, Trnený, Hladil – Kania, Kasperlík O., Kurowski, Vlček, Pacas
HC RT TORAX Poruba: Zavadil – Štěpán, Ščurek, Široký, Kropka, Olšr, Hranoš, Boháč – Gola P., Gola R., Šustala, Bartoň, Pěnčík, Mládek, Smrčka, Csabala, Korec, Kurnik

Porubští vstoupili do zápasu na ledě Zimního stadionu STaRS v Karviné podle předpokladů aktivněji, když už v prvních pěti minutách zahrozili třikrát hráči první formace. Domácí gólman však dokázal bezbrankový stav udržet. V osmé minutě se ale gólový účet zápasu již otevřel. Jonáš Mládek sice nastřelil z hranice pravého kruhu jen připravený beton karvinského brankáře, kotouč se ale odrazil přesně na hůl Robina Goly, který se do odkryté brány nemýlil – 0:1. Chvíli poté mohl navýšit porubské vedení Radek Bartoň, jenž se ocitl nikým neatakován mezi kruhy, z dobré pozice ale jen těsně minul pravou tyč.

Překvapit gólmana domácího výběru se pokusil také Marek Smrčka, ani ten ale puk za brankovou čáru nedopravil. Karvinští proto neproměněné šance vedoucího celku tabulky potrestali v přesilové hře. Daniel Vlček vyslal do samostatného úniku Ondřeje Kasperlíka, který bekhendovým blafákem pod břevno srovnal – 1:1. RT TORAX i přesto mohl jít do šaten s jednobrankovým vedením, Jonáš Mládek ale z bezprostřední blízkosti nedokázal přehodit ležícího ochránce domácí svatyně.

Blízko obratu byl Lukáš Pacas, který se snažil po střele od Davida Heczka zasunout puk k levé tyči, o chvíli později se zase ocitl v obrovské šanci i druhý jmenovaný, který tentokrát nedokázal černý kus pryže uklidit do prázdné porubské klece. Vrátit vedení Porubským tak mohla elitní formace hostů, jež vystihla chybnou rozehrávku Karvinských, Robin Gola z levého kruhu ani Patrik Gola z prostoru mezi kruhy však neuspěli. Domácí tak uštědřili Ostravanům lekci z produktivity. Do Kasperlíkovy nabídky se na modré čáře opřel Daniel Procházka, jehož střela propadla porubskému brankáři pod lapačkou – 2:1.

Karvinští se ale neradovali dlouho, o pár vteřin později již dostal ideální nahrávku od Radima Šustaly Jan Korec, který ujel domácí obraně po pravém křídle a zavěsil pod břevno – 2:2. To ale zdaleka nebylo vše, už za padesát vteřin byla na koni právě červenobílá střídačka. První pětka Poruby nadělala před brankovištěm obrovský zmatek, ve kterém se po několika dorážkách dokázal nejlépe zorientovat Robin Gola, který zamířil do poloodkryté branky k pravé tyči – 2:3. Srovnat mohl krátce před uplynutím poloviny základní hrací doby Daniel Vlček, ten by ale musel lépe seřídit svá mířidla.

RT TORAX mohl ve 33. minutě vést již o dvě branky, Radim Šustala ale napálil kotouč z pravé strany pouze do brankové konstrukce. O čtyři minuty později byl při svém samostatném úniku Marek Pěnčík faulován a hlavní sudí zkřížil ruce nad hlavou. Při následném trestném střílení ale porubský útočník vyzkoušel pouze tvrdost Ovčařiovy vyrážečky. Trestné střílení se mělo konat i na druhé straně, rozhodčí ale nakonec ocenil faul před brankovištěm pouze dvěma minutami. V další obrovské příležitosti se tak ocitl Petr Ščurek po krásné přihrávce od Radka Bartoně, osmnáctiletý obránce hostů ale odkrytou branku netrefil.

RT TORAX začal třetí dějství náporem. Výsledkem byl také čtvrtý puk v hostující síti a dokonaný hattrick Robina Goly. Ten se dostal ke kotouči před brankovištěm a poslal jej nekompromisně nad levý beton Jakuba Ovčařiho – 2:4. Poruba následně ustála dvojnásobné oslabení trvající 87 vteřin. Hostující hráči ale po pár minutách znovu faulovali v krátkém sledu po sobě a před Karvinskými tak zívala obrovská možnost minimálně na snížení. Další dvojnásobná početní převaha totiž čítala úctyhodných 101 sekund. Hlavní trenér Porubských Miroslav Bahník tak reagoval na tento verdikt sudího oddechovým časem. RT TORAX ale znovu svou branku uhlídal. To se nakonec ukázalo jako rozhodující moment v poslední dvacetiminutovce a Poruba tak dokráčela k šestému vítězství v řadě. V závěru utkání se ještě v oslabení zjevil nadvakrát ve velké příležitosti Jan Korec, tváří v tvář karvinskému brankáři ale nedokázal svou šanci proměnit.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Chtěl bych hráčům poděkovat jen za tři body. Co se týče obrazu hry, byl to z naší strany nejhůře odehraný zápas. Pokud bychom v takových výkonech pokračovali i nadále, tak již nezískáme ani bod.