RT TORAX doma vyhrál, po tuhém boji zdolal Drtiče a přeskočil je v tabulce

02.10.2013, Gabriela Juříková

V utkání padaly góly jen do jedné branky, kterou dvakrát v zápase hájil hodonínský Kotvan. V první třetině kapituloval dvakrát z hole Martina Bučka, který jej nejprve překonal v sedmé minutě a poté také v závěru třetiny při přesilové hře. Do stejné brankové konstrukce se ve druhé třetině trefovali hosté, když využili druhou nabídnutou přesilovou hru a posléze i početní výhodu dvou mužů v poli. V polovině poslední tercie využil RT TORAX podruhé přesilovku, do vedení poslal Porubu Jakub Vrána. V dalších deseti minutách se ubránil RT TORAX neustálým nájezdům Drtičů a po dvou nevydařených zápasech tak při vítězství 3:2 plně bodoval. Právě Hodonín Poruba v tabulce přeskočila. V sobotu 5. října hraje A-tým na ledě Přerova.

2. liga - skupina Východ - 6.kolo st 2.10.18:00
SHK Hodonín
3:2(2:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Buček (Seidler, Vrána), 20. Buček (Seidler, Javín), 49. Vrána (Prokop, Seidler) – 25. Peš (Komárek, Jurásek), 30. Špok (Kříž). Rozhodčí: Šutara – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 251. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Šindelář, Javín, Slavík, Wolf, Peslar, Prokop – Zachar, Videlka, Krayzel – Buček, Seidler, Pavlačka – Piják, Vrána, Vaněk.
SHK Hodonín: Kotvan – Novotný, Komárek, Kříž, Skočovský, Špok, Kučera, Smetena, Pokorný, Koukal, Vondráček, Škorík, Peš, Kuba, Velechovský, Jurásek, Belisie, Vrba, Charvát, Laporte, Miklík.

Domácí byli od začátku zápasu lepším týmem a Kotvan se v bráně měl co otáčet. Již ve druhé minutě se otevřela trestná lavice na straně hostí. Tato přesilovka ještě gól nepřinesla a ani následná akce Peslara, když zachytil kotouč na modré a žádný spoluhráč nejel před Kotvana. V páté minutě měl velkou šanci skórovat Luděk Krayzel, ale hostující brankář se stačil přesunout. V sedmé minutě domácí vyhráli buly v útočné třetině a po střelách Seidlera a Vrány dorážel Martin Buček.

Brzy mohl vyrovnat Lukáš Vrba, když se protáhl středním pásmem a prověřil, zda je Tihlář dost pozorný. Drtiči zůstávali v útočné třetině, ale Vrána přečetl hru a vystihl Kučerovu přihrávku. Dostal se až před Kotvana, ale brzy byl kotouč opět v držení Hodonína a protiútok musel Piják zastavit faulem. Přesilovka se hostům vůbec nezdařila, resp. domácí se účelně bránili. Po přesilovce byl střelecky aktivní David Videlka a i jeho gólové nabídky Pijákovy, s přehledem likvidoval Zdenko Kotvan. Před jeho brankovištěm bylo do konce třetiny více rušno než u domácího gólmana.

Ještě než se hráči dostali do kabin, využil RT TORAX přesilovku sedmnáct vteřin před jejím koncem. Brance předcházela akce Seidlera s Bučkem, kterou jim Kotvan ještě překazil, ale druhý pokus byl po zavezení puku zpět do útočné třetiny Martinem Bučkem a rozestavení přesilovkové pětice, úspěšný. Při kolotoči nahrávek asistovali Seidler s Javínem. Druhou třetinu začal Hodonín v oslebení, ale na ledě to nebylo znát. Martin Špok vystihl domácí rozehrávku ve středním pásmu, u mantinelu vyhrál souboj o puk, a když domácí gólman kotouč po střele vyrazil, opět musel likvidovat střelu Novotného.

Na opačné straně hřiště vybídl Seidler ke střele Vránu, ale ten tísněn, nestihl puk protečova do odkrytého prostoru. Domácím nic nevycházelo, ztráceli puky, soupeře zastavovali fauly a ty jim byly osudné. V páté minutě druhé třetiny proměnili početní výhodu ve snížení domácího vedení. Novotný udržel pásmo a z následného kolotoče nahrávek Komárka a Juráska, mířil mezi betony Tihláře od modré čáry obránce Petr Peš. V sedmé minutě byl za vysokou hůl vyloučen na čtyři minuty Krayzel a po minutě za držení Javín.

Hodonín přesilovku pěti proti třem proměnil ve vyrovnávací branku v přesné polovině zápasu. Kříž vyhrál buly po pravé straně Tihláře, kotouč se objevil na středu a Martin Špok nápřahem jej dostal za domácího gólmana – 2:2. Vyrovnávací brankou začaly oba týmy od začátku. Na ledě bylo hodně rušno, ale dle rozhodčích v mezích pravidel. Utkání se přitvrdilo, mantinely musely vydržet nápory osobních soubojů a porubští fandové svými hlasivkami hnali domácí hráče k lepšímu nasazení. Porubský Vrána byl ve třech šancích skórovat. Nejdříve nastřelil touš na branku, poté odražený kotouč dorážel a po objetí branky mu v zasunutí zabránila brankářova hokejka. Jestliže ve druhém dějství dominovali hosté a trpělivým hokejem a hlavně proměněnými přesilovkami srovnali stav utkání, tak třetí třetina patřila domácím.

Drtiči se bránili nájezdům RT TORAXu, ale i oni se dostávali před Tihláře. Kučera po vybojování puku na zadním mantinelu nehrával před brankoviště, kde však nikdo nebyl. Po střele Špoka domácí gólman hru raději přerušuje. Na druhém konci musí Kotvan být ve střehu proti Pijákovi s Bučkem, kterého hákoval Vrba. Hosté oslabení ve velké pohodě zvládli. Jurásek s Pešem drži hru daleko od své branky a jen co byli v plném počtu, opět hráli oslabeni. Krayzel nahodil na Kotvana, který nechtěl vhazování ve své blízkosti a hned rozehrál. Domácí útočnou třetinu uhájili. Prokop nahazoval od modré na bránu, Seidler tečoval kolmo na Lukáše Vránu jehož teč okolo betonů skončila v síti – 3:2.

Další minuty zápasu nechali rozhodčí plynout, domácí ubránili oslabení a přestože Drtiči evidentně hodlali vyrovnat, Poruba zdatně jejich tlaku odolal. Špok s Voráčkem měli v posledních minutách snad největší gólovou šanci, ale Voráčkovi puk projel pod hokejkou a v následné akci střílel Jurásek nad bránu. V tomto duelu se hrálo v podstatě na jednu brankovou konstrukci, kterou dvakrát hájil Zdenko Kotvan. Poruba vydřela po dvou nepovedených zápasech výhru za plný počet bodů a přeskočila Hodonín v tabulce o jeden bod.

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba): První třetina z naší strany byla bezchybná, podali jsme výborný výkon. Hráli jsme jednoduše do brány, měli jsme více ze hry a zaslouženě vedli 2:0. Druhou třetinu jsme pustili Hodonín do hry našimi fauly a oni v přesilovkách srovnali. Třetinu jsme už jen dohráli s tím, že v kabině jsme si řekli, že třetí třetinu musíme hrát jako od začátku. Naštěstí nám to tam spadlo a myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.

Svatopluk Kosík (SHK Hodonín): Do zápasu jsme nastoupili zle, chybělo nasazení, pohyb a po zásluze jsme první třetinu prohráli. Ve druhé třetině se vše zlepšilo, chlapci bruslili a výsledkem byly dvě branky v přesilovkách. Ve třetí třetině se hrálo, kdo s koho. Po naší chybě jsme dostali třetí branku a prohráli 2:3. V závěru jsme se snažili o vyrovnání, ale chybí nám jednoduchost a více střelby. Škoda, chtěli jsme si odvést nějaký ten bodík.