REDSTONE Extraliga juniorů: Porubští vzdorovali přerovské kanonádě

13.09.2019, Gabriela Juříková

V pátek třináctého rozehráli svou soutěž junioři a hned na úvod se střetli s přerovskými Zubry. Extraligou otřískaný tým byl favoritem duelu a to bezezbytku i potvrdil. V každé třetině padlo po třech gólech, ale až v té poslední za stavu 7:0 pro Přerov, odčaroval přerovskému brankáři čisté konto Jiří Brodek. Domácí borci přes veškerou snahu více kotoučů do brány nedostali a Zubrům podlehli 1:8. V neděli 15. září budou o body usilovat v Havířově.

REDSTONE Extraliga juniorů - Východ - 1.kolo pá 13.9.17:00
HC ZUBR Přerov
1:8(0:3, 0:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 57. Brodek (Häring) – 9. Dobša (Zmeškal, Gréč), 18. Šimanský (Dobša, Borot), 20. Hradil (Indrák), 22. Zmeškal (Hradil, Indrák), 23. Kopeček (Kuba, Šabršula), 30. Dobša (Borot), 52. Petr, 57. Indrák (Kleiner). Rozhodčí: Čahoj – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Střely na branku: 17:34. Průběh utkání: 0:7, 1:7, 1:8.
HC RT TORAX Poruba: Pawlas – Mrozek, Havlík, Debnár, Zajíc, Pitucha, Macurák – Benka-Rybár, Morávek, Anlauf – Rambousek, Stodůlka, Foldyna – Barčák, Žídek, Häring – Pavlík, Brodek
HC ZUBR Přerov: Postava – Takáč, Kleiner, Šabršula, Gréč, Moučka, Kopeček – Zmeškal, Petr, Šimanský – Indrák, Kolařík, Rozsahegyi – Dobša, Fencl, Hradil – Kuba, Borot, Mynář

Do deváté minuty byla hra celkem vyrovnaná. Když ale Přerovský David Dobša dal první branku, přebírali hosté pomalinku otěže utkání do svých rukou. Domácí si sice vypracovali slibné šance, ohrozili několikrát bránu Postavy, ale Brodkovy ani Havlíkovy střely nekončily v síti. Závěr třetiny patřil výhradně Zubrům. V osmnácté minutě se trefil po přečíslení z druhé vlny David Šimanský a jen pár vteřin před koncem první třetiny překonal Pawlase střelou nad ledem Adam Hradil.

Přerovští v druhém dějství vládli ledu i hře. První početní výhodu využili vcelku rychle. Střelou po ledě ji ukončil obránce Lukáš Zmeškal. Minutu poté už hosté vedli 5:0 díky dalšímu obránci Janu Kopečkovi a na 6:0 stanovil dosavadní skóre po dvou třetinách svým druhým gólem utkání David Dobša. V závěru druhé periody získali hosté ještě čtyř minutovou početní výhodu, jejíž poměrnou část si přenesli do třetí části zápasu.

Přerov potvrdil v tomto utkání roli favorita. Góly ve třetím dějství se sice už tak lehce nerodily, když domácí zlepšili obranné faktory, ale díky velkému náskoku, který si Zubři vypracovali již v předešlých dvou třetinách, utkání dovedli do vítězného konce. Šestou a sedmou branku dělilo dvaadvacet minut hry, kdy Pawlase překonal Filip Petr. Domácí se častěji dostávali před Postavu a v 57. minutě jej o čisté konto připravil Jiří Brodek. Odpověď přišla záhy z hole Daniela Indráka a magický sedmi gólový rozdíl vydržel až do konce třetí třetiny.
Tým Přerova vévodil všem herním činnostem a zaslouženě vyhrál. Porubským se ale nemůže zapřít snaha s výsledkem něco udělat. Podařil se čestný gól a přečkat čtyřminutové oslabení, takže nějaká pozitiva tam jsou.