První přípravný zápas se staršímu dorostu nepovedl, soupeři podlehl s rozdílem dvou branek

05.08.2016, Soňa Molatová

První srpnový pátek přinesl přípravné utkání také porubskému staršímu dorostu, který se na domácím ledě utkal se svým nedalekým soupeřem z Frýdku-Místku. Byť se začátek utkání odehrával ve velmi aktivním tempu, na první gól si diváci museli počkat až do deváté minuty, kdy kotouč poprvé přiletěl do brány domácích. Porubským se sice ještě povedlo vyrovnat, ale nakonec svému soupeři podlehli 3:5.

Přípravné zápasy staršího dorostu - přát. pá 5.8.13:45
HC Frýdek-Místek
3:5(1:1, 0:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 17. Brodek, 41. Voznička 47. Skalka (Brodek) – 9. Janík (Kotala), 23. Polášek (Adámek), 34. Janík, 44. Dlouhý (Adámek, Mička), 57. Polášek (Adámek, Cháňa). Rozhodčí: Janda – Kořistka, Chamrád. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5.
HC RT TORAX Poruba: Masala – Lelek, Šolc, Timura, Vavřík, Parolek, Nagy, Kroček, Puchala, Voznička, Vojtášek, Zicháček, Husák, Plachý, Brodek, Benka-Rybár, Antoš, Bořuta, Žídek J., Skalka
HC Frýdek-Místek: Hubáček – Adámek, Mička, Piskoř, Kolář, Návrat, Cháňa, Puzoň, Demel, Dlouhý, Polášek, Vlček, Najzar, Kotala, Janík, Zoubek

Začátek zápasu byl poměrně akční. Nabízely se rychlé příležitosti na obou stranách, ale poprvé dokázal svou šanci proměnit až v 9. minutě Marián Janík střelou k levé tyči. Před odchodem na první pauzu se povedlo domácí střídačku uklidnit Jiřímu Brodkovi, jenž zakončil přesně pod horní tyč frýdecké kasy.

Ve druhé třetině se hosté zpozdili s příchodem na led a tak je rozhodčí odměnili dvouminutovým trestem. Minutu po jeho odpykání změnil nerozhodné skóre Roman Polášek, který divákům předvedl další střelu pod víko. Ve 29. minutě se Plachému povedlo zorganizovat samostatný únik na svatyni hostů, ale těsně před zakončením mu z hokejky odklouzl puk a tak se ke střele ani nedostal. Na druhé straně se pak ale povedla akce Mariánu Janíkovi. Ten unikl obraně a vystřelil na Masalu dělovku, která se domácímu gólmanovi svezla po betonech a prosvištěla do brány.

Naděje svitla domácím po necelých dvou minutách poslední třetiny, kdy se povedlo snížit Martinu Vozničkovi. Na vzpouru ostravského týmu ale záhy našel umlčující odpověď Lukáš Dlouhý, kterému se povedlo trefit polo odkrytou branku. Snížit se pak ještě povedlo po Brodkově nahrávce Janu Skalkovi, který byl autorem posledního gólu domácích. Krátce poté poslal svůj tým do čtyř Patrik Puchala, čehož hosté využili a v 57. minutě si z hole Romana Poláška vybojovali dostatečný náskok dvou gólů.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba): Z naší strany bylo hodně nepřesností, spousta chyb v defenzívě, nebyli jsme schopni sehrát třeba přihrávkou využití volného hráče. Je potřeba se z těchto věcí poučit. Kluci se to snažili hrát hodně individuálně a z toho pramenily ty chyby, ztráceli jsme kotouče a podobně. Soupeř dnes zaslouženě vyhrál.

Miroslav Komínek (HC Frýdek-Místek): Myslím, že jsme nad míru spokojeni s tím, co kluci předvedli. Přišli z plné zátěže, hodně bruslíme, každý den posilujeme a podobně. Někteří kluci, respektive jejich většina, odehrála zápas na půl plynu.