Prokletí brněnské haly Rondo nadále trvá, Poruba si připsala další vysokou porážku

07.01.2009, Michal Pokorný, Adam Bagar

Po překvapivě uhraném bodu z ledu favorizovaného Vrchlabí nastoupili hokejisté VOKD Poruby tentokrát na ledě Komety Brno, třetího celku tabulky, který však prochází výsledkovou krizí. To Brněnští příliš v první části nepotvrdili, když byla hra zcela v jejich režii, z čehož plynuly i dvě zasloužené trefy za zády Šindeláře. Porubští se nevzdali a ve druhé třetině se osmělili. Góly obránců Lukáše Vnenka a Michala Palíka dokonce srovnali skóre na 2:2. Nerozhodný výsledek však vydržel pouhou minutu. Do třetí dvacetiminutovky se tak nastupovalo s těsným vedením Komety. Ta v poslední třetině ještě potvrdila svou ofenzivní sílu a třemi brankami stanovila konečný stav na 6:2. Hosté si tak opět odváží ze zakleté brněnské haly Rondo vysokou porážku. Nejlepším hráčem VOKD byl vyhlášen brankář Filip Šindelář. V dalším utkání čekají svěřence trenéra Kašťáka na domácí půdě Benátky nad Jizerou.

- 39.kolo st 7.1.18:00
HC Kometa Brno
6:2(2:0, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 4. Korhoň (Zubíček), 10. Korhoň (Polodna), 36. Padělek (Polodna, Zubíček), 41. Houdek (Černý, Brabenec), 42. Klimt (Sedlák, Morava), 54. Kostourek (Černý, Houdek) - 28. Vnenk (Kolařík, Rehuš), 35. Palík (Červenka). Rozhodčí: Jeřábek A. - Klein, Novák. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4128. Střely na branku: 41:22. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 6:2.
HC Kometa Brno: Hylák - Zubíček, Lhotský, Houdek, David, Morava, Křetinský - Polodna, Padělek, Korhoň - Brabenec, Kostourek, Černý - Klimt, Liščák, Sedlák.
HC RT TORAX Poruba 2011: Šindelář - Ovšák, Vnenk, Falter, Tesařík, Palík, Pavelek - Červenka, Najdek, Zdeněk - Domián, Potočný, Mikula - Kolařík, Ivan, Rehuš - Gelačák, Janečka, Mocek.

Poruba si do Brna přivezla ne zrovna optimistické vyhlídky – poslední místo v první lize a sedmiletou historii bez výhry na ledě Komety. Před zápasem však její naděje nevypadaly až tak špatně, protože domácí celek se pod vedením trenéra Kýhose již několik zápasů výsledkově trápí a nemůže se dostat na vítěznou sérii, jak tomu bylo na začátku sezóny.

Úvod zápasu napověděl, že Brno nechce nechat nic náhodě. Vyloučení Petra Janečky potrestal v přesilové hře nováček v brněnském dresu – Lubomír Korhoň. K hráči s číslem 36 se odrazila střela Pavla Zubíčka od mantinelu, ten si puk šikovně zpoza branky stáhl pod ruku a umístil pod břevno – 1:0. Kometa začala s velkou aktivitou. Podobnou situaci, jako při první brance, musel řešit brankář Šindelář hned vzápětí. Padělek a opět Korhoň však úspěšní nebyli. O pár minut se domácí radovali podruhé. Ke třetí šanci a druhému gólu v zápase se dostal znovu Lubomír Korhoň a s menší dávkou štěstí obstřelil Šindeláře k tyči švihem z mezikruží – 2:0. Kometa po druhé brance pokračovala ve své aktivitě. Nejdříve Brabenec nevyužil Kostourkovu přihrávku zpoza branky, v závěru třetiny jen tak, tak nezkompletoval hattrick Lubomír Korhoň, jehož šanci vychytal Filip Šindelář betonem. Ostrava se v první třetině do šance téměř nedostala.

Druhá část začala z obou stran poněkud opatrněji. Hosté pak dostali příležitost hrát přesilovku, ale ani v ní větší šance nepřišla. První vážnější akce Ostravy však znamenala snížení na 2:1. Zmatku v obraně Brna využil obránce Lukáš Vnenk, který pohotovou střelu z prostoru mezi kruhy překonal ležícího Hyláka – 2:1. Vstřelený gól Porubu notně nažhavil a Kometu naopak utlumil. Hosté ucítili příležitost a začali se dostávat do šancí. Poté přišla přesilovka pro Kometu, kterou nevyužil trestuhodně Ivan Padělek. Osamocen před brankou přestřelil vysoko nad. Z následného protiútoku ale opět udeřili hosté. Po krásné individuální akci Adama Červenky, který projel celým hřištěm, vyrovnával u tyče úplně volný Michal Palík - 2:2.

Trvalo to však přesně jednu minutu a Kometa se dostala opět do vedení. Dvěma šťastnými odrazy Brněnští vstřelili branku na 3:2, když se střela Pavla Zubíčka odrazila od hokejky Přemysla Sedláka do nohy Ivana Padělka. Puk se bez úmyslného kopnutí dostal až za brankovou čáru – 3:2. V závěru druhé třetiny trefil Lhotský střelou z první břevno a Petr Polodna v pádu minul naprosto prázdnou branku. Poslední pětiminutovka druhé části by se tak dala označit za opravdu divokou.

Jakoby si Kometa nechala branky ze svých vyložených šancí na poslední třetinu. Hned po 36 sekundách se od modré prosadil Tomáš Houdek, jehož střela se otřela o tyč – 4:2. Brněnského obránce napodobil o necelou minutu Tomáš Klimt, který využil obrovské chyby v brankářově rozehrávce a zakončil přihrávku Přemysla Sedláka – 5:2. V zápětí se druhého gólu jen o pár centimetrů nedočkal Tomáš Houdek, který těsně minul Černého přihrávku do prázdné branky.

Za stavu 5:2 se hráči Komety nechávali vylučovat a nabízeli příležitost hostům. Ti však byli k brance blízko jen v případě Petra Janečky, který si v samostatném úniku vylámal zuby na dvou gymnastických zákrocích Alexandra Hyláka. V 54. minutě pak přišel verdikt ze strany Brna o konečném skóre zápasu. Michal Černý v situaci dva na jednoho předložil výstavní přihrávku Milanu Kostourkovi, který mohl pohodlně zakončit do poloodkryté branky – 6:2.

V závěru zápasu měli ještě šanci Sedlák s Liščákem, ale oba ztroskotali na dobře postaveném Šindelářovi. Kometa tedy zvítězila jasným brankovým i herním rozdílem. Hosté předváděli lepší hru pouze v době mezi jejich prvním a druhým gólem. Nejlepším hráčem zápasu byl za domácí vyhlášen dvoubrankový střele – Lubomír Korhoň, za hosty brankář Filip Šindelář.

Vladimír Kýhos (HC Kometa Brno) : Dopředu jsme hráčům avizovali, že budeme hrát na tři pětky. Zápas jsme ubojovali, ale jsme za předvedenou hru i výsledek rádi. Hráči potřebovali trochu zvednout sebevědomí a myslím, že se to dnes povedlo.

Kamil Kašťák (HC VOKD Poruba) : Kometa je těžkým soupeřem, ale my jsme do poloviny zápasu drželi krok. Povedlo se nám vyrovnat na 2:2. Poté se ale ukázala síla a kvalita a v poslední třetině Kometa rozhodlo o svém zaslouženém vítězství.