Prodloužení opět fungují, gólman Mokrý nahrál na rozhodující branku

02.03.2017, Gabriela Juříková

Předposlední kolo Nadstavby skupiny "E" ELIOD Extraligy mladšího dorostu odehráli porubští mladíci na ledě Olomouce. Od první třetiny doháněli jednobrankovou ztrátu, když se v šestnácté minutě prosadil Tomáš Dvořák. Ve druhé třetině se tento hráč vyřadil na deset minut ze hry za úder do oblasti hlavy a krku a ve třetím dějství přidal dalších deset minut za nesportovní chování. Vyšší trest se objevil i na straně Poruby, kdy Kotásek za kopnutí do soupeře vyfasoval pět minut a trest do konce utkání. Ale zpět ke gólům! Ty už dávala jen Poruba. Kapitán Jan Alnlauf vyrovnával v kleče na konci pětačtyřicáté minutě a v první minutě prodloužení rozehrál gólman Vojtěch Mokrý přes Tomáše Husáka akci na jejímž konci byla střela Richarda Bořuty a zisk druhého bodu. V sobotu uzavře mladší dorost svou sezónu domácím utkáním s Warriorem.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 37.kolo čt 2.3.18:00
HC Olomouc
1:2p(1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 16. Dvořák (O. Tichý) – 45. Anlauf, 61. Bořuta (Husák, Mokrý). Rozhodčí: Maršálek – Vašíček, Zapletal. Vyloučení: 2:4, navíc Dvořák (OLO) 10 minut za úder do hlavy + 10 minut OT a Kotásek (POR) 5+TH. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 48. Střely na branku: 36:18. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
HC Olomouc: Ryšavý – Harabiš, Hladiš, Nekvapil, L. Přecechtěl, Kocián, Pírek – O. Tichý, Handl, Tomajko, Pospíšil, Vašíček, J. Tichý, Dvořák, P. Přecechtěl, Zembol, Rosecký.
HC RT TORAX Poruba: Mokrý – Havlík, Becher, Fabianczyk, Husák, Krátký, Machů, Pitucha – Pavlík, Foldyna, Kotásek, Anlauf, Stodůlka, Häring, Bořuta, Boniatti.