Přetahovaná s vítězným koncem, junioři ve Vsetíně uspěli v nájezdech

25.09.2020, Gabriela Juříková

Utkání třetího kola Extraligy juniorů odehráli Porubští v pozdním večeru ve Vsetíně. U soupeře, který na RT TORAX ztrácel jediný bod. Porubská juniorka dvakrát srovnala vsetínské vedení a v přesilovce pět na tři nakonec donutila ROBE Vsetín dotahovat porubské vedení 3:2. Zápas musely nakonec rozhodovat nájezdy, které Porubané tentokrát vyhráli. Po Urbančíkovi rozhodl Matěj Halata. Porubané tak vedou tabulku skupiny Východ.

Extraliga juniorů - 3.kolo pá 25.9.18:45
3:4sn(1:1, 1:1, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Kožený (Pospíšil), 24. Kožený (Svoboda, Pospíšil), 59. Pernický (Kopčil, Macík) – 13. Halata (Ślusarczyk), 25. Barčák (Ślusarczyk), 45. Morávek (Bořuta, Chovanec), rozhodující náj. Halata. Rozhodčí: Kovařčík – Hanzlík, Tvrdý. Vyloučení: 4:6, navíc Kuchařík (VSE) OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 112. Střely na branku: 39:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3.
VHK ROBE Vsetín: Nešpůrek – Kožený, Houser, Krnáč, Čapka, Sviták, Macík – Pospíšil, Kuchařík, Novosad, Svoboda, Bednařík, Jurek, Maštalíř, Kopčil, Pernický, Veselý, Apolenář.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Pachula, Macias, Mrozek, Topolanský, Pitucha, Lhotský – Benka-Rybár, Ślusarczyk, Zelinka, Barčák, Halata, Bořuta, Chovanec, Urbančík, Morávek.

V 7. minutě po souvislé ofenzívě se Vsetín dostal brankou Martina Koženého do vedení. Po úspěšně přečkaném oslabení dokázal RT TORAX vyrovnat. Matěj Halata ve 13. minutě zúročil aktivitu dopředu. A jak začátek třetiny patřil domácím, závěr dvacetiminutovky opanovali hosté.

Tu druhou ale nezačali Porubané dobře. Oslabení sice ubránili, ale ROBE Vsetín byl ve střelecké setrvačnosti a od začátku 24. minuty opět vedl druhou brankou Martina Koženého. Jenže ještě v téže minutě se dokázali domácí dvakrát vyfaulovat a RT TORAX po 22 vteřinách díky Jonáši Barčákovi ukončil přesilovku pět na tři. Klasickou početní výhodu se využít už nezdařilo. V průběhu dalších minut měli porubští junioři více střeleckých šancí, ale Nešpůrek držel nerozhodný stav.

Stejně si počínal jeho protějšek, Slíž, po druhé přestávce. Nakonec šel ale do vedené RT TORAX, když rychle přesunul hru od vlastní brány a po trefě Michala Morávka šel poprvé do vedení. V 50. minutě byl tvrdě zasažen do oblasti hlavy a krku Pavel Chovanec. Kuchařík dostal trest ve hře a Poruba pět minut početní výhody, kterou ale nevyužila. Až se role otočily, tedy když hrál přesilovku Vsetín, došlo na změnu stavu. Vyrovnání oslavil Vojtěch Pernický v čase 58:56.
Prodloužení vítěze neurčilo, tak došlo na nájezdy. V těch v neděli Porubané neexcelovali, ale zřejmě je pilně trénovali. Na proměněný nájezd Urbančíka odpověděl ve čtvrté sérii Apolenář, ale střela Matěje Halaty byla rozhodující, protože pátý nájezdník Bednařík Slíže nepřekonal. Junioři HC RT TORAX Poruba 2011 se touto dvoubodovou výhrou dostali na čelo tabulky Východ s náskokem jednoho bodu nad Šumperkem.

V neděli přivítají na ledě RT TORAX ARENY Přerov.