Přestože si otevřeli na Warriors střelnici, body si junioři nevystříleli

12.01.2020, Gabriela Juříková

Souboj tabulkových sousedů se díky konání Poháru mistrů ve florbale v RT TORAX ARENĚ musel odehrát na ledě Warriros. A i tentokrát si domácí body ponechali. Po prvních třech vzájemných zápasech, které prohráli, na dvě další se na Porubu připravili. Do 43. minuty drželi dvoubrankové vedení, které si v 53. minutě vzali zpět. Ale RT TORAX Poruba, střelecky hodně aktivní, vytěžil rozdílovou branku minutu před koncem základní hrací doby a po oddechovém čase si věřil na vyrovnání. Prodloužení se ale nekonalo a Brňané, poslední tým tabulky, se přiblížili Porubě na šest. V pátek 17. ledna je čeká utkání v Litomyšli.

REDSTONE Extraliga juniorů - Východ - 31.kolo ne 12.1.15:15
HCM Warriors Brno
3:2(1:0, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 19. Rašovský (Kavický), 34. Daněk (Snášel), 53. Vysloužil (Mudrych, Klimeš) – 43. Anlauf (Barčák, Smička), 59. Pavlík (Brodek, Žídek). Rozhodčí: Slavka – Maloušek, Hübl. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 44. Střely na branku: 27:42. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
HCM Warriors Brno: Kašpar – Miloš, Mituchovič, Daněk, Klimeš, Bocián, Sedláček – Kavický, Ludvík, Antoňů, Rašovský, Snášekl, Krška, De Favero, Vysloužil, Mudrych, Marčík, Staněk, Orsech
HC RT TORAX Poruba: Lambert J. – Hranický, Debnár, Pitucha, Mrozek, Havlík, Smička, Topolanský – Pavlík, Brodek, Benka-Rybár, Barčák, Häring, Anlauf, Stodůlka, Lambert D., Žídek

Páté měření hokejových dovedností v této sezóně mezi Porubou a Warriors je po nedělním utkání 3:2. Brněnský klub snížil bilanci vzájemných zápasů přestože čelil střelecké aktivitě Poruby. Dvoubrankové vedení si domácí Warriors držel do začátku třetí třetiny, kdy na góly Václava Rašovského a Vojtěcha Daňka odpověděl Jan Anlauf a získal za asistencí Barčáka a Smičky naději na zisk bodů. Střelecky byli Porubští aktivní, jen bylo třeba dobře zacílit a využít nepozornosti Kašpara a jeho obránců. Což se ale moc nedařilo!
Po deseti minutách hry skórovali opět domácí, když na poslední chvíli využili početní výhodu. Uklidňující branku vsítil Bronislav Vysloužil. Hosté ale zbraně nesložili, atakovali bránu co to dalo a v čase 58:56 opět snížili na rozdíl jediné trefy. Naději dodal týmu Šimon Pavlík, který byl na konci spolupráce s Brodkem a Žídkem. Trochu uklidnění a více oddychu přišlo vhod, když si trenér Bahník vzal oddechový čas. Něco málo přes minutu na vstřelení vyrovnávacího gólu je v hokeji hodně času. Porubanům se přesto všechno nepodařilo dostat utkání do prodloužení a z ledu Warriors odjeli podruhé bez výhry.