Překvapení se nekonalo, dorostenci získali v Nevoga areně nejen tři body

06.01.2019, Gabriela Juříková

První mistrovské utkání roku 2019 odehrál porubský dorost ve městě vína Znojmě v neděli 6. ledna. Domácí Orli vzdorovali lídru nadstavbové skupiny „S“ třináct minut. Hosté střelou Filipa Sienkiewicze otevřeli gólová stavidla. První třetinu vyhrál RT TORAX 3:1 a v dalších dvou dvacetiminutovkách náskok zvyšoval po dvou trefách. A to i přesto, že byli Moravcovi svěřenci víc, než bylo milé často na trestné lavici. Nasbírali dohromady 24 trestných minut s výhrou 7:1. Premiérový gól si do statistik zapsal obránce Ondřej Gelnar.

Regionální liga dorostu - 14.kolo ne 6.1.13:30
HC Leram Orli Znojmo
1:7(1:3, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 15. Hudeček (Langmann) – 13. Sienkiewicz (Halata, Macias Kac.), 13. Gelnar (Ślusarczyk), 14. Boguaj (Michalčík), 23. Hlavatý (Stibor, Boguaj), 30. Stibor (Macias Kr.), 41. Sienkiewicz (Macias Kr.), 59. Ślusarczyk (Hlaváč). Rozhodčí: Reich – Bulínová, Gabriel. Vyloučení: 3:7, navíc Halata (POR) 10 min OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 59. Střely na branku: 12:29. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:7.
HC Leram Orli Znojmo: Korček – Konečný. Böhm, Stanislav, Barták, Klempa, Smolka, Korčián, Šleboda – Nečas, Hudeček, Marek, Neckář, Cakl, Langmann, Míča, Pozděna
HC RT TORAX Poruba: Drabčík – Gelnar, Pasek, Hlaváč, Križ, Macias Kac., Borkovec, Michalčík – Macias Krz., Halata, Sienkiewicz – Śluszarczyk, Krčmarský, Chovanec – Boguaj, Stibor, Hlavatý – Vehovský, Kovalčík

Filip Sienkiewicz (POR) (2+0)
Ondřej Gelnar (POR) (1+0)
Martin Stibor (POR) (1+1)

Čtyři góly během tří minut, z toho jeden premiérový a jeden šťastný

Do 13. minuty se hrál hokej nahoru dolů, ale s větší střeleckou produktivitou na kontě Poruby. Kacper Macias nastřelil od modré spojnice tyčí, jeho mladší bratr Krzysztof po slalomu mezi třemi soupeři nastřelil boční síť a únik dvou na jednoho vykryl Korček betonem. Hra plynula rychle, protože se ani moc nepřerušovalo. Ve zmíněné 13. minutě hrála Poruba přesilovku, kterou za necelou minutu ukončil Filip Sienkiewicz. Úvodním gólem jakoby z hostů spadla křeč a puky jim do sítě Orlů začaly padat. V rychlém časovém sledu padly čtyři góly, když poslední slovo před první sirénou měli domácí.
Od prvního porubského gólu uplynula půlminuta a skóre měnil obránce Ondřej Gelnar, pro něhož střela letící těsně nad ledem znamenala první gól do statistik. Změna stavu pak nastala po minutě hry. Domácí byli na kotouči, ale v pásmu se dlouho neudrželi. V opětovném založení útoku ve střední třetině vypíchl Václav Boguaj obránci puk a v samostatném úniku vystřelil na bližší levou gólmanovu tyč a RT TORAX vedl 3:0. Znojemští se trpělivě probojovávali do útočné třetiny, ale Drabčíka ohrozili jen jednou střelou. Druhá už byla gólová. Vyhrané buly před porubskou brankou bylo základem pro dopravení kotouče za Drabčíka, který zprvu reagoval na střelu z kruhů, ale zblokování poslalo puk obloučkem nad hlavu klečícího brankáře a dopadu přesně kolem horní tyče za brankovou čáru – 1:3 díky kapitánu Martinu Hudečkovi. Na závěr třetiny se do střelecké listiny mohl zapsat i hostující kapitán Halata, ale v úniku jej dobruslil Böhm a o kotouč připravil.

Nevyužité Orlí přesilovky

Obránce Kacper Macias i v druhém dějství nastřelil brankovou konstrukci a Samuelu Korčekovi muselo zvonit v uších ještě hodně dlouho. Z gólu se porubská střídačka radovala na začátku 24. minuty, kdy střelu Stibora doklepl za gólmana Velen Hlavatý. Do oslabení se dostala i Poruba a sehrála jej výborně. Orlům střely hostující hráči dobře blokovali a ve druhé polovině přesilovky se domácí v útočné třetině vůbec neohřáli. Spíš se hrálo na druhé straně ledové plochy. V polovině utkání v čase 29:13 se gólově radoval centr třetího útoku Martin Stibor po nahrávce Krzysztofa Maciase. Při tříbrankovém vedení hosté polevili v bruslení, a domácím tak dali víc prostoru k tvoření hry, což vedlo k početnějším střeleckým počinům směr Drabčík. Mimo bránu stříleli Langmann, Hudeček a Neckář namířil puk přímo do porubského brankáře. Několik střel šlo kolem hostující brány i při další přesilovce Orlů a pokus Langmanna skončil na boční síti. Cakl stál před Drabčíkem zcela sám, ale nahraný puk zpoza brány okamžitě nezpracoval a moment překvapení nevyužil. Překonat hostujícího brankáře se snažil od modré Šleboda, ale viditelnost střely byla dobrá, takže Drabčík zasáhl. Po buly střílel Smolka, ale ani tomu se nepodařilo kotouč dopravit za brankovou čáru. Stejně dopadla třetí početní výhoda Orlů v závěru třetiny.

Poruba navýšila konto trestných minut a Znojmo nevyužilo dvojnásobnou přesilovku

Hosté nabrali o přestávce v oslabeních ztracené síly a už v desáté vteřině oslavovali gól. V utkání se podruhé trefil mezi tyče Filip Sienkiewicz po souhře a přesných nahrávkách v jízdě k bráně s Krzysztofem Maciasem. Únik Hudečka zastavoval na poslední chvíli Michalčík, když střelu zblokoval a Drabčík si jen pohlídal odraz od zadního mantinelu. V deváté minutě třetí třetiny se RT TORAX dostal opět do oslabení, kterých ve třetím dějství nasbíral celkem čtyři. To dávalo domácím dostatek prostoru ke snížení porubského vedení. Jenže se tak nestalo. Znojemští si sice připravili několik šancí, ale na kotouči se dlouhou neudrželi. Dokonce si zahráli minutu a čtrnáct vteřin dlouhou přesilovku pět na tři, ale ani v tomto čase se nepodařilo trojici v červených dresech protočit tak, aby byl prostor ke skórování. Když už se puk dostal do brankového prostoru, zmocnil se jej Drabčík a přerušil hru, aby mohli spoluhráči vystřídat. Aktivním byl samozřejmě kapitán Hudeček a k dorážkám byl připraven Cakl. Drabčíkovy betony byly ale proti překonání hraniční brankové čáry. V klasické přesilovce se už domácím tolik nedařilo. Puk měli v moci hosté a snažili se využít i oslabení. Ślusarczyk v úniku ale neuspěl. Až v čase 55:27 před posledním oslabením, které Porubu čekalo, navýšil Jakub Ślusarczyk vedení na 7:1, což byl nakonec konečný výsledek, protože ani poslední početní výhodu se Orlům nepodařilo proměnit v gól.

Brumov-Bylnicevs.Vítkovice "B"2:4

Rudolf Cakl (HC Orli Znojmo): Výsledkově to bylo lepší utkání než první vzájemná konfrontace v Porubě, ale ta kvalita na straně Porubských je někde jinde než naše. Samozřejmě jsme se na zápas připravovali, víme, že soupeř zakládá útok přes střed hřiště, což se nám dařilo dlouho pokrývat. Pak jsme vytvořili pár chyb v pokrytí hráčů, které dokázala Poruba využít. Já osobně jsem za takový zápas rád, i když to asi nebylo pro našeho gólmana moc příjemné. Ale hráče taková utkání posouvají dál a pak vědí, na čem pracovat.

David Moravec (HC RT TORAX Poruba): Výsledek a zisk tří bodů mě samozřejmě těší. Stejně tak i předvedená hra. Méně jsem už spokojen s disciplinou. Tolik vyloučení, kterých jsme měli v druhé i třetí třetině, berou síly. Je jedno, že výrazně vedeme, hraje se šedesát minut zodpovědně a dle pokynů. Na cestě za vytyčeným cílem nás čekají těžší soupeři a v takových zápasech nás tato nedisciplinovanost může mrzet.