Porubští starší dorostenci deklasovali Orlovou a postarali se o téměř házenkářský výsledek

25.11.2017, Gabriela Juříková

„Užijte si to,“ řekli před posledním utkáním základní části soutěže Regionální ligy staršího dorostu skupiny G trenéři svým svěřencům. A parta kolem věčně usměvavého kapitána Daniela Timury to plnila proti soupeři z Orlové do poslední vteřiny zápasu. Po první třetině vyhrával HC RT TORAX Poruba 7:0, v druhé třetině přidal šest gólů a ve třetině poslední osm. V zápise o utkání zbyl už jen jeden řádek na zapsání nějakého střelce Poruby, ale na to už nedošlo. Po šedesáti minutách skončilo utkání 21:0 a hattrickem tomu významně dopomohl Jakub Bukowski a taky Jan Richtár, který na další čtyři góly i nahrával.

Regionální liga staršího dorostu - 14.kolo so 25.11.10:00
HC Orlová
21:0(7:0, 6:0, 8:0)
Branky a nahrávky: 5. Bořuta (Bukowski), 6. Vavřík (Brodek), 8. Timura (Bořuta, Bukowski), 13. Stodůlka (Brodek, Vavřík), 14. Kroček (Häring), 16. Béreš (Bukowski), 20. Bukowski (Mrázek), 23. Richtár (Häring), 25. Bukowski (Krátký), 28. Richtár (Vojtášek), 29. Dlouhý (Krátký), 33. Bukowski (Krátký, Morávek), 37. Timura (Richtár, Bukowski), 42. Brodek (Becher D.), 46. Brodek (Husák), 48. Richtár (Vavřík), 49. Dlouhý (Morávek, Vavřík), 50. Béreš, 55. Pitucha (Brodek), 57. Morávek (Krátký, Dlouhý), 58. Pitucha (Brodek). Rozhodčí: Hykel – Gebauer, Mareček. Vyloučení: 2:6. Využití: 4:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 48:20. Diváci: 48. Průběh utkání: 21:0.
HC RT TORAX Poruba: Mrázek (od 28. Kraina) – Timura, Pliska, Husák, Pitucha, Becher, Kroček, Krátký, Nagy – Béreš, Bukowski, Bořuta – Stodůlka, Vavřík, Brodek – Richtár, Häring, Vojtášek – Morávek, Dlouhý
HC Orlová: Hakl (od 30. Piekar) – Zajíc, Teplanský, Debnar, Machaczek – Jeník, Nekarda, Ferleťják, Švec, Valový, Litvik

Od začátku bylo zřejmé, kdo na ledě bude dominovat. Hrálo se v podstatě na jednu bránu. Domácí gólman Kryštof Mrázek si na kotouč sáhl za třetinu si tak pětkrát. Hráči HC RT TORAX Poruba vstřelili v první třetině góly ze všech herních možností. První gól padl v přesilovce v páté minutě, kdy se mezi tři tyče trefil Richard Bořuta za asistence Bukowského. O půl minuty domácí střídačka slavila druhý gól, když puk hned s první napálil na bránu Michael Vavřík.

Na třetí branku v podání domácího týmu se čekalo dvě minuty. Daniel Timura střílel na ose hřiště a od modré čáry se prostě nemýlil. Ve třinácté minutě navyšoval vedení na 4:0 Daniel Stodůlka a o minutu později zněla arenou píseň „Ne pětku ne,“ to když dorážel k levé gólmanově tyči Filip Kroček. Psal se čas 15:43 a Viliam Béreš v posledním utkání základní části soutěže, taky slavil gól. Střela bez přípravy po nahrávce Bukowského těsně před brankovištěm vedla k šesté porubské brance. A aby toho nebylo málo, Porubští vsítili gól i při oslabení. Skvělá práce holí gólmana Mrázka je v klubu známá a nebylo tedy divu, že poslal svým odpálením na zteč Jakuba Bukowského, který se schoval za orlovskou obranu a tváří v tvář gólmanovi svůj únik proměnil.

Ani ve druhé periodě se porubský brankostroj nezastavil. Orlovští měli problémy blokovat dorážející hráče a gólman Hakl v brankovišti dělal, co mohl, aby neskončilo za jeho zády puků ještě více. Ve třetí minutě druhé třetiny se z otočky na středu kruhu trefil mezi betony Jan Richtár, o dvě minuty překonal Hakla bekhendovou střelou Jakub Bukowski a desátou, prémiovou, branku vsítil po úniku, kdy obdržel přesnou nahrávku od Vojtáška na útočnou modrou Jan Richtár.

V devětadvacáté minutě se v útočném pásmu rozjel porubský kolotoč, kdy Lukáš Dlouhý vybojoval za orlovskou brankou kotouč a nakonec byl i na konci střeleckých pokusů a dorážek. Do orlovského brankoviště se následně postavil Martin Piekar. V polovině utkání došlo i v porubském brankovišti ke změně gólmanů. Oskar Kraina si na kotouč sáhl celkem brzy, jenže orlovští hráči byli v útoku neproduktivní. Na porubskou obranu ani ve druhé třetině nenašli recept a to se jim naskytla početní výhoda.

To Porubským se přesilovka podařila opět proměnit. Jakub Bukowski dokonal za asistence Krátkého a Morávka hattrick. Přelstil gólmana těsně před brankou kličkou do bekhendu, aby následně zakončil forhendem. Ve třicáté sedmé minutě stanovil konečný stav po dvou třetinách v zápase s Orlovou kapitán Daniela Timura.

Ve třetí minutě třetího dějství se střelecky prosadil už i Jiří Brodek střelou na druhou tyč. Okupování útočného pásma domácí nevzdávali a dál šli do soupeře, tak říkajíc, do plných. V začínající čtyřicáté šesté minutě se z gólového autorství podruhé radoval Jiří Brodek, když ukončil kroužení kolem Piekarovy brány. Druhý hattrick v utkání si vystřílel Jan Richtár. Na konci čtyřicáté osmé minuty umístil puk mezi betony.

Gólovou střelnici Porubští nehodlali uzavřít. Po 31 vteřinách překonal ležícího gólmana Lukáš Dlouhý a stal se třetím dvougólovým střelcem utkání. Přesně v 50:00 se k partě dvougólových autorů prostřílel Viliam Béreš – 18:0. Pětiminutové čekání na další branku ukončil Jakub Pitucha, a připravil tak pozici pro vstřelení dvacáté branky. Autorem toho gólu se po dvou minutách stal Michal Morávek a něco málo po minutě orlovského gólmana překonal podruhé Jakub Pitucha, který se tak stal pátým dvoubrankovým autorem.

V oficiálním zápise o utkání zbýval pro zapsání gólu už jen jeden řádek, ale dvě minuty, které do konce základní hrací doby zbývaly, dokázal hostující tým ubránit, a tak poslední utkání Regionální ligy staršího dorostu ve skupině G skončilo výhrou domácího týmu 21:0.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba): Před zápasem jsme klukům říkali, aby si utkání užili. Měli na ledě větší volnost, protože to hlavní přijde příští týden, kdy začínáme od nuly. Zahráli všichni ve všech herních situacích a to jak v oslabení, tak v přesilovkách. Jsem rád, že to po dvanáctém gólu nezabalili a hráli dál do brány, kombinovali a užili jsme si to i my na střídačce.

Mojmír Kotas (HC Orlová): Scházela nám jednička v bráně a čtyři hráči ze základu. Hráli jsme s nejslabší sestavou, kterou máme. Po prohrách 11:1, 14:0 jsem měl tip a ten byl správný. V současné době hráči, kteří hokej neumí, tak se jej v devatenácti už nenaučí a bez kvalitních brankářů nemůžeme udělat dobrý výsledek. Celkový přístup je katastrofický. Výsledek odpovídá kvalitě soupeře a kvalitě mančaftu, který momentálně máme.