Porubští srovnali dvěma góly v úplném závěru, Valaši rozhodli až v prodloužení

11.02.2017, René Chyla

Konfety a pozdržený začátek, bravurní zákroky brankářů, ale i porubské vyrovnání během 103 vteřin v poslední pětiminutovce. To vše nabídl sobotní druholigový ostře sledovaný šlágr mezi druhou Porubou a lídrem ze Vsetína. RT TORAX sice dlouho nemohl na vsetínskou defenzívu a Petra Hromadu najít potřebný recept, David Zachar ale jako správný kapitán zařídil gólem a asistencí vyrovnání, a kdyby porubský kanonýr pár vteřin před koncem zužitkoval svou další tutovku, nemuselo se ani prodlužovat. Obrat se ale nekonal, Tomáš Vávra využil po minutě a půl v nastavení zaváhání Čecha s Rudlem a střelou do prázdné branky poslal druhý bod do Vsetína.

2. liga - skupina Východ - 41.kolo so 11.2.17:00
2:3p(0:0, 0:1, 2:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 56. Zachar (Piecha), 58. Kaluža (Zachar) – 24. Luka (Kolařík), 55. Kucharczyk (Mojžíš, Luka), 62. Vávra (Čech, Hromada). Rozhodčí: Škach – Blaha, Goňa. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 708. Střely na branku: 32:32. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Čech – Rudl, Dresler, Adamík, Kaluža, Bail, Puzič – Sedlář, Zdráhal, Illéš – Jáchym, Zachar, Kafka – Ballner, Slováček, Piecha – Orság, Tomčák, Vaněk
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Jeník, Teper, Čech, Janáček, Žák, Mojžíš, Hryciow – Luka, Kolařík, Kucharczyk – Pokorný, Zúbek, Finsterle – Čuřík, Hořanský, Šilhavý – Vítek, Kajaba, Vávra

David Zachar (POR) (1+1)
Petr Hromada (VSE) (32 střel, 30 zásahů, 2 góly, 93.75% úspěšnost, 1 asistence)
Vladimír Luka (VSE) (1+1)

Opožděný začátek, opatrný úvod či tyč Zachara

Utkání ještě ani nezačalo a domácí příznivci se opět ukázali v dobrém světle. Vsetínské hráče krátce před prvním buly zasypali konfetami a začátek tak musel být pozdržen. Rozhodčí kvůli bezpečnosti hráčů nařídil novou úpravu ledu a hráči byli předčasně nuceni odejít do kabin. Opatrný začátek od obou celků příliš hokejové krásy nepřinesl, a tak bylo přítomné publikum v úvodních minutách svědkem pouze precizní práce všech obranných řad. Valaši zvýšili nápor v přesilovce, k vážnějšímu ohrožení Čechovy branky se však nedostali. Na druhé straně ujel o chvíli později Ondřej Slováček, jeho ránu z kruhu ale zastavil připravený Petr Hromada. V devatenácté minutě se do individuální akce dostal David Zachar, který už překonal vsetínského gólmana, hosty ale zachránila tyčka.

Kafkova příležitost, Lukova lekce z produktivity, Čuříkova tutovka nebo zeď Hromada

Porubští mohli ihned v úvodu druhé dvacetiminutovky otevřít skóre. David Zachar totiž zpoza čáry zakázaného uvolnění našel geniální zadovkou najíždějícího Dominika Kafku, ten ale pouze vyprášil levý Hromadův beton. RT TORAX na tuto neproměněnou šanci tvrdě zaplatil o pár vteřin později. Jan Kolařík vyslal do šance Vladimíra Luku, který se před porubským brankovištěm zjevil jako blesk z čistého nebe a střelou pod lapačku nedal Čechovi možnost zareagovat – 0:1. V obrovské příležitosti se ocitl po Finsterleho parádní nahrávce také Jakub Čuřík, vsetínský útočník ale odkrytou bránu z kruhu netrefil. Vladimír Luka se ve 36. minutě znovu vymkl dozoru porubských beků, tentokrát však tváří v tvář porubskému brankáři nechal vyniknout právě Jakuba Čecha. V přesilovce mohl vyrovnat Dominik Kafka, proti jeho ráně zblízka se však stačil Hromada parádně přesunout.

Kucharczykovo navýšení, srovnání během 103 sekund a rychlé rozhodnutí Vávry v prodloužení

Poruba mohla srovnávat v 50. minutě při přesilovce, Kalužova dělovka ale mířila jen do tyče. Neuběhlo ani deset sekund od další tutovky Luky a Valaši vedli o dva góly. Pavel Mojžíš našel před brankovištěm nekrytého Radima Kucharczyka, jenž tečoval kotouč za Čechova záda – 0:2. O minutu později se konečně RT TORAX prosadil. David Zachar zkusil štěstí ze záporného úhlu a poslal kotouč do brankoviště, odkud si jej nešťastně srazil do branky Petr Hromada – 1:2. To ale nebylo vše, už za necelé dvě minuty nahrával před branku David Zachar Marku Kalužovi, který procpal puk mezi Hromadovými betony – 2:2. Deset sekund před koncem mohl dokonce David Zachar v oslabení rozhodnout, puk mu ale přeskočil hůl a Hromada tak zasahovat vůbec nemusel. Prodloužení dlouhého trvání nemělo. Po minutě a půl se mezi kruhy srazili Čech s Rudlem, čehož využil Tomáš Vávra, který poslal puk do odkryté klece – 2:3.

Ostatní zápasy 41. kola

Kopřivnicevs.Opava3:6
Hodonínvs.Šumperk1:5
Nový Jičínvs.Val.Meziříčí2:3

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím, že diváci byli svědky parádního zápasu, který měl šťávu od začátku až do konce. Kluci dřeli do poslední minuty, a i když se nám dlouho střelecky nedařilo, tak v závěru se k nám štěstíčko trochu přiklonilo. Nutno ale podotknout, že mnoho našich šancí už předtím volalo po gólu, ale vsetínského brankáře jsme nedokázali za žádnou cenu překonat. Škoda jen toho prodloužení, kdy jsme inkasovali velmi lacinou branku, ale co se týče výkonu, tak hráčům není prakticky co vytknout.

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): Poruba je jeden z mála soupeřů v této skupině, se kterým se dá hrát nějaký líbivý hokej. Toto utkání sice postrádalo lepší tempo, ale oba mančafty i přesto bojovaly od začátku až do konce. Zápas jsme měli výborně rozehraný, navíc jsme měli plno dalších šancí, které jsme ale nevyužili. Štěstí se k nám přiklonilo až v prodloužení, kdy jsme rychle rozhodli. Zápas ale nějakou vyšší kvalitu neměl.