Porubští si na Karviné spravili chuť a jsou čtvrtí, vítězství řídila druhá formace

03.02.2016, René Chyla

Porubští hokejisté v minulém kole nevstřelili v Brně poprvé v sezóně ani jeden gól, a tak se naskýtala obrovská možnost si doma spravit chuť, jelikož do Ostravy dorazila Karviná, jež se může pyšnit nelichotivou bilancí nejhorší obrany na venkovních kluzištích. Tento fakt potvrdila už první třetina, kdy exporubský Michal Gleich musel lovit puk ze své sítě hned třikrát. Hosté sice srovnali ještě krok v desáté minutě, poté už ale čaroval Andreas Kubáň, jenž doháněl karvinské střelce k šílenství. Ve druhé třetině poté zamířili do černého David Ballner s Vladimírem Stejskalem, který se spolu s Petrem Seidlerem podílel hned na polovině branek domácího celku. V úplném závěru nakonec zpečetil jednoznačné vítězství Aleš Kilnar, jehož nenápadné nahození zastavila až síť za Gleichovými zády. RT TORAX tak využil zaváhání svých soupeřů a poskočil na čtvrté místo.

2. liga - skupina Východ - 39.kolo st 3.2.18:00
HC Býci Karviná
6:1(3:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Seidler (Stejskal), 15. Stejskal (Seidler, Vrána), 16. Malý (Kilnar, Zachar), 29. Ballner (Sedlář), 33. Stejskal (Seidler), 57. Kilnar (Zachar) – 10. Kasperlík M. (Kasperlík O., Černín). Rozhodčí: Koziol – Gančarčík, Rychlý. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 541. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1. Střely na branku: 54:16 (24:6, 15:5, 15:5).
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň – Slavík (od 40. Baca), Puškár, Ovšak (od 38. Peslar), Vajda, Malý, Buček – Ballner, Kilnar, Vaněk, Vrána, Sedlář, Chaloupka, Zachar, Stejskal, od 37. Rimmel, od 37. Gelnar
HC Býci Karviná: Gleich – Malík, Javín, Deutsch, Křibík, Černín, Trnený, Graca – Logunovs, Kasperlík O., Kasperlík M., Václavík, Vyčesaný, Grygar, Chomič, Juhász, Foltyn, Vlček

Domácí nastoupili do zápasu s Karvinou v sestavě s navrátilcem Janem Chaloupkou. RT TORAX šel do vedení už po 84 vteřinách hry. Vladimír Stejskal přenechal kotouč Petru Seidlerovi, jenž si udělal ještě pár kroků do výhodnější pozice mezi kruhy a zamířil přesně mezi Gleichovy betony – 1:0. V signalizované výhodě pak z ostrého úhlu Gleicha propálil Jan Chaloupka, jeho střelu ale na poslední chvíli odpálil do bezpečí jeden z hostujících obránců. Karviná srovnala ze své třetí střely v zápase, kdy časomíra odkrojila část desáté minuty. Ondřej Kasperlík vyslal do úniku svého bratra Martina Kasperlíka, který si Kubáně zkušeně položil na zem a zakončil pohodlně nad levý beton – 1:1.

Seidler o chvíli později zahlédl zpoza Gleichovy svatyně před brankovištěm nekrytého Petra Vránu, kterého ale v jasné pozici bývalý porubský gólman vychytal. RT TORAX si vzal vedení zpět v patnácté minutě. Petr Seidler poslal puk na druhou stranu Vladimíru Stejskalovi, který doklepl puk do prázdné klece – 2:1. Za minutu se domácí příznivci radovali opět. Robin Malý napřáhl v početní převaze na útočné modré a propálil vše, včetně bezmocného Gleicha – 3:1.

Ospalý úvod druhé dvacetiminutovky narušila až 29. minuta středečního klání. David Ballner se protáhl mezi dvěma karvinskými obránci a bekhendem prostřelil Michala Gleicha nad lapačku – 4:1. Jan Chaloupka zase o chvíli později promáchl před naprosto odkrytou karvinskou klecí. Ve 33. minutě znovu zaúřadovala dvojice Seidler – Stejskal. Petr Seidler našel najíždějícího Vladimíra Stejskala, jenž vymetl levý růžek Gleichovy svatyně – 5:1. V dobré pozici se po Gracově nahrávce ze středního pásma ocitl před Kubáněm Ondřej Kasperlík, který však nedokázal ideálně zakončit.

Na začátku poslední třetiny mohl snížit Arturs Logunovs, jeho pokus ale zlikvidoval Andreas Kubáň. Na opačné straně pak unikl Petr Seidler, jenž hranice pravého kruhu nastřelil pouze tyč. Před porubským gólmanem se pak zjevil také Václav Chomič, Andreas Kubáň ale vytáhl další ze své sbírky skvělých zákroků. Na druhé straně zahrozil zase Martin Buček, který taktéž trefil pouze levou tyčku Gleichovy brány. V 57. minutě bylo definitivně podtrhnuto porubské vítězství. Aleš Kilnar nahazoval černý kus pryže od modré čáry a puk zapadl přesně k pravé tyči – 6:1. 23 sekund před koncem ještě Robin Malý trefil od modré tyč.

Ostatní zápasy 39. kola II. ligy skupiny Východ

HC Lvi Břeclav vs. SHK Hodonín4:3 pr.
HC Moravské Budějovice 2005 vs. HK Nový Jičín4:5
HC Kopřivnice vs. VHK Vsetín1:5
HC Bobři Valašské Meziříčí vs. Hokejový klub Opava2:3 náj.
HC Frýdek-Místek vs. HC Technika Brno5:1

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Po tomto utkání určitě můžeme být s nasazením a výkonem spokojeni, byli jsme celé utkání jednoznačně lepší. Škoda jen, že jsme nevyužili další hromadu šancí, protože výsledek mohl být ještě výraznější. Ke konci už jsme nasadili všechny hráče, hráli jsme tak na čtyři pětky a myslím si, že kluci odmakali celý zápas. Jsme určitě spokojeni, důležité jsou pro nás tři body.

Josef Štoudek (SK Karviná): Poruba je jednoznačně silné mužstvo a myslím si, že tento výsledek je pro nás ještě lichotivý. První dvě třetiny jsme odehráli opravdu špatně, až ta poslední byl asi adekvátní. Nechtěli jsme pak už dostat více branek, inkasovali jsme nakonec až v úplném závěru. Porubský gólman dnes podal skvělý výkon a přeji domácím, ať se jim daří v play-off.