Porubští prolomili nepříznivou sérii a připisují si veledůležité tři body

07.11.2008, Adam Bagar

V rámci předehrávky 21. kola přivítala VOKD Poruba na domácí půdě Berounské Medvědy. Pro domácí celek se jednalo o nesmírně důležitý zápas, jelikož čekali čtyři utkání v řadě na výhru. Navíc jejich soupeř byl na tom před zápasem o pouhé tři body lépe, což svědčilo o vyrovnanosti obou týmů. Poruba vstoupila do utkání ve velkém stylu. Po krásných akcích, které bavily diváky vedla po dvaceti minutách po brankách Červenky, Kotáska a Klimka již 3:0. Hosté nestíhali a působili velmi ospalým dojmem. Když pak přidal v šestadvacáté minutě čtvrtou branku dnes velmi aktivní Kvapil, tak asi jen málokdo tušil, že by se ještě mohlo jednat o drama. To však nastalo. Berounští se dostali dvěma rychlými brankami do kontaktu s domácími, navíc začali bruslit a druhá polovina zápasu tak byla zcela vyrovnanou partií. V závěrečné třetině dokonce hosté snížili na 3:4 z jejich pohledu, ale domácí si nakonec své těsné vedení dokázali pohlídat. K vidění byl také souboj dvou extraligových gólmanů, zatímco berounský Altrichter střídal po třetí brance, domácí Jakub Štěpánek odchytal spolehlivě celé utkání. VOKD Poruba si tak připsala velmi důležité tři body a bodově se dotáhla právě na svého dnešního soupeře. Další utkání sehrají Porubští v neděli 9. listopadu od 17:00 hod., kdy přivítají ambiciózní Chomutov.

- 21.kolo pá 7.11.17:00
Medvědi Beroun 1933
4:3(3:0, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Červenka (Pavelek), 7. Kotásek (Boháč, Holuša), 15. Klimek (Pavelek, Vnenk), 26. Kvapil (Gelačák) - 33. Frolík, 35. Kubica (Vlček, Vaněček), 48. Kubica (Kupec). Rozhodčí: Kočí - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 420. Střely na branku: 33:43. Průběh utkání: 4:0, 4:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Štěpánek - Holík, Tesařík, Ovšák, Suchý, Vajda, Vnenk, Palík, Buček - Boháč, Holuša, Kotásek - Gelačák, Zdeněk, Kvapil - Klimek, Pavelek, Červenka - Urban, Janečka, Jelšík.
Medvědi Beroun 1933: Altrichter (od 15. Štelmach) - Dresler, Frolík, Kica, Křesťan, Mazanec, Slížek, Šinágl, Hlusička, Hořava, Kameš, Kubica, Kupec, Nedvěd, Novotný, Pavel, Tvrzník, Vaněček, Vlček.

Porubští měli velmi dobrý vstup do utkání, když dokázali využít hned svou první příležitost. V čase 1:29 našel Pavelek před brankou zcela volného Adama Červenku, jenž hned z první prostřelil extraligového gólmana Altrichtera. Domácí branka nabudila a začaly útočné manévry Porubských. Ve třetí minutě nedokázali dotlačit touš za ležícího hostujícího gólmana Holuša s Kotáskem, berounský gólman jen se štěstím nelovil podruhé touš ze své klece. V průběhu sedmé minuty přihrál ideálně mezi kruhy Kotásek najetému Boháčovi, ten však trefil pouze připraveného Altrichtera. Domácí měli nadále velký tlak a druhá branka visela ve vzduchu. V čase 6:58 už vedli domácí zaslouženým dvoubrankovým rozdílem – Boháč stojící za brankou soupeře našel u levé tyče Martina Kotáska, který rovněž z první nedal střelou z poměrně těžkého úhlu Altrichterovi šanci. V přesilovce měl až příliš prostoru před Altrichterem šikovný domácí útočník Kvapil, jenž si svými kličkami položil gólmana, ale ve finální fázi mu trošku sjel neposedný touš z hole. Tlak Poruby byl obrovský, hosté nevěděli co hrát a branku Štěpánka téměř vůbec neohrožovali. Největší problémy dělala soupeři domácí první pětka ve složení Boháč – Holuša – Kotásek, což potvrdila i ve třinácté minutě, kdy soupeře uzamkla a vytvořila si také množství gólových šancí. O minutu později zahrozili poprvé v utkání také Berounští – Frolík se ocitl před Štěpánkem, ale s přispěním skvělého domácího gólmana a následně tyče, nedal. V čase 14:19 vedlo VOKD již tříbrankovým rozdílem. Domácí využili přesilovou hru, ve které unikli Zdeněk Pavelek s Lukášem Klimkem - prvně jmenovaný našel ideálně na druhé straně najetého Klimka, který se střelou k tyči nemýlil a vyhnal Altrichtera z branky. V devatenácté minutě si výjimečně připsal zákrok Štěpánek po teči Kupce, ale stále svítilo na světelné kostce skóre 3:0. Když v poslední minutě nedal čtvrtý gól Poruby po svých kličkách ani Klimek, tak se odcházelo do kabin za stavu 3:0 pro domácí.

Domácí dostali hned v úvodu druhé části výhodu přesilové hry, kterou získali po hezkém průniku Zdeňka, kterého musel hákovat jeden z hostujících borců. V té pálil velmi tvrdě od modré Vnenk a Štelmach jen se štěstím vyrazil mimo tyče. V závěru porubské početní výhody se však před Štěpánkem ocitl Šinágl, ale domácí brankář byl připraven. Ve 26. minutě si připsal první vážnější zákrok Štěpánek, který se po Kamešově střele dokázal parádním skluzem přesunout k druhé tyči. Na druhé straně se v oslabení trefili domácí – v čase 25:25 doslova zesměšnili celou šestici berounských hráčů. Gelačák poslal krásnou žabičku na najetého Marka Kvapila, Štelmach celou situaci neodhadl a vyjel proti touši z branky, jenže každému na stadiónu muselo být jasné, že Kvapil bude u puku dříve. Objel si gólmana a pomalu dopravil touš až do zcela opuštěné hostující klece. V jednatřicáté minutě se ocitl, v dalším oslabení domácích, Štěpánek pod palbou střel, jenže Vaněček střílející několikrát v řadě od modré ho překonat nedokázal. O minutu později trefil Holuša pravděpodobně pouze tyč hostující branky, protože brankový sudí byl přesvědčen, že šlo o gól, jenže sudí Kočí byl jiného názoru a nechal hru pokračovat. Ihned z protiútoku se trefili ve vlastním oslabení Berounští – v čase 32:00 se natlačil až před Štěpánka Martin Frolík, který poslal touš mezi betony domácího gólmana. V čase 34:17 hosté podruhé zaskočili Ostravany – do puku se opřel Zdeněk Kubica a jeho parádní střela našla místo přímo pod horní tyčí domácí klece, Štěpánek byl bez šancí. Medvědi se rázem probudili ze zimního spánku a po svém druhém gólu se usadili v obranném pásmu Poruby, Štěpánek však žádnou vážnější akci řešit nemusel, protože všechny berounské střely mířily pouze do něj. Ve čtyřicáté minutě předvedl v probíhající přesilové hře parádní průnik Kvapil, ovšem byl jasně zahákován, a tak následovala krátká dvojnásobná přesilovka domácích. V té se domácím branka vstřelit nepovedla, a tak Poruba vedla po čtyřiceti minutách nad Berounem 4:2.

Také úvod třetí třetiny byl ve znamení několika šancí z obou stran. Nejprve Boháč nedokázal překonat u tyče Štelmacha a následně si ve stejné situaci počínal obdobně před brankou Štěpánka Tvrzník. V dalších minutách ani jeden z celků nepředváděl to, co ve druhé části. Jediné, co tak porubského diváka mohlo zvedat ze sedaček byly nepřesné výroky sudího Kočího, který ponechal několik faulů bez povšimnutí. V čase 47:09 hosté snížili již na rozdíl jediné branky – hezkou kombinaci zakončoval do poloprázdné branky Zdeněk Kubica, kterého našel před brankou ideálně Kupec. Rázem se tak z jednoznačného zápasu stalo neskutečné drama. Ani jeden z týmů nadále nic nepředváděl a třetí třetina tak příliš hokejové krásy nepobírala. V 53. minutě předvedli domácí krásnou kombinaci – Kvapil ukázal opět své šikovné kličky, přihrál Gelačákovi, ale ten přestřelil. Na konci 55. minuty mohlo přijít na hole Porubských uklidnění, jenže Kvapil trefil pouze břevno medvědí klece, a tak stále nebylo nic rozhodnuto. V závěru domácí bojovali jako lvi, hosté se sice snažili, ale velmi kostrbatě a branku Štěpánka vůbec neohrožovali, a to ani v jejich krátké přesilové hře. Jednasedmdesát vteřin před vypršením šedesáté minuty si vzali hosté oddechový čas, 25 vteřin nato utekl Štelmach na střídačku, a tak hosté hráli s šesti muži v poli. V závěru měli domácí štěstí, když Dresler trefil i s přispěním Štěpánkového postřehu pouze horní tyč. VOKD Poruba tak porazila Berounské Medvědy 4:3 a po čtyřech porážkách si připisuje na své konto tři body.