Porubští na ledě Mostu ztratili slibně rozehrané utkání v poslední třetině

18.02.2009, Jakub Mezlík, Adam Bagar

Hokejisté VOKD Poruby zajížděli v pátém kole bojů o udržení na led Mostu, kde v případě vítězství mohli stále živit naději na udržení prvoligové příslušnosti. První branku vstřelili ve čtrnácté minutě domácí, ale hosté během necelé minuty otočili zásluhou Káni a Lukáše Vnenka skóre na svou stranu. Utkání bylo nadále zcela vyrovnané, ve druhé dvacetiminutovce ale nejprve navýšil vedení Poruby svou druhou brankou v zápase Káňa, následně Most snížil, ale poslední slovo měl v této části hry porubský Bartoš. Třetí třetina hostujícím hokejistům vůbec nevyšla. Především díky velké nedisciplinovanosti dokázali Mostečtí nejen srovnat, ale necelé tři minuty před koncem vstřelit i vítěznou branku a v poslední minutě upravit konečnou podobu výsledku do prázdné klece na 6:4. Špatná třetí část a čtyři inkasované branky v oslabení stály Porubu tři body.

- 51.kolo st 18.2.17:30
HC Most
6:4(1:2, 1:2, 4:0)
Branky a nahrávky: 14. Bauer Jakub (Stříteský), 26. Budínský (Chmelíř, Poživil), 42. Derfler (Bauer Jakub), 46. Vrtek (Poživil, Chmelíř), 58. Bauer Jan (Charousek, Hlubuček), 60. Šinkovič (Zíma, Chmelíř) - 15. Káňa (Gelačák, Šedivý), 15. Vnenk (Najdek, Zdeněk), 23. Káňa (Gelačák), 33. Bartoš (Rehuš, Mikula). Rozhodčí: Svoboda, Ondřej - Matějček, Dančišin. Vyloučení: 9:12, navíc Bednařík (MST) a Ovšák (POR) 10 OT. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 165. Střely na branku: 45:34. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 6:4.
HC Most: Závorka - Charousek, Hlubuček, Poživil, Chmelíř, Stříteský, Pospíšil, Schmidt - Šinkovič, Budínský, Bauer Jan - Bednařík, Vrtek, Zíma - Postl, Derfler, Bauer Jakub - Mach, Böhm.
HC RT TORAX Poruba 2011: Štefl - Ovšák, Vnenk, Holík, Tesařík, Vajda D., Suchý - Bartoš, Najdek, Zdeněk - Kolařík, Rehuš, Mikula - Šedivý, Káňa, Gelačák

Vše podstatné v první třetině se v Mostě vešlo do pouhé minuty a dvou sekund, v krátkém časovém rozmezí na přelomu 14. a 15. minuty se skóre měnilo hned třikrát. Domácí dostal do vedení Jakub Bauer, který zakončil sólový únik v oslabení střelou nad Šteflovu lapačku.

Bleskové vyrovnání Poruby měl na svědomí především mostecký gólman Závorka, který nezvládl rozehrávku a daroval kotouč Gelačákovi. Ten dobře našel Jana Káňu, pro něhož již nebyl problém dopravit puk do sítě. A hned z další akce hosté vytěžili vedoucí branku. Do prostoru mezi kruhy si najel Lukáš Vnenk, dostal přesný pas od Najdka a nekompromisně propálil Závorku.

Porubští hokejisté povzbuzeni rychlým obratem vstoupili dobře i do druhé třetiny. I když hráli oslabení, na začátku 23. minuty využil Jan Káňa zaváhání mosteckého beka Charouska, ujel všem protihráčům a zavěsil pod víko.

O chvíli později ovšem doplatili hosté na dvojnásobné vyloučení a v přesilovce pět na tři se povedlo snížit Vítu Budínskému, který dorazil puk za Štefla po Chmelířově střele. Tentýž hráč mohl krátce před polovinou zápasu vyrovnat, ale tentokrát z dobré pozice trefil pouze porubského gólmana. A tak hosté z následné přesilovky trestali. Závorka měl zakrytý výhled a za jeho záda doklouzala nepříliš razantní střela Martina Bartoše.

Domácí ovšem o přestávce nabrali síly a brzy po příchodu na led se povedlo snížit na 3:4 Petru Derflerovi, který se nejlépe zorientoval v závaru před Šteflem a uklidil puk do sítě. A ve 46. minutě už bylo vyrovnáno. V přesilovce se z dorážky prosadil Vladislav Vrtek.

A Mostu se nakonec povedl dokonalý obrat. Domácí zakombinovali v závěru 58. minuty v početní převaze a Jan Bauer dopravil puk do sítě. Mostečtí hokejisté ještě potvrdili svoje vítězství trefou do prázdné branky. Na konečných 6:4 upravil střelou přes celé hřiště Julius Šinkovič.