Porubští muži statečně bojovali s favorizovanou korejskou reprezentací, přesto podlehli

11.04.2011, Adam Bagar

Po jednoznačném vítězství nad Brumovem - Bylnicí čekal porubské áčko výrazně složitější soupeř. V mezinárodní konfrontaci přivítali svěřenci trenéra Jana Vavrečky repezentaci Jižní Koreje. RT TORAX vstoupil do zápasu velmi dobře a vypracoval si brankou Adama Motyky rychlé vedení. Jenže favorizovaní Asiaté přidali na tempu a začali domácí hokejisty přehrávat. Především ve druhé tercii si vypracovali kvalitní hrou množství šancí, ze kterých pramenily i branky a luxusní vedení 1:5. V poslední dvacetiminutovce ovšem domácí zlepšili pohyb a byli lepším týmem, dokázali však trefou Radovana Vajdy pouze zkorigovat stav na konečných přijatelných 2:5.

- přát. po 11.4.17:15
Reprezentace Korea
2:5(1:1, 0:4, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Motyka (Niec, Mintěl), 48. Vajda (Badžo, Tomis) - 20. Park W. S. (Kwan T. A., Kim W. J.), 29. Kwan T. A. (Park W. S.), 34. Song D. H. (Kwan T. A.), 35. Shin S. W. (Suh S. I., Kim H.), 37. Lee Y. J. (Kwan T. A.). Rozhodčí: Mikula - Záviský, Moravec. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 794. Střely na branku: 24:41 (7:13, 4:20, 13:8). Průběh utkání: 1:0, 1:5, 2:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Vrba (od 41. Láníček) - Mintěl, Tomis, Golab, Ovšák, Fišera, Mládenka, Parma, Ferenc - Galgonek, Badžo, Vajda R. - Kraft, Novák, Kalina - Zuber, Kotásek, Kopáč - Niec, Barčák, Motyka.
Reprezentace Korea: Um H. S. (od 41. Park S. J.) - Kim W. J., Kim H. S., Lee Y. J., Kwan T. A., Park W. S., Kim H., Kim B. J., Kim W. J., Kim S. W., Kim K. H., Lee D. K., Kim Y. H., Cho M. H., Song D. H., An H. M., Oh K. S., Kim W. Y., Shin S. W., Suh S. I.

Porubští hokejisté vstoupili do utkání lépe a již po necelých dvou minutách mohli poprvé jásat. Po Mintělově střele od modré se k touši před korejskou klecí dostal Adam Motyka, jenž se po dlouhé době postavil k mistrovskému mači a hned dal o sobě vědět úvodní šikovnou trefou z otočky. RT TORAX také v dalších minutách favorita překvapivě nepouštěl do šancí.

Asiaté však přece jen postupně nabírali na tempu a přebírali aktivitu. Z toho pramenila i dlouhá dvojnásobná početní výhoda. V ní pálili nebezpečně Kim Woo – Jae a také Lee Dong – Ku, ale Adam Vrba velmi jistě hájil svou svatyni. V další velké šanci mířil do poloprázdné branky Kim Won – Jung, jenž byl v rozhodující moment faulován a na světě byla další korejská přesilovka.

Pěknou invidiuální akcí se prezentoval v závěru třetiny Kim Kenn – Ho, ale vyrovnání stále ne a ne přijít. Hosté se dočkali až šestnáct vteřin před první sirénou. Přesně mezi Vrbovy betony poslal touš Park Woo – Sang, který tak stanovil výsledek po dvaceti minutách na 1:1.

Druhá část hry patřila jasně korejské reprezentaci. Poruba měla špatný pohyb, naopak hosté přidali na nejvyšší rychlostní stupeň. Střelu Kwan Tae – Ana ještě stačil Vrba vytěsnit výborně ramenem alespoň na břevno, ale na další akci asijského soupeře byl již krátký. Kwan Tae – An i s pomocí tyče dostal Koreu do zaslouženého vedení.

RT TORAX se pouze bránil a Um Hyun – Seung tak byl na rozdíl od Vrby naprosto bez práce. To domácí gólman musel být neustále ve střehu. Shin Sang – Woo se natlačil šikovně až do brankoviště, ale náskok ještě nenavýšil. To se povedlo až Song Dong – Hwanovi, jenž dorážel do poloprázdné klece pokus Kwan Tae – Ana.

O chvíli později předvedli houževnatí rychlonozí Korejci další přečíslení zakončené gólem. V situaci dva na jednoho našel Suh Sin – Il najetého Shin Sang – Wooa a ten se z první nemýlil a propálil Vrbu počtvrté. To nebylo ze strany favorita stále vše.

Porubští prožívali skutečně třetinu jako z černého snu. Lee Yong Jun se dostal do samostatného úniku a opět rozsvítil červené světlo za porubskou brankou. V závěru ještě měli další velké šance Song Dong – Hwan a Kim Kenn – Ho, ale Vrba si s jejich pokusy poradil. Do šaten se tedy odcházelo za stavu 1:5.

Poslední dvacetiminutovka již přinesla opět jiný obrázek hry a také na obou stranách změnu na postu strážců branek. Poruba zlepšila pohyb a byla lepším týmem. Po návratu z trestné lavice se do úniku dostal obránce Fišera, ale na Park Sung – Jea nevyzrál.

Snaživí domácí hokejisté zaslouženě snížili v přesilové hře. Po Tomisově střele vznikl před korejským brankovištěm zmatek, ve kterém se nejlépe zorientoval Radovan Vajda. Na druhé straně dal o sobě vědět výborným zákrokem Michal Láníček, jenž zastavil přečíslení a následnou velkou šanci Cho Min – Hoa.

Jelikož se už v závěru nic podstatného neudálo, zvítězila favorizovaná korejská repezentace v Porubě zaslouženě 2:5. Domácí hokejisté se však za svůj výkon rozhodně nemusejí stydět, vždyť statečně vzdorovali repezentačnímu celku.

Roman Mrázek (HC RT TORAX Poruba): První třetina byla z naší strany velmi slušná a rychlá. Ve druhé části začal soupeř více bruslit, rozehrál se a přehrával nás, my jsme naopak přestali úplně střílet. Poslední dvacetiminutovka byla opět vyrovnanější. Celkově si myslím, že výsledek 2:5 odpovídá kvalitě mužstva soupeře. Korejci mě překvapili dobrou prací s pukem a dobrým bruslením. Chybí mi u nich možná jen kreativita, což je naopak v našem hokeji zase pozitivní.

Kim Hee - Woo (Jižní Korea): Přijeli jsme do České republiky, která je posledním vítězem mistrovství světa. O našem vítězství rozhodla určitě druhá třetina, kdy nás domácí hráči tolik nenapadali, bruslařsky jsme na tom byli lépe a měli jsme mnoho šancí. V závěru jakoby nám zase scházela kondice a domácí se dostávali do šancí. I přes vítězství jsem nebyl s některými aspekty naší hry spokojen. Již za týden vstupujeme do bojů mistrovství světa divize I, utkání s českým týmem bylo pro nás určitě kvalitní přípravou.