Porubští mladší dorostenci už tři utkání neskórovali, Havířov utkání rozhodl ve druhé třetině

26.10.2017, Gabriela Juříková

Jedenácté kolo ELIOD Extraligy odehráli porubští mladší dorostenci v Havířově. Po první třetině to nevypadalo vůbec špatně, prohra 2:0 by se dala lehce smazat, jenže hostující útočníci se k brance AZetu dostávali sporadicky. Naopak Matej Hurčík byl pod neustálou palbou. Čtyři kotouče nezastavil a ve třetí dvacetiminutovce inkasoval ještě třikrát. AZ RESIDOMO z padesáti jedna střel devět dopravil do porubské branky, a potvrdil tak v utkání roli favorita. Porubští se již tři zápasy gólově neradovali. V sobotu 28. října čeká porubské mladíky domácí zápas se Vsetínem.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 11.kolo čt 26.10.18:00
AZ Residomo Havířov
HC RT TORAX Poruba
9:0(2:0, 4:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 6. Bochnak (Mastič, Koubek), 14. Backa (Byčkov, Koubek), 28. Pavlačka (Byčkov, Backa), 34. Szturc, 36. Horváth (Szturc, Čempel), 40. Backa (Pavlačka, Byčkov), 42. Pavlačka (Byčkov, Backa), 42. Horváth (Szturc), 57. Vojkůvka (Čempel, Dabrowski). Rozhodčí: Pelc – Marek, Dohnal. Rozhodčí: Pelc – Marek, Dohnal. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 51:3. Průběh utkání: 9:0.
AZ Residomo Havířov: Pawlas – Macurák, Dabrowski, Topolanský, Koubek, Frančiak, Černý, Bílek, Puzoň – Pavlačka, Backa, Čempel, Mastič, Bochnak, Adámek, Vojkůvka, Mikula, Urbančík, Szturc, Byčkov, Horváth
HC RT TORAX Poruba: Hurčík – Gelnar, Hlaváč, Machů, Macias Kac., Bechný, Dobeš – Foldyna, Boguaj, Fojtík, Halata, Chovanec, Barčák, Pavlík, Spurný, Krčmarský

Zápas začal vyloučením domácího Pavlačky, ale Poruba přesilovku nevyužila a sama se provinila faulem. Po návratu Pavlačky z trestné lavice přišel další faul Poruby a domácí měli krátkou přesilovku 5 na 3. Tu využít nedokázali a zdálo se, že nevyužijí ani zbytek klasické přesilovky.
Jenže pět vteřin před jejím koncem našel Mastič volného Wiktora Bochnaka, který měl spoustu času zamířit do pravého horního rohu Hurčíkovy branky. To bylo v polovině 6. minuty.

Pak dlouho nebyla k vidění žádná šance, která by stála za řeč. Až ve 12. minutě se před Hurčíka dostal domácí Adámek, jenže s bekhendovým pokusem neuspěl. O dvě minuty později se puk po Byčkově střele odrazil před branku, kde stál Ondřej Backa, jemuž stačilo trefit odkrytou branku. Ve zbytku třetiny jsme branku neviděli, a tak AZ vedl 2:0.

Ve druhé třetině už domácí Havířov ukázal své kvality v plné parádě. Ve 28. minutě vybruslil Martin Pavlačka zpoza branky na pravý kruh a zamířil do levé šibenice Hurčíkovy branky. Ve 34. minutě Gabriel Szturc vybojoval v rohu puk, pak kroužil za brankou, rychle vyjel a poslal puk do branky za dezorientovaného Hurčíka.
O dvě minuty později Kevin Horváth napřáhl v mezikruží a nedal Hurčíkovi žádnou šanci. To ale ještě nebylo všechno, necelou minutu před koncem třetiny zvyšoval na 6:0 Ondřej Backa, jenž tečoval Pavlačkovo nahození mimo dosah Hurčíka. Po čtyřiceti minutách tak měli domácí luxusní náskok.

A hned na začátku třetí části zápasu si AZ pozici ještě vylepšil. Hrála se 42. minuta, když se Martin Pavlačka dostal před Hurčíka a překonal jej přesnou střelou k tyči. V téže minutě Szturc vypálil z levého kruhu, Hurčík puk pouze vyrazil a Kevin Horváth měl lehkou úlohu. V 57. minutě pak svým prvním gólem za mladší dorost uzavřel skóre utkání na konečných 9:0 Marek Vojkůvka. Havířov si celkem v poklidu došel pro povinné tři body. Porubští stále herně tápou, hlavně v založení útoku a koncovce, ke které se vlastně skoro nedostanou. Tři střely za utkání jsou víc, jak výmluvné.