Porubští hokejisté zdolali počtvrté v sezóně Karvinou a upevnili si skvělou čtvrtou příčku

06.02.2013, Adam Bagar, Jiří Dominec

Porubští hokejisté zavítali v dalším kole na led šesté Karviné, kde bojovali o udržení průběžné čtvrté příčky. Na úvodní branku se čekalo více než polovinu střetnutí, kdy Poruba vstřelila dva slepené góly. Baník sice v závěru druhé části snížil a ve třetí dvacetiminutovce dokonce srovnal krok, ale svou druhou trefou v zápase poslal Michal Holuša rychle hosty zpět do vedení. Závěrečné minuty si už svěřenci trenéra Tomáše Sršně dokázali pohlídat a v závěru dalšími dvěma góly pečetili výsledek na konečných 2:5. Karvinou zdolali již počtvrté v sezóně a připsali si tím do tabulky další cenné tři body, kterými si upevnili výbornou čtvrtou příčku tabulky.

2. liga - skupina Východ - 39.kolo st 6.2.18:00
HC Baník Karviná
2:5(0:0, 1:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 40. Mikšan, 45. Flašar (Mikšan, Ivan) – 35. Seidler (Pavlačka, Slavík), 36. Holuša (Chaloupka), 48. Holuša (Chaloupka, Kilnar), 60. Vaněk (Sedlář), 60. Sedlář (Krayzel, Vaněk). Rozhodčí: Škrobák – Vengřín M., Záviský. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 370. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5.
HC Baník Karviná: Iláš – Javín, Deutsch, Kowalczyk, Flašar, Zajac, Vnenk, Sznapka, Krause – Moravec, Luka, Badžo, Ivan, Mikšan, Rosůlek, Samiec, Blatoň, Saliji, Zuber, Holý, Miczek.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Wolf, Hruzík, Šindelář, Slavík, Mládenka, Hašek – Vaněk, Krayzel, Sedlář – Seidler, Pavlačka, Buček – Kilnar, Holuša, Chaloupka.

První perioda moc hokejové krásy nepřinesla a připočítáme-li k ní komorní atmosféru fryštátského zimního stadionu, jevily se první minuty utkání jako ne příliš atraktivní podívaná. Zajímavé akce na obou stranách se tak objevily až na konci první třetiny, ale samostatný únik Jana Chaloupky ani akce Marků Ivana a Holého neskončily proceděním puku za záda žádného z gólmanů. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Z trápení a nudy byla následně hrstka přítomných fanoušků vytržena v minutě šestadvacáté. To domácí bek Jan Sznapka nepochopitelně vyklidil svůj vytyčený prostor na ledě a nechal tak Chaloupkovi volnou cestu k zakončení. Gólman David Iláš už byl pokořen, ale hostující forward prázdnou branku minul. Hned v minutě následující se ochránce baníkovské svatyně opět blýskl, když střelu Marka Sedláře z výborné pozice dokázal vyrazit ramenem. Svěřenci Aleše Flašara odpověděli povedenou spoluprací Jana Blatoně a Garipa Salijiho. Druhý jmenovaný dostal ukázkově nabito, ale Michal Gleich proti jeho střele z první stihl vymrštit svůj pravý beton.

Když už se zdálo, že i druhá třetina nepřinese žádný pohyb na ukazateli skóre, diváci se dočkali gólového oživení. Vše odstartoval zbytečný útočný faul Davida Moravce, který umožnil hostům usazení v útočné třetině. V pětatřicáté minutě, krátce po návratu hříšníka z trestné lavice, dostal Petr Seidler parádní přihrávku mezi kruhy od Marka Pavlačky a poprvé zavěsil. Pozitivní dopink vyplývající z této gólové trefy hosté brzy přetavili do jeho navýšení. V minutě šestatřicáté vypálil z podobné vzdálenosti jako jeho spoluhráč při předchozí brance Michal Holuša a opětovně rozvlnil síť za Ilášem. Karvinou nepříznivý průběh utkání nakopl k většímu úsilí i výkonu, z čehož vyplynula její i zvýšená aktivita. Ta gradovala na konci druhé třetiny. Nejprve Blatoň trefil tyč a v minutě čtyřicáté bylo zásluhou Davida Mikšana sníženo. Nejprve se mu podařilo dostal puk do brankoviště a na několik pokusů jej posléze dostrkal za Gleicha.

Poslední část běžné hrací doby pojali svěřenci Tomáše Sršně hezky od podlahy a pár vteřin po jejím zahájení individuálně najížděl na branku Pavlačka, ale Iláš dokázal jeho střelu švihem vytěsnit nad úroveň horní tyčky. Z tohoto varování si domácí vzali ponaučení a v minutě pětačtyřicáté srovnali. Ivan nejprve nahodil puk na bránu, a i když gólman hostí ještě Mikšanovu dorážku do prázdné klece betonem famózně zastavil, na další doklepnutí Patrika Flašara byl krátký a nechtěně tak synovi karvinského trenéra umožnil připsání jeho první branky za Baník v této sezoně. Porubské však ztráta vedení příliš dlouho nemrzela a v minutě osmačtyřicáté se ho opět ujali. Chaloupka společně s Michalem Holušou totiž efektně vyšachovali obranu domácích a druhý z nich zakončoval do prázdné branky. Brzy mohlo být vyrovnáno. Baník předvedl parádní kombinaci, na jejímž konci stál Sznapka, ale ten vystřelil přímo do Gleichovy hrudi.

Definitivní podoba výsledku se začala rodit v posledních deseti minutách utkání. Baník dostal příležitost hrát ve dvojnásobné převaze a ačkoliv je jeho procento využití přesilových her vysoké, tentokrát si jeho hráči statistiky v této herní činnosti nevylepšili. Ba co víc, do samostatného úniku se dostal Jiří Hašek, ale výborný Iláš jej vychytal a poradil si i s následnou dorážkou Seidlera. Následně měl měl na své hokejce vyrovnání Ivan, ale místo prázdné brány trefil pouze tyč. V posledních vteřinách zápasu domácí sáhli po oddechovém času i hře bez brankáře a právě ta přinesla konečné rozuzlení. V šedesáté minutě trefil uvolněnou klec Rostislav Vaněk a pár vteřin poté využil znechucení hráčů s logem horníka na prsou ještě jeho spoluhráč Marek Sedlář.

Ostatní výsledky 39. kola II: ligy – sk. Východ:

HC Slezan Opava – HC ZUBR Přerov 3 : 1
HC Frýdek-Místek – HC AZ Havířov 2010 1 : 4
HC Bobři Valašské Meziříčí – VHK Vsetín 5 : 4
LHK Jestřábi Prostějov – HC Nový Jičín 5 : 2

Aleš Flašar (HC Baník Karviná): Jsem hodně zklamaný, protože prohra přišla v nejméně vhodný okamžik. Poruba sice hrála dobře, ale předvedli jsme takový malátný výkon. Máme sice hodně kluků nemocných, takže šli do utkání s horečkami, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Útok byl nulový, jeden gól si dala Poruba sama a jeden nám dal obránce. S tím se doma jen těžko vyhrává.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba): Přijeli jsme si pro tři body, což se povedlo. Myslím si, že kluci šli tomu více naproti. Dali jsme dvě slepené branky, Karviná pak sice srovnala, ale hned jsme dali gól navrch, což rozhodlo. Karviná nehrála špatně a v závěru jsme měli i štěstí. Měla tam nějaké šance, ale s tím se musí počítat, když hráli bez brankáře a měli i přesilovku pět na tři. Pokud jsme bruslili a hráli svou hru, tak jsme měli zápas pod kontrolou. Budeme si chtít pro play-off udělat co nejvýhodnější pozici.