Porubští dorostenci se dostali výhrou ve Frýdku-Místku opět na čtvrtou příčku tabulky

11.02.2017, Gabriela Juříková

V pátek 10. února odehráli starší dorostenci další utkání nadstavby. Na ledě Frýdku-Místku, tabulkového souseda, od čtyřicáté minuty prohrávali gólem kapitána Adama Puzoně, který proměnil početní výhodu. Vedení domácímu týmu však nevydrželo dlouho. Viliam Béreš ve čtvrté minutě třetí třetiny vyrovnal a o šest minut později už RT TORAX Poruba vedl díky brance Tomáše Vojtáška. V závěru třetiny sáhli domácí dvakrát po hře bez gólmana. Druhou šanci využil tři vteřiny před koncem třetiny i zápasu Jiří Brodek, který se tak stal nejproduktivnějším hráčem. Na druhou porubskou branku totiž nahrával. Svěřenci trenéra Suchánka touto výhrou malinko odčinili nedělní kolaps doma s Šumperkem a dostali se v tabulce o dva body právě před Frýdek-Místek. Další utkání čeká porubské dorostence až v pátek 17. února v Přerově, neboť nedělní domácí zápas s Valašským Meziříčím je z důvodů velké marodky soupeře odložen.

Liga staršího dorostu - N5 pá 10.2.18:30
HC Frýdek-Místek
1:3(0:0,1:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 40. Puzoň (Adámek, Janík) – 44. Béreš (Vavřík), 50. Vojtášek (Brodek, Lelek), 60. Brodek. Rozhodčí: Jeřábek – Bartek, Carbol. Vyloučení: 2:5, navíc Lelek 10 minut OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 59. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
HC Frýdek-Místek: Velička – Srníček, Piskoř, Adámek, Kolář, Puzoň – Cháňa, Polášek, Pastor, Janík, Delfavero, Najzar, Dlouhý, Demel, Lednický, Kotala
HC RT TORAX Poruba: Hasala – Lelek, Kroček, Timura, Nagy, Šolc, Pliska – Ferleťják, Vojtášek, Richtár, Vavřík, Benka-Rybár, Béreš, Brodek, Žídek J., Plachý, Bochnak E., Skalka, Voznička