Porubští dlouho odolávali ústeckému náporu, ale nakonec podlehli 1:3

06.10.2008, Vladimír Vronka

Pondělí 6.10. 2008 bylo pro ostravského diváka nabito sportovními událostmi. V 17:00 začínali své zápasy dva nejlepší hokejové týmy Ostravy. Extraligové Vítkovice se střetly se Spartou, Poruba hostila na svém ledě ústecké Lvy a aby toho nebylo na ostravského fanouška málo. Po skončení obou hokejových utkání se mohli diváci pokusit o rychlý přesun na Bazaly, kde v osm začínal Baník své utkání s Libercem. Samotné utkání proti ústeckému favoritovi začali porubští dobře,ale úvodní šance se neujala. Vyrovnanou první třetinu nakonec na svou stranu strhli hosté. Domácí dokázali ve druhé třetině srovnat krok, ale třetí třetina patřila Ústí, jmenovitě Janu Heřmanovi, který dokázal dvakrát překonat skvěle chytajícího Davida Iláše. Ústečtí Lvi si nakonec odvážejí tři body za výhru 1:3

- 10.kolo po 6.10.17:00
HC Slovan Ústí nad Labem
1:3(0:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 26. Urban (Ovšák, Najdek) - 17. Špirko (Heřman), 48. Heřman (Havlíček), 51. Heřman (Němeček). Rozhodčí: Fraňo - Barteček, Koliba. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 650. Střely na branku: 18:39.
HC RT TORAX Poruba 2011: Iláš – Holík, Tesařík, Ovšák, Vnenk, Suchý, Vajda, Prokop, Buček – Kolařík, Najdek, Káňa – Urban, Hubáček, Szturc – Gelačák, Zdeněk, Rehuš – Červenka, Holuša, Mocek.
HC Slovan Ústí nad Labem: Salfický – Tůma, Klobouček, Zeman, Pojkar, Němeček, Gýna, Vágner – Šagát, Mikulík, Sklenička, Janků, Pazourek, Kloz, Havlíček, Špirko, Heřman, Novák, Přeučil.

Do branky Lvů se na začátku postavil Dušan Salfický, porubskou svatyni hájil od úvodních vteřin David Iláš. V první minutě se do zakončení po Najdkově přihrávce dostal Kolařík, ale jeho pokus těsně minul pravou tyč Salfického brány.Ve čtvrté minutě se při vlastním oslabení málem dostal do samostatného úniku Mikulík, ale Vnenk dokázal přihrávku za obranu na poslední chvíli zastavit. Domácí gólman se pořádně zapotil při střele Heřmana, ale střelu z kruhu pro vhazování dokázal nakonec skrýt ve výstroji. V sedmé minutě hráli hosté přesilovou hru, po ráně Tůmy dokázala ostravská obrana dostat puk, který před bránou nebezpečně poskakoval mimo dosah dorážejících ústeckých hráčů. Ústí si přesilové hře dokázalo vytvořit několik slibných šancí, ale Poruba se dokázala ubránit.Po ústeckém tlaku dokázali zahrozit také domácí, ale po Szturcově samostatném průniku v desáté minutě nedokázal Urban propálit Salfického beton. Když se ve 13. minutě dostal k puku v mezikruží Sklenička mohlo být s Porubou zle, ale Iláš byl proti a puk dokázal udžet ve výstoji. Poruba měla možnost sehrát přesilovou hru, ale střely od modré čáry končí jen u Salfického a nebo jako v Tesaříkově případě těsně mimo. Chvíli po skončení porubské přesilovky se do úniku dostali přihrávající Heřman a skoro do prázdné brány zakončující Rastislav Špirko. Ústí branka nalila krev do žil a ústeckých rázem bylo plné kluziště, Iláš však dokázal odolat několika nebezpečným střelám.V poslední minutě se do přečíslení dostali hráči VOKD, ale Káňova střela těsně minula horní roh Salfického brány. Po první třetině odcházeli do kabin spokojenější hosté, kteří vedli 0:1.

Druhou třetinu začali Lvi přesilovou hrou, která pokračovala z třetiny první. Po střele Tůmy se ke střele zpoza klubka těl dostal Sklenička, ale Iláš stál tam kde měl. Ve 24. minutě se po Vajdově ráně od modré dostal ke střele Gelačák, při pokusu dojet puk byl faulován Skleničkou, který dostal dva dvouminutové tresty. Najdek od modré těsně minul tyč Salfického brány, po odrazu se k puku dostal Káňa, ale ani on nedokázal dostat puk do brány. Běžela 26. minuta, když Ovšák vypálil od modré, jeho střelu tečoval ve vzduchu Tomáš Urban, na jeho teč byl již Salfický krátký. Na porubské měla branka podobný efekt jako na hosty při jejich brance, ale Gelačákova rána zpoza kruhu jen těsně minula levou tyč. Na druhé straně se pokoušel přihrávku zpoza brány usměrnit do brány Kloz, ale jeho teč z prostoru před brankovištěm minula pravou tyč. Chvíli po přelomu zápasu do druhé poloviny dostali možnost přesilovky také hosté, ale jejich útočná snaha vyzněla do ztracena. V oslabení přebruslil Urban v souboji jeden na jednoho Kloboučka, kterému nezbylo nic jiného než faulovat. V následné přesilovce se Poruba snažila překonat Salfického, ale podobně jako předtím Ústí přesilovku nevyužívá. Chvíli po skončení ostravské výhody se k zakončení dostal Sklenička, ale porubský gólman si s jeho ránou dokázal skvěle poradit. Po druhé třetině byl stav utkání mezi VOKD Poruba a Slovanem Ústečtí Lvi 1:1.

Ve druhé minutě třetí třetiny se do šancí dostali hráči VOKD, ale puk po Najdkově tečované přihrávce minul těsně bránu Ústí se usadilo v útočném pásmu, ale Špirkovu přihrávku zpoza brány nedokázal zakončit podle svých představ Janků. Ústí v zámku i díky přesilové hře pokračovalo, ale šance Skleničky, Mikulíka či Kloboučka dokázal Iláš vyrazit dostatečně mimo na to, aby mohli hosté dorážet. Hosté dokázali těžit ze svého důrazu, osekávaný a hákovaný porubský hráč ztratil puk v útočném pásmu puk, ten se dostal k Janu Heřmanovi, který v samostatném nájezdu nedal Ilášovi šanci a střelou nad padajícího porubského gólmana dostal hosty do vedení. O chvíli později se perfektní ranou zpoza kruhu do brankové konstrukce v přesilovce prosadil opět Jan Heřman. Hosté mohli zvýšit v přesilové hře, ale ta si jim nevydařila tak, jak by si přestavovali. Na kostce nad ledem svítil čas 19:00 ve třetí třetině, když Holuša vypálil z kruhu pro vhazování, jeho ránu Salfický sice propustil, ale dokázal puk zbrzdit dostatečně, ten se zastavil kousek před brankovou čarou. Domácí hráli v poslední minutě bez gólmana, ale Najdkova teč v síti neskončila. HC VOKD Poruba podlehla ústeckým Lvům 1:3.