Porubský B-tým loupil v Horním Benešově. Zavadil kouzlil, Sysala s Korcem řádili

27.01.2018, René Chyla

Porubské béčko zaváhání nedopustilo a z Horního Benešova veze tři body za výhru 5:2. Ostravané otevřeli skóre už ve třetí minutě zásluhou proměněného trestného střílení Davida Sysaly a své vedení postupně navyšovali až na 5:0. V poslední třetině se však domácí chtěli do zápasu vrátit, Jana Zavadila zasypali dvacítkou střel, ten však ale odolal a dovolil Hornímu Benešovu pouhé dvě branky. B-tým tedy udržel čtyřbodový náskok na páté místo, navíc má na pátý Krnov zápas k dobru.

Krajská liga Moravskoslezského kraje - 25.kolo so 27.1.17:00
TJ Horní Benešov
HC RT TORAX Poruba "B"
2:5(0:1, 0:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 46. Vaněk (Ryška), 58. Hlista (Pavelek) – 3. Sysala (TS), 21. Dvořák, 34. Korec (Sysala, Široký), 41. Rosypka (Korec), 44. Korec (Sysala, Bijota). Rozhodčí: Pelc – Trčka, Blaževič. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 125. Střely na branku: 40:28 (13:10, 7:13, 20:5). Průběh utkání: 0:5, 2:5.
TJ Horní Benešov: Faltus (od 34. Tengler) – Bendík, Pělucha, Podzimný, Lichý, Čermák, Vajda – Hejhal, Pavelek, Hlista, Ryška, Vrábel, Vaněk, Zigmund, Adamec, Pražák, Fraš
HC RT TORAX Poruba "B": Zavadil – Dvořák, Černín; Ščurek, Široký; Bijota – Rosypka, Sysala, Korec – Chomič, Gola R., Bernát – Veselý, Hudec, Prepsl

Jan Zavadil (POR) (40 střel, 38 zásahů, 2 góly, 95.00% úspěšnost)
David Sysala (POR) (1+2)
Jan Korec (POR) (2+1)

Faul na Korce potrestal z trestného střílení Sysala

První dvacetiminutovka příliš hokejové krásy nepobrala. Do první vážnější příležitosti se už ve třetí minutě dostal po Sysalově nahrávce Jan Korec, který ujížděl sám na domácího gólmana, v rozhodující chvíli byl ale faulován, a tak nemohl adekvátně zakončit a rozhodčí v tu chvíli neměl jinou možnost – trestné střílení. K němu se postavil jeden z nejlepších hráčů posledních utkání David Sysala, který ani tentokrát nezklamal, když bekhendem nachytal Jana Faltuse nad lapačku – 0:1. V sedmé minutě mohlo být vyrovnáno, to porubská obrana zapomněla mezi kruhy na Petra Vaňka, benešovský útočník byl ale celou situací natolik překvapen, že ani nevystřelil a ostravská defenzíva hrozivou příležitost zmařila.

Blesk Dvořák, agilní Vrábel, tyč Černína a Ščurek vs. mantinel

Ostravané zdvojnásobili svůj náskok už po dvaceti odehraných vteřinách ze druhé třetiny. Michal Dvořák napřáhl na modré čáře a jeho dělovka zapadla k pravé tyči – 0:2. Horní Benešov poté dostal k dispozici přesilovku, v níž zkoušel štěstí Radovan Fraš. Do jeho rány před brankovištěm ještě strčil hůl Martin Vrábel, který však tečoval puk nad břevno. Vojtěch Černín následně vystihl hostující rozehrávku na modré čáře, udělal si pár kroků na levý kruh, odkud ale trefil pouze tyč Faltusovy brány. Petr Ščurek byl o chvíli později sražen na mantinel a zápas pro něj předčasně skončil. Ve 34. minutě bylo už více méně rozhodnuto. Jan Korec tentokrát zužitkoval Sysalovu nahrávku a střelou pod víko navýšil porubské vedení – 0:3. Jan Korec následně ještě v závěru nahrával Vladimíru Rosypkovi, ten ale domácího brankáře trefil pouze do ramene.

Tvůrce Sysala

Stejně jako začali Porubští dvacetiminutovku druhou, stejně tak začala i ta poslední. Ostravané upláchli dva na nikoho a Jan Korec nahrával před prázdnou branku Vladimíru Rosypkovi, který zametl kotouč pod víko – 0:4. Horní Benešov následně hodlal alespoň částečně korigovat v přesilovce, místo toho ale sám inkasoval. David Sysala znovu v přečíslení našel parádně Jana Korce, který trefil horní polovinu Tenglerovy brány – 0:5. Za dvě minuty ale už začali úřadovat také domácí borci.

Vaňkova korigace a teč Hlisty

Jan Zavadil sice proti první střele Petra Vaňka vyjel, domácí útočník byl ale pohotovější a spolehlivě zavěsil do prázdné – 1:5. Za sedm minut měl Horní Benešov nad hlavou ruce podruhé, hlavní sudí ale kotouč za brankovou čárou nezahlédl a skóre zůstalo nezměněno. V 58. minutě přišel i druhý zásah Horního Benešova. Antonín Pavelek nahrával z rohu kluziště před brankoviště, kde už Jan Hlista tečoval k tyči – 2:5. V poslední minutě ještě ujel jak Jakub Hudec, tak Vladimír Rosypka, ani jeden ale svůj nájezd neproměnil.

Frýdek-Místek "B"vs.Studénka4:3

Martin Mičola (TJ Horní Benešov): Opět jsme lepili sestavu, máme málo hráčů, takže v podstatě jsme rádi, že jsme zápas mohli vůbec odehrát. Našim dlouhodobým problémem je proměňování šancí, a když dáte pouze dva góly, tak se vyhrává v této soutěži opravdu těžko. Myslím si, že by utkání mohlo být i vyrovnanější, kdyby se náš tým dostavil v hojnějším počtu a proměnil nějaké šance navíc. Poruba vyhrála zaslouženě.

Marek Pavlačka (HC RT TORAX Poruba B): Věděli jsme, že nás v Horním Benešově nečeká nic lehkého. Chybělo nám několik hráčů ze sestavy, takže jsme museli tým poskládat ze čtrnácti lidí. Kluci k zápasu ale přistoupili zodpovědně, hráli výborně zezadu a navíc se nám podařilo dát i nějaké branky. Myslím, že jsme zaslouženě brali tři body a snad jsme už potvrdili čtvrté místo.