Příprava: Vítkovice – Poruba (čtvrtek 23. 8. od 17 hodin)

Porubské mladší dorostence zdobila ubráněná oslabení, ale drama se na Warrioru nekonalo

18.11.2017, Gabriela Juříková

Nebývá to časté, ale někdy je rozlosování soutěže nekompromisní a stane se, že tým odehraje dvě utkání během dvou dnů. To se stalo extraligovému mladšímu dorostu, který po pátečním domácím utkání s Technikou Brno jel v sobotu 18. listopadu na led brněnského Warrioru. Domácí Martin Snášel otevřel skóre až v šestnácté minutě a po výměně stran hned v první minutě druhé třetiny vsítil Slížovi druhý gól. Pozitivním měřítkem v utkání z pohledu Poruby byla oslabení. Všech šest dokázali hostující hráči ubránit, navíc sami jednu ze tří početních výhod využili. Stalo se tak ve třetím dějství, kdy se v šestačtyřicáté minutě trefil obránce Tomáš Machů a ukončil třízápasový střelecký půst. Zdramatizovat utkání a v tabulce se bodově nepropadnout ještě víc, se Porubě nepodařilo a z Brna odjela s těsnou prohrou 1:2.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 16.kolo so 18.11.17:00
HCM Warrior Brno
HC RT TORAX Poruba
2:1(1:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Snášel (Mrkvica), 21. Snášel (Mrkvica, Hrstka) – 46. Machů (Dobeš). Rozhodčí: Maršálek – Kříž, Zapletal. Vyloučení: 3:6, navíc Foldyna (POR) 2+OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 51. Střely na branku: 37:14. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
HCM Warrior Brno: Šebo – Fojt, Mrkvica, Kopřiva, Hykl, Ludvík, Mahdal – Kuchař, Hrstka, Schweitzer, Kučera, Marčík, Orsech, Snášel, Novotný, Heinrich
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Elbl, Gelnar, Machů, Macias Kac., Bechný, Dobeš – Foldyna, Bukovjan, Boguaj, Fojtík, Halata, Chovanec, Pavlík, Moškoř, Macias Krz., Krčmarský K.