Porubské mladší dorostence zdobila ubráněná oslabení, ale drama se na Warrioru nekonalo

18.11.2017, Gabriela Juříková

Nebývá to časté, ale někdy je rozlosování soutěže nekompromisní a stane se, že tým odehraje dvě utkání během dvou dnů. To se stalo extraligovému mladšímu dorostu, který po pátečním domácím utkání s Technikou Brno jel v sobotu 18. listopadu na led brněnského Warrioru. Domácí Martin Snášel otevřel skóre až v šestnácté minutě a po výměně stran hned v první minutě druhé třetiny vsítil Slížovi druhý gól. Pozitivním měřítkem v utkání z pohledu Poruby byla oslabení. Všech šest dokázali hostující hráči ubránit, navíc sami jednu ze tří početních výhod využili. Stalo se tak ve třetím dějství, kdy se v šestačtyřicáté minutě trefil obránce Tomáš Machů a ukončil třízápasový střelecký půst. Zdramatizovat utkání a v tabulce se bodově nepropadnout ještě víc, se Porubě nepodařilo a z Brna odjela s těsnou prohrou 1:2.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 16.kolo so 18.11.17:00
HCM Warriors Brno
HC RT TORAX Poruba
2:1(1:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Snášel (Mrkvica), 21. Snášel (Mrkvica, Hrstka) – 46. Machů (Dobeš). Rozhodčí: Maršálek – Kříž, Zapletal. Vyloučení: 3:6, navíc Foldyna (POR) 2+OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 51. Střely na branku: 37:14. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
HCM Warriors Brno: Šebo – Fojt, Mrkvica, Kopřiva, Hykl, Ludvík, Mahdal – Kuchař, Hrstka, Schweitzer, Kučera, Marčík, Orsech, Snášel, Novotný, Heinrich
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Elbl, Gelnar, Machů, Macias Kac., Bechný, Dobeš – Foldyna, Bukovjan, Boguaj, Fojtík, Halata, Chovanec, Pavlík, Moškoř, Macias Krz., Krčmarský K.