Poruba zvládla odvetu, Kopřivnici vyplenila šesti góly

15.10.2016, René Chyla

Porubští hokejisté vstoupili do zápasu parádně a už od čtvrté minuty díky Slováčkovi vedli. Kopřivnice ale zabrala a ještě do první přestávky skóre otočila. S tím se ale odmítl smířit Jan Puškár, který dokázal v devatenácté minutě srovnat. Ve druhé části už RT TORAX dominoval, vstřelil tři branky, což se nakonec ukázalo býti rozhodujícím faktorem. Poruba tak bere další tři body za výhru 6:3 a stále dýchá Vsetínu na záda.

2. liga - skupina Východ - 10 so 15.10.17:00
HC ISMM Kopřivnice
3:6(2:2, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Krutil (Pargáč, Teper), 11. Pargáč (Teper, Červenka), 55. Červenka (Kowalczyk) – 4. Slováček (Piecha, Rudl), 19. Puškár (Jáchym, Kafka), 24. Piecha (Slováček, Sedlář), 34. Zachar (Vaněk, Flašar), 35. Jáchym (Kafka), 52. Vaněk (Zachar). Rozhodčí: Kašík – Bubela, Zedník. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1113. Střely na branku: 26:36. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:6, 3:6.
HC ISMM Kopřivnice: Fendrich (od 35. Unzeitig) – Hoďa, Krutil, Teper, Čintala, Marek, Merenda, Kowalczyk – Kofroň, Poruba, Sluštík, Vyčesaný, Bartošák, Pargáč, Spratek, Raška, Červenka
HC RT TORAX Poruba 2011: Čech – Puškár, Flašar – Rudl, Slavík – Tichý, Bail – Adamík, Puškár – Piecha, Slováček, Sedlář – Ballner, Tomčák, Seidler – Kilnar, Vaněk, Zachar – Jáchym, Orság, Kafka

Jiří Pargáč (KOP) (1+1)
Tomáš Jáchym (POR) (1+1)
Martin Piecha (POR) (1+1)

Slováčkovo otevření skóre a obrat domácích

RT TORAX šel do vedení už ve čtvrté minutě. Martin Piecha nahrál na hranici levého kruhu Ondřeji Slováčkovi, který se trefil přesně pod levý Fendrichův beton – 0:1. Kopřivnice srovnala za necelé čtyři minuty. Jiří Pargáč nahrával Michalu Krutilovi, který z levého kruhu zamířil přesně pod víko – 1:1. Domácí následně využili početní převahu. Jiří Pargáč si vybruslil nad pravý kruh, odkud přes obránce nedal Čechovi střelou k pravé tyči žádnou šanci – 2:1.

Vyrovnání na druhý pokus

Poruba pak díky Bailově ráně od modré srovnala, hlavní sudí však branku neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti. To však porubské borce nemuselo nakonec mrzet, jelikož využili o chvíli později přesilovku. Jan Puškár se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a poslal puk k levé tyči – 2:2.

Piechova dělovka, Fendrichova stopka a skvělé zákroky Tichého s Krutilem

Krátce po vypršení sporného Sedlářova trestu Poruba skóre otočila. Ondřej Slováček vyslal z kruhu elegantní zadovku do mezikruží, kde už měl napřaženo Martin Piecha, který dělovkou s pomocí tyče zametl puk za Fendrichova záda – 2:3. Kilnarovu vyraženou střelu mohl do zcela odkryté branky Rostislav Vaněk, René Fendrich se ale stačil fantasticky přesunout. Na druhé straně mohl Jiří Pargáč v přečíslení dva na jednoho nahrávat nekrytému Adamu Červenkovi, Josef Tichý ale předvedl parádní obranný zákrok. Z toho pak pramenila tatáž situace na opačné straně. To se ale zase zaskvěl kopřivnický zadák Michal Krutil.

Potvrzení kvality v závěru druhé periody

O chvíli později ujel domácí obraně David Zachar, který si zkušeně položil Fendricha a zakončil pohodlně k pravé tyči – 2:4. O pár vteřin později už bylo hotovo. Fendrich vyrazil Kafkovu dělovku a puk zamířil pouze do Tomáše Jáchyma, od kterého se kotouč odrazil za brankovou čáru – 2:5. Velkou příležitost ke snížení měl tři minuty před druhou sirénou David Hoďa, který tečoval Porubovu střelu pouze do připraveného Čecha. Kopřivnice ale byla za pár vteřin ještě blíže snížení. Samuel Ollender ale pálil z předbrankového prostoru pouze do tyče.

Vaňkovo navýšení a parádička Červenky

Na domácí hokejky se ale lepila také smůla. Střelu Ondřeje Sluštíka z mezikruží totiž taktéž zastavila levá tyč porubské branky. Poruba tak další tyčku potrestala šestým gólem. V tu chvíli už ale v kopřivnické brance byl Jan Unzeitig. Rostislav Vaněk zužitkoval před brankovištěm nahrávku Davida Zachara a doklepl puk za bezmocného kopřivnického gólmana – 2:6. Kopřivnice ještě v závěru korigovala. Ve dvojnásobné přesilovce využil Adam Červenka vyjíždějícího Čecha, obelstil jej a pak už měl před sebou jen prázdnou branku – 3:6.

Ostatní zápasy 10. kola

Opavavs.Brno5:2
Hodonínvs.Nový Jičín4:2
Val.Meziříčívs.Vsetín1:3

Václav Slabý (HC Kopřivnice): Měli jsme něco připraveno, nicméně mančaft se nám před zápasem de facto rozpadl. Chybělo mi v podstatě devět hráčů základní sestavy, a tak jsme to dohráli ve čtrnácti lidech. Musím ale kluky pochválit, protože proti tak kvalitnímu soupeři bojovali až do konce. Stejně tak musím pochválit kopřivnického fanouška, který fandil až do závěrečné sirény, a jde vidět, že opravdu rozumí hokeji. Snažili jsme se s Porubou uhrát co nejlepší výsledek, ale ta kvalita se nakonec potvrdila.

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba): Z naší strany to byl takový nemastný neslaný výkon. V první třetině jsme k tomu přistoupili velmi dobře a zaslouženě jsme se dostali do vedení. Pak jsme ale hráli v oslabení, čehož Kopřivnice využila a stav otočila. Nicméně nám se díkybohu podařilo ještě do první pauzy vyrovnat. Druhá dvacetiminutovka už byla o něco lepší z naší strany, ale nebylo to ani zdaleka ono. Možná to bylo tím, že tady se nám už dlouhodobě moc nedaří. Pro nás to byly povinné tři body, ale s výkonem nejsme vůbec spokojeni.