Poruba vybouchla v Kopřivnici, lídra dvěma góly sestřelil Patrik Gola. V bráně debutoval Zavadil

28.02.2018, René Chyla

Předposlední tým tabulky proti lídrovi, podle papírových předpokladů jasná záležitost. Opak bylo ovšem pravdou, domácí Tatra totiž přejela vítěze základní části jasně 5:1, i přesto jí to ke konečnému pátému místu nestačilo. Dvěma brankami zazářil exporubský Patrik Gola, půl zápasu ve druhé lize má za sebou také v porubské bráně Jan Zavadil. Kopřivnice jde v předkole na Šumperk, Porubští si na svého soupeře musejí ještě počkat.

2. liga – skupina Východ - 49.kolo st 28.2.18:00
HC ISMM Kopřivnice
5:1(3:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Hrubý (Pargáč), 15. Vyčesaný (Krutil, Tomášek), 19. Gola P. (Kofroň, Hrubý), 29. Gola P. (Bail, Mach), 30. Sluštík (Červenka, Vyčesaný) – 17. Kaluža (Ballner, Gelnar). Rozhodčí: Cabák – Wesley, Pospíšil. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 412. Střely na branku: 32:37. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
HC ISMM Kopřivnice: Hromada – Štěpánek, Heinzl, Marek, Krutil, Bail, Fojtík, Merenda – Červenka, Pargač, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík, Mach, Suchý, Bartošák, Pěnčík, Kofroň, Gola P.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň (od 30. Zavadil) – Kaluža, Hryciow, Slavík, Fišera, Adam, Puškár, Janota, Kaluža – Jaroš, Zachar, Ollender – Luka, Káňa J., Fojtík – Nestrašil, Haas, Káňa T. – Ballner, Finsterle, Gelnar

Patrik Gola (KOP) (2+0)
Ondřej Sluštík (KOP) (1+1)
Jan Zavadil (POR) (14 střel, 14 zásahů, 0 gólů, 100.00% úspěšnost, odchytal 30 minut)

Puškár trefil tyč, Porubským nesedla koncovka

Porubští hokejisté hráli už po 27 vteřinách početní výhodu a byli také blízko jejího využití. Jan Puškár napřáhl, jeho rána ovšem orazítkovala pouze tyč. Hosté šanci na vedení odmítli, domácí už ale nikoliv. Jiří Pargáč nahrával v šesté minutě Danielu Hrubému, který propálil Andrease Kubáně – 1:0. Za čtyři minuty mohlo být srovnáno, David Ballner ale tváří v tvář Petru Hromadovi selhal. Ve třinácté minutě jel kopřivnické defenzívě Josef Fojtík, jeho pokus si ale domácí brankář spolehlivě pohlídal. Do další dobré pozice se dostal Viktor Nestrašil, i jeho akci ale Petr Hromada zastavil dříve, než vůbec začala.

Vyčesaný navyšoval do prázdné, Kalužova finta z NHL a večer Patrika Goly

V patnácté minutě HC RT TORAX inkasoval podruhé. Střelu Michala Krutila sice Andreas Kubáň ještě vyrazil, na dorážku Michala Vyčesaného, jenž měl před sebou odkrytou branku, už ale nezareagoval – 2:0. Do dvou minut byli Porubští zpátky ve hře. Marek Kaluža sice napoprvé neuspěl, puk se ale k porubskému obránci odrazil od zadního plexiskla ke druhé tyči a to už vytáhlý bek nezaváhal – 2:1. Za minutu zase ujel Samuel Ollender, ani ten ale vyrovnání nepřinesl. Co se nepovedlo jemu, dokonali domácí přesně o minutu později. Patrik Gola vypálil z levého kruhu a porubskému gólmanovi trefil prostor nad ramenem – 3:1.

Tatře stačilo k rozhodnutí 57 sekund a debut Jana Zavadila

I ve druhé třetině ujel domácím Josef Fojtík, ale porubský útočník neměl svůj den a kontaktní gól byl rozmetán na prach. Tatra rozhodla ve druhé třetině během 57 vteřin. V čase 28:18 Andreas Kubáň nepřesně rozehrál, načež se k puku v rohu kluziště dostal Patrik Gola, který zkusil štěstí a porubskému brankáři propadl puk nešťastně mezi betony – 4:1. Michal Vyčesaný následně vypálil z pravého kruhu, porubský gólman ránu vyrazil doleva, kde už byl připravený Adam Červenka, který mohl pálit do prázdné branky. I proti této střele se ale ostravský gólman vytáhl, nicméně k další dorážce se ještě dostal Ondřej Sluštík, který měl už lehký úkol – 5:1. Porubský gólman se však při zákroku zranil, a tak čekal debut na promrzlého Jana Zavadila. Domácí následně mírně polevili, čehož mohli Ostravané využít, všechny střely si ale pohlídal spolehlivý Petr Hromada.

Závěr se jen dohrával

Ve 45. minutě mohlo být s Porubskými ještě více zle, Michal Vyčesaný totiž sprintoval sám na porubskou branku, Jan Zavadil však jeho ránu i dorážky dokázal v klidu zlikvidovat. HC RT TORAX hrál poté přesilovku, velké šance Davida Zachara i Josefa Fojtíka ale zůstaly nevyslyšeny. Po přesilovce se početní výhody dočkali i domácí, v ní ale Tatra příliš nebezpečná nebyla, a tak zůstalo skóre nezměněno. Zbytek utkání se už jen prakticky dohrával, a tak Kopřivnice porazila Porubu poprvé v novodobé historii za tři body.

Ostatní zápasy 49. kola

Nový Jičínvs.Šumperk2:5
Val. Meziříčívs.Hodonín4:2

Jaroslav Kofroň (HC TATRA Kopřivnice): I když je výsledek 5:1, měl soupeř hodně šancí a my zase dostatek štěstí. Podržel nás především gólman. Poslední kola máme takové malé playoff, se všemi hrajeme naplno, abychom se dotáhli na Valašské Meziříčí, ale bohužel to nevyšlo. Čeká nás tak velmi těžká série se Šumperkem, ale už jsme je třikrát porazili, takže určitě nejsme bez šance.

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Po zápase jsem hodně naštvaný, první třetinu jsme hráli ještě dobře, respektive Kopřivnice v ní moc šancí neměla. Ale kluci zápas odjezdili a tahali to, což nemá s hokejem nic společného. Chtěl jsem, ať si všichni zahrají, ale pojali to jako výlet a ve čtvrtek to pocítí na tréninku.