Poruba ve vyrovnaném utkání s Frýdkem-Místkem získává důležité tři body

02.02.2013, Zuzana Košťálová

Ve vyrovnaném utkání nakonec body zůstávají na domácí straně. Skóre se otevíralo až ve druhé třetině, kdy se prosadili hosté. Poté během jedenácti minut padly další čtyři branky a tu vítěznou si připsal porubský Lukáš Hruzík. Ve třetí třetině, která byla znovu bezbranková, "schytal" za brankou hlavní arbitr Vojtěch Fiala tvrdou střelu do obličeje a odešel tak s lékařem do útrob zimního stadionu na ošetření. Do konce utkání už se na led nevrátil a tak zápas pokračoval pod taktovkou čárových Řezáče a Mrákavy. Poruba již těsné vedení udržela a připsala si do tabulky cenné tři body, které již znamenají prakticky jistotu play-off.

2. liga - skupina Východ - 38.kolo so 2.2.17:00
HC Frýdek-Místek
3:2(0:0, 3:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Buček (Vrána), 31. Sedlář (Krayzel), 37. Hruzík (Seidler) – 26. Škatula, 32. Rozum (Měkýš, Škatula). Rozhodčí: Fiala – Mrákava, Řezáč. Vyloučení: 3:5, navíc Vychodil (POR) a Slovák J. (FRM) 5 min. + OK [HRUB]. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 402. Střely na branku: 31:25 (11:7, 13:12, 7:6). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Šindelář, Mládenka, Wolf, Hruzík, Vychodil, Slavík – Sedlář, Krayzel, Vaněk – Buček, Vrána, Seidler – Hašek, Pavlačka, Kilnar.
HC Frýdek-Místek: Láníček – Gajda, Tomis, Měkýš, Ovšák, Krutil, Kudláček, Koky, Gogolka, Sluštík O., Škatula, Slovák P., Rozum, Šimkovič, Kopún, Mach, Sluštík J., Řehák, Slovák J., Balčík, Kelner.

První větší šance zápasu přišla až v čase 2:41, kdy v přesilové hře z mezikruží vypálil Řehák. Gleich tento pokus vyrazil a kotouč se pak odkutálel pro porubské hráče do bezpečí. Další nebezpečný pokus Frýdku-Místku si připsalo duo Kudláček - Jiří Slovák, kdy Kudláček vyslal střelu od modré a Slovák ji tečoval před domácím brankářem. Ten byl však pohotově na správném místě. Porubští poprvé více ohrozili branku Láníčka až v sedmé minutě, kdy poměrně z ostrého úhlu prověřil hostujícího gólmana Krayzel. Domácí se také dočkali své přesilové hry, ale moc dobře ji nezačali. Do samostatného úniku na Gleicha se totiž dostal Rozum a mohl tak otevírat skóre. Jenomže Gleich byl proti a pokus kapitána hostujícího týmu vykryl.

Ve 14. minutě svůj tým hodně znovu podržel Gleich, kdy dokázal vychytat hned několik pokusů Frýdku-Místku. Před porubskou brankou nebezpečně dotírali Sluštík s Gogolkou a Gleich musel vytáhnout hned několik dobrých zákroků. Na druhé straně pak pálil Šindelář a Láníček špičkou svého levého betonu kotouč vyrazil. Čtyři minuty před koncem prvního dění zaváhala hostující obrana a Sedlář po přihrávce od Krayzla z první trefil jen vymrštěný Láníčkův beton.

Hned na začátku druhé třetiny se do šance dostal Krayzel, který vyslal před frýdeckou bránu střelu na teč pro Sedláře. Ten však trefil jen hostujícího brankáře. Další obrovskou šanci měl Vrána, který mohl nadvakrát střílet do prázdné brány, avšak nedokázal trefit puk. To měli hráči z Frýdku-Místku velké štěstí. V páté minutě prostřední dvacetiminutovky vyslal střelu na Gleicha Gogolka, domácí brankář však jen vyrazil betony před sebe, kde byl připravený na dorážku Kelner, ale Gleich i tento pokus vykryl. Sice mu pak chycený puk vypadl z výstroje, ale stačil si toho všimnout dřív než hostující hráč.

Prvního gólu zápasu se diváci na porubském zimním stadionu dočkali až ve 26. minutě. Skóre otevřel po dorážce a následném důrazu u brány Gleicha hostující Petr Škatula. Poruba ale poměrně brzy dokázala odpovědět. Na přihrávku zpoza branky od Vrány si najel Martin Buček a propálil Láníčka. V jedenácté minutě druhé třetiny sehráli podobnou akci Krayzel se Sedlářem. Marek Sedlář pak z první skóroval a poslal RT TORAX do vedení.

Toho si však Porubští moc dlouho neužili, protože o necelou minutu později dokázal srovnat Petr Rozum, kdy po střelách Škatuly a Měkýše neudržel Gleich kotouč, a Rozum už byl pak neomylný. Druhá část utkání byla opravdu bohatá na góly a tedy i velice atraktivní pro diváka. Přesilovou hru dokázali využít porubští hráči. Mezi kruhy se objevil nekrytý Lukáš Hruzík, který rychlou přízemní střelou překonal Láníčka. Žádné větší akce se už ve druhé třetině neodehrály.

Půl minuty po zahájení třetí části utkání schytal do obličeje tvrdou střelu hlavní arbitr Vojtěch Fiala a utržil pravděpodobně krvavé zranění, a tak se uchýlil s lékařem do útrob stadionu k ošetření. Utkání tak pokračovalo za řízení čárových rozhodčích Řezáče a Mrákavy. Ve velké šanci se do samostatného úniku v zápase dostal Řehák a mohl tak vyrovnat stav utkání. Jenomže Gleich byl proti a už druhý samostatný únik v tomto zápase vychytal.

Hra se pak přelévala ze strany na stranu, ale bez větších šancí. Až v 56. minutě si dokázal před branku hostů najet Kilnar a Láníček musel vytáhnout jeden ze svých lepších zákroků lapačkou. Další šanci měli hráči z Frýdku-Místku. Škatula posunul puk na Ovšáka, který byl v lepší střelecké pozici, ale ten dokázal trefit jen boční tyč. Hosté v poslední minutě ještě zkusili hru bez brankáře, ale nic nevymysleli, a tak si Poruba připisuje do tabulky důležité tři body.

Ostatní výsledky 38. kola II. ligy – sk. Východ:

HC AZ Havířov 2010 – LHK Jestřábi Prostějov 1 : 2 sn.
HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Slezan Opava 5 : 3
HC ZUBR Přerov – HC Baník Karviná 5 : 3
VHK Vsetín – HC Nový Jičín 3 : 2

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Jsou to pro nás velmi důležité tři body. Proti Frýdku-Místku se hrálo tradičně velmi těžko, protože po celé utkání výborně bránili střední pásmo. Nakonec jsme o ten jeden gól byli lepším týmem.

Radim Nečas (HC Frýdek-Místek): Poruba šla do tlaku, s čímž jsme počítali. Soustředili jsme se především na obranu a vyráželi jsme do protiútoků, takže také jsme tam měli šance, ale nedokázali jsme je proměnit. Šli jsme jako první do vedení, ale o to jsme okamžitě přišli zbytečnými chybami útočníků. Rozhodl větší důraz Poruby v útočné třetině i před vlastní brankou.