Poruba utrpěla nejvyšší porážku v sezoně, Vsetín rozhodl třemi góly za 142 sekund

11.01.2017, Adam Bagar

Poruba je jediným týmem, který dokázal suverénní Vsetín zastavit. A dokonce dvakrát. Jenže v současné formě nemohla pomýšlet na třetí skalp Valachů. Sršňova družina sice dvě třetiny s favoritem držela krok, ale v závěrečném dějství inkasovala čtyřikrát a ve šlágru kola na Lapači schytala nejvyšší porážku v sezoně. Ani trefy Kaluži, Vaňka, Kafky a Piechy neodvrátily debakl. Vsetínští zastavili svůj brankostroj na čísle osm a navýšili náskok v čele už na 24 bodů.

2. liga - skupina Východ - 32 st 11.1.17:30
8:4(2:1, 2:2, 4:1)
Branky a nahrávky: 14. Šilhavý (Čuřík, Ostrčil), 16. Čech F. (Čuřík, Šilhavý), 22. Mojžíš (Hrazdira), 23. Luka (Kolařík), 41. Kolařík (Kucharczyk, Luka), 42. Hořanský (Čuřík, Šilhavý), 43. Hořanský (Hryciow, Vítek), 47. Kolařík (Kucharczyk, Luka) – 1. Kaluža, 21. Vaněk (Flašar, Zachar), 30. Kafka, 53. Piecha (Sztefek, Kaluža). Rozhodčí: Held – Novák, Bubela. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 810. Střely na branku: 44:26 Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 8:3, 8:4.
VHK ROBE Vsetín: Šurý – Jeník, Janáček, Ostrčil, Stuchlík, Mojžíš, Hryciow, Weintritt – Šilhavý, Čech F., Vávra, Zúbek, Kolařík, Hrazdira, Finsterle, Čuřík, Vítek, Luka, Hořanský, Kucharczyk.
HC RT TORAX Poruba 2011: Čech J. (od 43. Kubáň) – Slavík, Flašar, Tichý, Kaluža, Bail, Puzič, Adamík – Sztefek, Illéš, Piecha – Zachar, Ballner, Kafka – Seidler, Sedlář, Moskal – Kuťák, Vaněk, Orság

Jakub Čuřík (VSE) (0+3)
Jan Kolařík (VSE) (2+0)
Marek Kaluža (POR) (1+1)

Kalužovo zmrazení Lapače, tyč Ostrčila či šance Illéše v oslabení

Porubští borci měli na Lapači start jako z říše snů. Už po 43 vteřinách totiž ujel Marek Kaluža, který z pravého kruhu trefil přesně mezeru pod vyrážečkou Šurého a uklidil puk k pravé tyči – 0:1. V šesté minutě mohlo být srovnáno, Radim Ostrčil ale mířil v přesilové hře od modré čáry pouze do pravé tyčky porubské branky. V oslabení dokonce na druhé straně ujel Jakub Illéš, Michal Šurý ale tentokrát vynikl. V jedenácté minutě hledal Vladimír Luka křižnou přihrávkou najíždějícího spoluhráče, Jakub Čech ale jeho záměr vystihl a hokejkou skvěle akci zmařil.

Obrat Vsetína ve třech minutách

Za tři minuty ale už nabouchaný Lapač jásal. Vojtěch Šilhavý dostal ideální nahrávku mezi kruhy a přízemní střelou překonal porubského brankáře k levé tyči – 1:1. Poté, co zanedlouho neuspěl Tomáš Vávra z mezikruží, přihrával Jakub Čuřík neobsazenému Filipu Čechovi, který bez problémů prostřelil přesouvajícího se Čecha mezi betony – 2:1. Srovnáno mohlo být minutu před první pauzou. Jakub Illéše totiž parádně vyhledal mezi kruhy Michala Sztefka, ten ale trefil pouze připraveného Šurého.

Vaňkovo bleskurychlé vyrovnání a dvojnásobná odpověď Vsetína ve dvou minutách

RT TORAX znovu začal další třetinu parádně. Znovu po 43 sekundách hry zkusil štěstí z levého kruhu Rostislav Vaněk, jenž překvapil Šurého ke vzdálenější tyči – 2:2. Vsetín ale odpověděl záhy. Na modré totiž o necelou minutu později napřáhl Pavel Mojžíš, který zamířil přesně do levého horního růžku – 3:2. Další minuta, další gól. Jan Kolařík nahrával mezi kruhy Vladimíru Lukovi a ten už pohotovou střelou nad pravý beton přidal čtvrtý úder – 4:2.

Kafkův únik naděje

Ve 28. minutě mohl RT TORAX snížit. V přečíslení dva na jednoho ale David Zachar vzal vše na svou hruď a dělovkou vyprášil pouze výstroj Michala Šurého. Ve třicáté minutě slavili potřetí Ostravané. Dominik Kafka vystihl špatnou rozehrávku Kolaříka ve středním pásmu a uháněl sám ne vsetínskou branku, kterou pokořil střelou k levé tyči – 4:3. Za pár sekund na druhé straně projel mezi dvěma porubskými obránci Jakub Čuřík, Jakub Čech ale svůj tým podržel. V poslední minutě pak vyzval ke skórování Jakub Illéš Martina Piechu, ten ale mířil pouze nad břevno.

Hororový start do poslední třetiny

Jak Porubským vyšly začátky prvních dvou třetin, tak naprosto propadli v té poslední. Radim Kucharczyk nahrával zprava mezi kruhy Janu Kolaříkovi, který už měl do poloodkryté branky snadný úkol – 5:3. V další minutě pak ze stejného místa našel Jakub Čuřík Adama Hořanského a ten už trefil místo nad vyrážečkou – 6:3. RT TORAX si pak vyžádal oddechový čas, který nakonec vůbec nepomohl. Po půl minutě nahrával z pravého kruhu Michal Hryciow Adamu Hořanskému, který tečoval kotouč pod víko – 7:3.

Kolaříkova trefa mezi betony a Piechovo snížení

Za čtyři minuty se domácí dostali do přečíslení, kdy si vzal slovo Jan Kolařík, který dokonal porubskou zkázu střelou mezi beton – 8:3. Porubští se nadechli ve dvojnásobné početní převaze, kdy Michal Sztefek parádně naservíroval puk k levé tyči Martinu Piechovi, jenž prostřelil Šurého počtvrté – 8:4. Poslední brance byl nejblíže Vladimír Luka, ten ale trefil pouze tyč.

Ostatní zápasy 32. kola

Šumperkvs.Hodonín5:6
Opavavs.Kopřivnice4:2
Val.Meziříčívs.Nový Jičín2:1

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): Jsme rádi za tři body, ale určitě se toto utkání nevyvíjelo tak, jak jsme si představovali. Dělali jsme zbytečné chyby. Gólů jsme dali celkem hodně, ale také jsme jich dost inkasovali. Z tohoto pohledu taková spokojenost není, ale jsme rádi za tři body.

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Vstup do zápasu jsme měli výborný, jelikož hned v první minutě jsme se dostali do vedení. I když poté Vsetín otočil, tak si myslím, že jsme tu třetinu odehráli velmi solidně. Opět se nám potom povedl začátek druhé třetiny, nicméně po dalších dvou stupidních chybách domácí znovu odskočili. Ani to nás ale nesrazilo, dokázali jsme snížit a mít plno dalších šancí. Nicméně vstup do poslední dvacetiminutovky byla hotová katastrofa, protože jsme inkasovali tři rychlé góly, navíc po chybách, které jsou ke zhlédnutí maximálně tak v žákovském hokeji. To byl určitě zlomový moment zápasu, který se pak již jen dohrával, a Vsetín tak vyhrál zaslouženě.