Poruba suverénně smetla neškodné Bobry a připsala si nejvyšší výhru sezony

20.11.2013, Redakce

Porubští hokejisté od úvodních minut jasně ukazovali, kdo je favoritem středečního duelu. V takřka tréninkovém tempu nakonec smetli Bobry jako velká voda a zvítězili jasně 7:1. Slibný náskok tří branek si RT TORAX, v jehož dresu se letos poprvé představil mladý útočník Aleš Kilnar, vytvořil už v první třetině. A jednoznačná partie, která se hrála prakticky jen na jednu branku, pokračovala i v dalších třetinách. Poslední tým tabulky toho skutečně v Ostravě příliš nepředvedl, několik dalších šancí navíc zlikvidoval brankář Slovák, který neměl vůbec jednoduchou roli. Po povinné výhře tak Porubští nadále drží krok s vedoucím Prostějovem, který uspěl v Břeclavi.

2. liga - skupina Východ - 20.kolo st 20.11.18:00
HC Bobři Valašské Meziříčí
7:1(3:0, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Šindelář, 16. Pavlačka (Zuber), 17. Kilnar (Vajda, Šindelář), 23. Hruzík (Chaloupka), 39. Buček (Javín), 40. Chaloupka (Zuber, Slavík), 49. Seidler (Prokop, Buček) – 32. Varga Mir. (Martiník, Řezáč). Rozhodčí: Fiala – Bojda, Mikler. Vyloučení: 3:15, navíc Martiník a Slovák (oba VAM) 10 min. OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 126. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 7:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Hruzík, Šindelář, Javín, Peslar, Prokop, Slavík, Vajda – Kilnar, Piják, Zachar, Vaněk, Zuber, Vrána, Seidler, Buček, Chaloupka, Pavlačka.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák – Ferenc, Hartmann, Heča, Kvapil, Tomiga, Zábojník, Řezáč – Kubáč, Kundera, Martiník, Randýsek, Pavlas, Matušenko, Baroš, Slovák, Škutchan, Varga D., Varga Mir., Varga Mar.

Poruba vstupovala do utkání v roli jednoznačného favorita a to ostatně potvrzovala hned od úvodních vteřin. Brankář Slovák udržel čisté konto jen necelých šest minut, kdy Jiří Šindelář nadvakrát poslal puk přesně do horního růžku bobří klece. Pak však předvedli jeden z mála světlých momentů také hosté. Domácí obrana totiž zapomněla na Kubáče, jehož samostatný únik zlikvidoval Michal Gleich. Ten dostal po delší době opět šanci předvést svůj gólmanský um.

Uklidňující druhou trefu následně přidala přesně mířeným pokusem nad beton porubská ikona Marek Pavlačka. Uběhlo jen něco málo přes minutu a RT TORAX se mohl radovat potřetí. V přesilové hře nechala vcelku prostupná hostující obrana až příliš prostoru Aleši Kilnarovi, který svůj návrat do porubského dresu oslavil velmi brzkou trefou do černého. Slovák byl po jeho kličkách naprosto bez šance a Porubští šli do kabin s luxusním náskokem.

Poruba měla nadále převahu a v úvodu prostřední dvacetiminutovky přidala čtvrtou branku. Na Chaloupkův drzý průnik ještě stačil hostující brankář reagovat, jenže na dorážku obránce Lukáše Hruzíka už byl krátký. V polovině utkání zažili svou chvíli slávy také Bobři, kteří udeřili dokonce při vlastním oslabení. Na modré propadl kapitán Javín a Martiník s Miroslavem Vargou už přečíslení dokázali dotáhnout vcelku snadno do gólového konce.

Další branky si RT TORAX nechal až na závěr třetiny. Zachar ještě ztroskotal na tyči, ale akce pokračovala a Martin Buček po přesné přihrávce veterána Javína zakončoval prakticky do prázdné branky. Ještě do přestávky stihli domácí přidat i šestou trefu. Zuber tentokrát vybídl ke skórování Jana Chaloupku, u nějž celá akce prakticky začala. Do kabin se tedy šlo za výrazného porubského vedení 6:1 a bylo jen otázkou, o kolik gólů Poruba vyhraje.

V závěrečné třetině přibývalo trestů. Hlavně na hostující lavici hanby bylo neustále rušno. Ostatně sedmnáct vyloučení je toho jasným důkazem. Porubští už ale zápas spíše jen tréninkově dohrávali a takzvaně to chtěli dávat až do kuchyně. Přesto ještě jednu početní výhodu dokázala Sršňova parta využít, když Prokopovu střelu od modré tečoval za bezmocného Slováka Petr Seidler. Poruba si poradila s Bobry zcela suverénně a na konto si připsala vítězství 7:1.

Ostatní výsledky 20. kola II. ligy – sk. B (Východ):

VHK Vsetín – HC Slezan Opava 2:3 sn.
SHK Hodonín – HC Nový Jičín 4:2
HC Orlová – HC ZUBR Přerov 1:3
VSK Technika Brno – HC Frýdek-Místek 4:0
HC Lvi Břeclav – LHK Jestřábi Prostějov 3:4

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Myslím si, že jsme sehráli povedené utkání a měli hru po celých šedesát minut pod kontrolou. Hodně nám pomohl brzký tříbrankový náskok. Jsem rád, že se trefili i takoví kluci, kteří běžně góly nedávají. Každopádně vítězství nemůžeme nějak přeceňovat, přestože tři body jsou vždy v takových zápasech, kdy jste favoritem, velmi důležité.

Jan Vavrečka (HC Bobři Valašské Meziříčí): Momentálně se nacházíme v určité krizi, která spočívá v tom, že nám schází nasazení a určité sebeobětování, možná i střelecká impotence. Kdybychom v první třetině proměnili nějakou šanci, třeba ten samostatný nájezd, tak by možná zápas vypadal trošku jinak. Ale Poruba byla rychlejší na kotouči a z toho pramenilo množství faulů, mnohdy zcela zbytečných.