Poruba si v Kopřivnici otevřela střelnici, Říha v premiéře zazářil čtyřmi nahrávkami

30.09.2017, R. Chyla, G. Juříková

Tak to je Poruba, jaká se nám líbí! HC RT TORAX zapomněl na loňská trápení na kopřivnickém ledě, navázal na domácí kanonádu s Novým Jičínem a po střeleckém koncertu Flašarových svěřenců, kteří zostudili domácí Tatru výsledkem 12:3, si odváží do Ostravy vůbec nejvyšší vítězství proti tomuto soupeři z jeho ledu. Lukáš Říha v premiéře exceloval, když se blýskl hned čtyřmi nahrávkami, čtyři body si připsala také frýdecko-místecká posila Tadeáš Jaroš.

2. liga – skupina Východ - 7.kolo so 30.9.17:00
HC ISMM Kopřivnice
3:12(1:4, 2:5, 0:3)
Branky a nahrávky: 9. Vyčesaný (Pargač, Kofroň), 38. Marek (Poruba), 38. Kofroň (Pargáč) – 8. Adam (Říha, Ollender), 11. Luka (Zachar, Kaluža), 13. Janota (Luka, Kaluža), 16. Jaroš (Říha, Ollender), 26. Fojtík (Kaluža), 29. Zachar (Haas), 31. Luka (Janota, Zdeněk), 31. Fojtík (Zachar, Popela), 32. Jaroš (Říha, Ollender), 42. Slavík (Jaroš, Ollender), 47. Haas (Zachar, Popela), 55. Puškár (Jaroš, Říha). Rozhodčí: Malota – Bubela, Zedník. Vyloučení: 11:4, navíc Marek (KOP) 10 min. OT. Využití: 0:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 632. Střely na branku: 22:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:9, 3:9, 3:12.
HC ISMM Kopřivnice: Fendrich (od 29. Unzeitig) – Stříž, Krutil, Čintala, Marek, Merenda, Kropka, Fojtík T. – Poruba, Pěnčík, Hrubý, Bartošák, Pargáč, Mach, Flok, Vyčesaný, Suchý, Tomášek, Kofroň, Gola, Sluštík
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (od 40. Kubáň) – Dresler, Popela, Janota, Kaluža, Adam, Puškár, Slavík – Haas, Zachar, Fojtík J. (od 30. Sztefek) – Káňa, Zdeněk, Luka – Jaroš, Říha, Ollender – Ballner, Schwarz, Gelnar

Tadeáš Jaroš (POR) (2+2)
Lukáš Říha (POR) (0+4)
Vladimír Luka (POR) (2+1)

Poruba poprvé vyhrává proti Kopřivnici první třetinu, navíc stoprocentní v přesilovkách

Roli lídra dokazovali hosté na ledě Tatry od prvních vteřin utkání. První střelecké pokusy sice za Fendrichem neskončily, stejně tak se nenechal překonat z toho mála střel ani porubský Kůdela, až přišlo první vyloučení na straně domácího týmu. Těsně před koncem vypršení trestu Pěnčíka otevřel skóre Luboš Adam po přihrávkách Lukáše Říhy a Samuela Ollendera. Do minuty bylo ovšem vyrovnáno. První střela Tomáška nebyla přesná, až Michal Vyčesaný odmazal Kůdelovi nulu. Psala se devátá minuta. Porubské to ale nerozhodilo, v jedenácté minutě si vzali vedení zpět díky přesné střele Vladimíra Luky. Ten byl i u zrodu třetí branky, když sám na brankové čáře nedokázal puk za ni dostat. Kotouč se však odrazil na modrou čáru k Michaelu Janotovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Druhé vyloučení v domácím týmu a další puk za Fendrichovými zády. Ollender vymyslel akci přes Haase a střílel Tadeáš Jaroš. Na konci třetiny měl velkou šanci snížit porubské vedení Suchý, střelou přes obránce ale neuspěl.

Gólové hody druhé třetiny, Porubští na cestě za nejvyšší výhrou

Po výměně stran čekalo početné publikum na gól šest minut. Domácí nevyužili svou první početní výhodu, přečkali další oslabení, a když nedokázala Tatra v útočné třetině nic vymyslet, ukázal ji soupeř, jak se to dělá. Josef Fojtík byl na konci útočného výpadu Poruby a poslal tým do čtyřbrankového náskoku. Odstartoval tak střeleckou kanonádu, která pokračovala gólem v oslabení. Při vyloučení Jaroše se nechali Kopřivničtí zatlačit ke své brance, čehož využil Marek Haas s Davidem Zacharem, který sklepával puk na hranici brankoviště ze vzduchu a poslal jej za Fendricha. Pak využil RT TORAX početní výhodu. Na 7:1 zvyšoval v utkání aktivní Vladimír Luka. Po této brance si vzali domácí oddechový čas a vyměnili maskované muže v brankovišti. Unzeitig si na kotouč vůbec nesáhl a za pár vteřin svého pobytu mezi třemi tyčemi jej lovil z brány. Josef Fojtík nedal střídajícímu brankáři vůbec žádnou šanci na reakci. Devátý gól Poruby vstřelil Tadeáš Jaroš po vyhraném buly při početní výhodě. Střela mířila na druhou tyč a gólman zareagoval pozdě. Závěr druhého dějství patřil ale domácí Tatře. V rozmezí patnácti vteřin se skóre změnilo z 1:9 na 3:9. Od modré čáry vypálil Miroslav Marek a přesunující se Kůdela už nestačil puk zastavit betony. Po vyhraném středovém buly se k brankovišti dostal Adam Kofroň a stanovil výsledek po dvou třetinách na 3:9.

Hráči asi rádi dvanáctku, tak si ji pořídili

Do porubské branky se postavil Andreas Kubáň a moc práce mu Kopřivničtí nenadělili, rozjetá Poruba nebyla totiž k zastavení. Sudí hostům přiděloval jednu početní výhodu za druhou, ale žádnou již nevyužili. Přesto svůj gólový účet dokázal HC RT TORAX Poruba 2011 navýšit o tři góly. Prémiový desátý vsítil Marek Slavík poté, co se vrátil z trestné lavice. Tatrovácká obrana na něj zapomněla, takže když získal nahrávku Jaroše, měl cestu k bráně volnou. Unzeitig sice jeho střelu zachytil, ale kotouč po betonech sjel a brzdící porubský hráč tak dokonal svůj záměr. V sedmačtyřicáté minutě se do střelecké listiny zapsal i Marek Haas a pět minut před koncem základní hrací doby Jan Puškár posunutím kotouče do odkryté poloviny brány.
Domácí ohrozili Kubáňovu bránu těsně před Haasovou brankou, ale situaci tří proti jednomu nevyřešili optimálně. Mach nahrál Tomáškovi pod brusle a Poruba už nestačil zakončit k pravé tyči, následné dorážky pak stačil Kubáň svými rychlými reakcemi zastavit. Další šanci měl Bartošák, když se protáhl po levém křídle, jeho nahrávku přes pásmo ale nestačil Mach mezi tři tyče korigovat. RT TORAX si tak po dlouhé době odvezl z Kopřivnice nejen výhru v první třetině, ale taky největší dosavadní skóre a tři body k tomu.

Ostatní zápasy 7. kola

Val.Meziříčívs.Hodonín1:3
Nový Jičínvs.Šumperk4:1

Jaroslav Kofroň (HC TATRA Kopřivnice): Soupeř byl jednoznačně lepší a k ničemu nás nepustil. Všechny chyby a i fauly vyplynuly ze soupeřovy dobré hry, měli lepší pohyb, byli sehranější, prostě jsou o třídu lepší. Někteří hráči by si měli uvědomit, že takto se hrát nedá. Musí se bojovat o každý kotouč, ne čekat, jestli soupeř dá, nebo nedá gól.

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Zrodilo se možná suverénní vítězství, ale stalo se totéž, co v minulém zápase. Vletěli jsme na Kopřivnici a to jsme ještě neproměnili spousty šancí, mohlo to být šest, sedm jedna po první třetině a mohl být úplně klid. Kdybychom s tímto nasazením nenastoupili do zápasu, byl by vývoj úplně jiný, vše je odraz první třetiny. Minule jsme Jičín rozebrali za deset minut a ztratila se koncentrace, já to chápu, hráči se snaží vyhnout zranění, často soupeř dohrává na hraně zdraví, sám jsem hrál hodně dlouho hokej a stává se, že hráč poleví. Odehráli jsme výborný zápas.