Poruba si připisuje skalp extraligového Jastrzębie, Čech v premiéře vychytal nulu

04.08.2016, René Chyla

Čtvrteční zápas byl oproti tomu úternímu jako den a noc. Tempo od prvních minut, pohledné akce na obou stranách, výtečné zákroky obou gólmanů či ostré šarvátky. Všechno to se dostávalo bystrému oku nejednoho porubského fanouška ve druhém přípravném utkání. Bezbrankový stav vydržel až do třicáté minuty, poté však zaúřadoval v rozhodující pětiminutovce RT TORAX a porubští borci si mohli připsat skalp polského extraligového celku. A co více, Jakub Čech si ve své premiéře připsal první čisté konto.

2. liga – přípravné zápasy - přát. čt 4.8.18:00
JKH GKS Jastrzębie
4:0(0:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 30. Tichý (Kilnar, Hudeček), 34. Stejskal (Flašar, Piecha), 50. Puškár (Piecha, Flašar), 55. Hudeček (Kilnar, Slováček). Rozhodčí: Mikula – Moravec, Kořistka. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 195. Průběh utkání: 4:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Čech – Slavík, Tichý, Bílek, Puškár, Flašar, Adamík, Rudl, Bail – Ballner, Blahuta, Kilnar, Vaněk, Piecha, Gelnar, Sedlář, Seidler, Hudeček, Slováček, Zachar, Stejskal
JKH GKS Jastrzębie: Vrba (od 30. Zabolotny) – Látal, Kegalj, Gimiński, Vrána, Mikuš, Hrehuš, Balcerek, Rafalik – Laszkiewicz, Nalewajka Ł., Nalewajka R., Kominek, Wróbel, Swierski, Stasiewicz, Kulas, Bryk, Matusik, Kącki, Dudkiewicz

První minuta – dvě tyčky

RT TORAX nastoupil do zápasu velmi ledabyle a už v první minutě na to mohl tvrdě doplatit. Za Jakubem Čechem totiž hned dvakrát zazvonila tyč. Konec sedmé minuty ale patřil Davidu Zacharovi, jenž se sám zjevil před exporubským Adamem Vrbou. Gólman polského celku se ale nachytat nenechal. Jastrzębie zahrozilo dokonce i ve vlastním oslabení, kdy vystihl špatnou rozehrávku domácích Tomáš Komínek, extraligový brankář ale nájezd bezpečně zlikvidoval.

Rozhodující pětiminutovka druhé třetiny

Bezbrankové skóre vydrželo až do poloviny základní hrací doby. Aleš Kilnar v přečíslení tři na dva poslal puk na pravou stranu Josefu Tichému, jenž bombou do pravého horního růžku vymetl všechny pavučinky ve Vrbově svatyni – 1:0. Za čtyři minuty porubští fanoušci slavili znovu. Vladimír Stejskal totiž z prostoru mezi kruhy zužitkoval Flašarovu nabídku a uklidil kotouč za záda hostujícího brankáře – 2:0.

Definitivní pojistka ve třetí třetině

V padesáté minutě bylo definitivně rozhodnuto. Martin Piecha vymyslel parádní akci, kdy našel rozjetého Jana Puškára, který nekompromisně zamířil k levé tyči – 3:0. Poruba ale stále neměla dost. Aleš Kilnar našel na hranici pravého kruhu připraveného Jana Hudečka, který se štěstím našel mezeru mezi gólmanovými betony – 4:0. Čestný úspěch mohl zaznamenat alespoň Kamil Wróbel, bezchybný Jakub Čech ale vystavil jeho pumelici tvrdou stopku. Ještě blíže gólu byl o chvíli později Tomáš Kominek, ten ale potřetí v zápase rozezvonil brankovou konstrukci za Čechovými zády.

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): V dnešním zápase to už bylo úplně o něčem jiném. Dorazil opravdu kvalitní soupeř, v první třetině jsme měli trochu problémy s jejich důrazem a velmi těžce jsme se dostávali ze své třetiny. Od druhé dvacetiminutovky jsme ale lépe bruslili, rychle jsme přecházeli do útočného pásma a měli jsme větší tlak do brány. Ve třetí třetině už jsme to definitivně rozhodli, začali jsme více i kombinovat. Perfektně nám zachytal také gólman a můžeme být určitě s kvalitou utkání a předvedeným výkonem spokojeni.

Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie): Byl to náš první zápas v přípravě a musím říci, že jsme jej vůbec nezačali zle. V první třetině si myslím, že jsme měli i více ze hry, ale bohužel jsme nedali góly. Od druhé třetiny ale Poruba přidala na agresivitě, vstřelila také dvě branky a tam se začalo utkání lámat. Závěr si už RT TORAX zkušeně pohlídal, nicméně si myslím, že výsledek až tak neodpovídá tomu, co jsme viděli na ledě. Máme ale velmi mladé mužstvo a z chyb v těchto přípravných zápasech se musíme poučit.