Poruba si i podruhé poradila s favorizovaným Kladnem, obrat řídil dravec Urbanec

22.10.2018, René Chyla

Cenné, ale zasloužené tři body. Porubští hokejisté sice stejně jako v prvním vzájemném duelu prohrávali, opět ale našli na Adama Brízgalu recept a opět tedy s favoritem zápas otočili a došli si pro vítězství. Výrazně se pod něj podepsal Patrik Urbanec, který připravil gól jak pro Tomáše Jáchyma, tak pro Martina Matějíčka. Rytíři zabrali pozdě, snižující trefa Petra Vampolu už nic neznamenala, a tak si Flašarovi svěřenci mohli po závěrečném hvizdu sirény připsat tři body za výhru 5:2.

CHANCE LIGA - 17.kolo po 22.10.18:00
Rytíři Kladno
5:2(2:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 10. Jáchym (Urbanec, Jankovský), 12. Matějíček (Urbanec), 28. Kanko (Káňa J., Ovčačík), 42. Kanko (Jáchym, Jankovský), 58. Káňa J. (Urbanec) – 9. Svedlund (Vildumetz, Kaut), 47. Vampola (Hajný). Rozhodčí: Kašík, Koziol – Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 375. Střely na branku: 34:30 (11:6, 11:12, 12:12). Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Dundáček, Ovčačík, Urbanec, Matějíček, Adam, Čypas – Vymazal, Hudeček (od 20. Pytlík), Illéš – Káňa J., Zdeněk, Ollender – Jankovský, Jáchym, Kanko – Fojtík, Baláž, Toman
Rytíři Kladno: Brízgala – Zajíc, Nash, Zelingr, Hořava, Říha J., Kehar, Veber – Zikmund, Vampola, Kubík – Vildumetz, Kaut, Svedlund – Bláha, Filip, Hajný

Patrik Urbanec (POR) (0+2)
Petr Kanko (POR) (2+0)
Tomáš Vildumetz (KLA) (0+1)

Brankový rozhodčí v akci

Šlágr s Kladnem se nesl zpočátku v duchu obranném, a tak bylo šancí v první polovině úvodní dvacetiminutovky pomálu. Stejně jako před měsícem v prvním, tak i v tom následujícím vzájemném utkání s kladenskými Rytíři šli do vedení nejprve hosté a sice v deváté minutě, kdy se z brankoviště z těžké pozice prosadil bekhendem pod víko Linus Anders Svedlund, jehož bleskovou branku musel posvětit až brankový rozhodčí – 0:1.

Bleskový obrat řídil Jáchym s Matějíčkem, Zikmund ztroskotal na tyči

V OSTRAVAR ARÉNĚ bylo ovšem rychle srovnáno, když Patrik Urbanec dojel vyraženou střelu před brankovištěm, následně se kotouč ocitl na holi Tomáše Jáchyma, který měl už před sebou prázdnou branku – 1:1. Ve dvanácté minutě už domácí tým vedl, pořádného závaru v předbrankovém prostoru Adama Brízgaly využil Martin Matějíček, jenž z hranice levého kruhu prostřelil kladenského brankáře podruhé – 2:1. Ještě do pauzy ale mohli Rytíři slavit, Ladislav Zikmund ale trefil po najetí z pravé strany jen tyč Dolejšovy klece.

Kankova drzost znamenala vedení 3:1

Kdo čekal, že se Kladenští poženou za vyrovnáním, musel být ve druhé třetině mírně zklamán. Místo toho udeřili ve 28. minutě borci HC RT TORAX, jež třetí trefou v zápase šli do trháku. O něj se postaral důrazný Petr Kanko, který uspěl snad ze čtvrté dorážky před Brízgalovou klecí – 3:1. Rytíři se probrali až v nabídnuté přesilové hře, kterou ale nevyužili. Ve 38. minutě prověřil pozornost porubské defenzívy Ladislav Zikmund, který se ocitl naprosto nehlídaný před ostravskou svatyní, kladenský útočník ale trefil jen připraveného Daniela Dolejše.

Hrdina Kanko podtrhl, do prázdné pečetil Káňa

Porubští hokejisté zpečetili svou výhru už na začátku třetí třetiny, kdy se Ostravané dostali do přečíslení, v němž Tomáš Jáchym vyslal elegantní zadovku na pravý kruh na Petra Kanka, jenž ranou z první našel skulinku u lapačky Adama Brízgaly – 4:1. Na menší drama zadělala ve 47. minutě první kladenská formace, která využila Petrem Vampolou nepokrytého kotouče u Dolejšova betonu – 4:2. A mohlo být ještě hůře, kdyby o pár vteřin později mířil o něco přesněji Linus Anders Svedlund, který od modré orazítkoval břevno. Více ale už Rytíři nestihli, na zvrat jim nepomohla ani závěrečná power-play, když se při ní prosadil Jan Káňa – 5:2.

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Kladno je na špici tabulky, takže utkání nebylo jednoduché. Předvedli jsme ale týmovou práci a zodpovědný výkon a snažili jsme se vyvarovat chyb. Skvělou formu má gólman, který nás v tomto utkání hodně podržel a důležité bylo, že nám to začalo do brány padat. To bylo rozhodující. Každé body s Kladnem jsou vele důležité, protože to je tým, který je snadno nedává. Jsme rádi, že se branky opět rozložily na více lidí než jen na jednoho dva hráče. Jsme spokojeni, že kluci bojovali a udělali minimum chyb. Navíc zodpovědná hra dozadu, to vše nám udělalo výsledek za tři body.

David Čermák (Rytíři Kladno): Od nás to byl špatný výkon, i když se našly určité fáze, kdy jsme se zvedli. Jak už to vypadalo dobře, přišla hrubá chyba a gól v naší brance. Prostě jsme neodehráli dobře celých šedesát minut. Chybělo nám šest útočníků, navíc Jelínek odjel s horečkama domů, což je velká početní ztráta. Povolali jsme mladé kluky, ale v tomto zápase se hrály hlavně v druhé třetině oslabení a přesilovky, které hrála hrstka hráčů a ty síly pak chyběly. Ale takové fáze se v sezóně objeví a my se s tímto faktem musíme porvat.