Poruba se z dalekého tripu vrací s třemi body, vítěznou šňůru natáhla už na sedm utkání!

04.12.2013, Redakce

Porubští hokejisté cestovali v rámci 24. kola až na led daleké Břeclavi, kterou dokázali v sezoně už dvakrát porazit. A podařilo se jim to i potřetí! Ovšem stejně jako v předchozích případech houževnatí Lvi dlouho drželi krok. RT TORAX dokonce po první dvacetiminutovce ztrácel a ještě v závěru prostřední tercie bylo skóre nerozhodné, nakonec však rozhodly větší zkušenosti porubského výběru, který došel k vcelku jasnému vítězství 6:3. Svěřenci trenéra Tomáše Sršně tím prodloužili vítěznou šňůru už na sedm zápasů a nadále drží bodový krok s vedoucím Prostějovem. O dvě branky se postaral mladý slovenský forvard Lukáš Piják.

2. liga - skupina Východ - 24.kolo st 4.12.18:00
HC Lvi Břeclav
Branky a nahrávky: 6. Popolanský (Šaur, Haman), 15. Bolfík (Kučera, Šaur), 35. Blaha (Novák, Popolanský) – 3. Piják (Videlka, Hruzík), 24. Videlka (Slavík), 30. Piják (Videlka, Zachar), 39. Vaněk (Šindelář, Krayzel), 45. Krayzel (Peslar), 53. Vajda (Chaloupka, Wolf). Rozhodčí: Dědek – Pospíšil, Kříž. Vyloučení: 9:10, navíc Seidler (POR) 5 min. + OK. Využití: 3:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 211. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:6.
HC Lvi Břeclav: Šurý – Dora, Šaur, Nedvěd, Novák, Höss, Nekoranec, Strapina – Bartoš, Bolfík, Kučera – Zháňal, Haman, Piskoř – Popolanský, Blaha, Medřický – Průdek, Procházka.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Hruzík, Šindelář, Javín, Peslar, Prokop, Wolf, Slavík, Vajda – Zachar, Vaněk, Zuber, Vrána, Krayzel, Seidler, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Videlka, Kilnar, Piják.

Prodloužit vítěznou sérii zajížděla Poruba na led Břeclavi, jejíž poslední výsledky budily respekt. Diváci se ještě ani pořádně nestačili usadit a Poruba šla zásluhou mladíka Lukáše Pijáka po povedené akci dvou na jednoho do vedení. Odpověď Lvů přišla za pouhé tři minuty, když v přesilové hře trochu nešťastně pro hostujícího kasaře tečoval nahození od kruhu Tomáš Popolanský. To však nebylo z břeclavské strany v úvodní dvacetiminutovce vše a další početní výhodu přetavil v gól Lukáš Bolfík, který měl vcelku lehkou pozici doklepnout touš na brankovišti. Do šaten tedy odcházela spokojenější Břeclav.

Na vyrovnání se v prostřední dvacetiminutovce nemuselo příliš dlouho čekat. David Videlka se prezentoval krásnou a hlavně přesnou střelou pod víko Šurého branky. V polovině duelu už Poruba převážila pomyslné misky vah na svou stranu, když se v početní výhodě nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru Lukáš Piják. Stejný hráč zanedlouho dle názoru přísného hlavního sudího Dědka fauloval a celek z jižní Moravy využil už svou třetí přesilovou hru, když Tomáš Blaha tečoval puk těsně před Gleichem.

Začínalo se opět prakticky od začátku a zdálo se, že z utkání bude pořádná přestřelka. Porubským hokejistům hodně pomohl gól do šatny. Jak jinak, než v početní výhodě. Rostislav Vaněk dostal na brankovišti dostatek prostoru a střelou mezi Šurého betony poslal hosty potřetí v zápase do vedení. Závěrečná část už zcela patřila porubskému výběru, který ovládl led a svou aktivní hrou si vytvořil několik přesilových her, dokonce i dvojnásobných. Jednu takovou využil Luděk Krayzel, jenž šikovně přelstil bezmocného ležícího gólmana.

Trestů přibývalo a více než dvě stovky diváků viděly dokonce boxerskou vložku mezi domácím Nekorancem a hostujícím Seidlerem. Po ní však musel porubský forvard zamířit pod sprchy. Zanedlouho přidal RT TORAX pojistku. Při hře čtyři na čtyři vypálil od modré Radovan Vajda a snad po nepatrné teči domácího beka se mohla porubská střídačka už pošesté radovat. V závěru ještě musel Gleich čelit samostatným únikům Piskoře a Blahy, ale s oběma situacemi si dokázal poradit. Poruba tak po vítězství 6:3 natáhla svou úspěšnou šňůru už na sedm střetnutí!

HC Slezan Opava – HC ZUBR Přerov 8:4
VHK Vsetín – VSK Technika Brno 1:6
HC Frýdek-Místek – HC Nový Jičín 5:2
HC Orlová – HC Bobři Valašské Meziříčí 3:4 sn.
LHK Jestřábi Prostějov – SHK Hodonín 7:2

Michal Konečný (HC Lvi Břeclav): Zápas rozhodly přesilové hry. Za stavu 3:3 jsem věřil, že bychom s trochou štěstí mohli pomýšlet alespoň na bod, ale srazil nás gól do šatny na konci druhé třetiny. Pak už nás Poruba přehrála. Možná bychom to na jejich užším kluzišti ubránili, ale u nás měli zkušení hosté až příliš místa. Navíc proti takovému týmu potřebuji mít k dispozici všechny obránce a nám se defenziva rozsypala. Naši mladí beci pak nezvládali útoky Poruby ubránit a chyběly i síly, když jsme hráli třikrát ve třetí třetině ve dvojnásobném oslabení. Měli jsme tam i několik úniků, ale ani ty jsme neproměnili. Máme kolísavé výkony – naposledy jsme zahráli výborně, ale tentokrát to až na přesilovky tak dobré nebylo. Poruba je však kvalitou někde úplně jinde, s ní se těžko můžeme měřit. Nesmíme věšet hlavu a jdeme dál.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Do Břeclavi jsme si přijeli pro tři body, které jsme získali, takže musíme být spokojeni. Zápas rozhodovaly přesilové hry, které domácí sehráli skvěle a drželi s námi krok. Při hře pět na pět jsme ale měli hru pod kontrolou a postupně se ukazoval rozdíl v kvalitě obou kádrů. V závěru už jsme byli lepší, jen jsme nechtěli být tolik vylučovaní, ale rozhodčí z toho ve třetí části udělal úplnou selanku. Poprvé jsme letos hráli na čtyři pětky a mladíci nezklamali, naopak dali nejdůležitější góly.

Zdroj: www.hcbreclav.cz