Poruba se ve Studénce až nečekaně natrápila na vítězství

06.03.2012, Adam Bagar

K prvnímu utkání v rámci přípravy na blížící se baráž zajížděla Poruba na led nedalekého finalisty Krajského přeboru, týmu Studénky. V úvodních dvou třetinách sice měl RT TORAX velkou územní převahu, ale jeho hra měla do ideálu opravdu hodně daleko. Větší pohyb, jiskra, moment překvapení, to vše scházelo. Také proto drželi srdnatě hrající domácí s favoritem duelu krok. Ve třetí tercii si dokonce Studénka vytvořila více šancí, ale nedokázala je proměnit. Naopak hosté odvrátili blamáž až v závěru, kdy Rostislav Vaněk s Markem Pavlačkou rozhodli o porubském vítězství 4:2. Další duel má áčko na programu v úterý 13. března, kdy hostí hráče Rožnova pod Radhoštěm.

2. liga - přípravné zápasy - 9.kolo út 6.3.18:00
HC Studénka
2:4(0:0, 2:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 30. Bolf (Lindovský), 40. Lindovský (Orszulík) – 31. Zdráhal (Wolf), 32. Seidler (Pavlačka, Chaloupka), 55. Vaněk (Zdráhal), 56. Pavlačka (Seidler). Rozhodčí: Pelc – Rožánek, Žídek. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 125. Střely na branku: 24:40 (5:13, 5:15, 14:12). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4.
HC Studénka: Medek (od 30. Pastorek) – Novák, Trubka, Janečka, Merta, Horák, Veselský, Kovář, Sikora, Pokorný, Čáň, Šnajdr, Holaník, Lindovský, Tomášek, Sochorek, Bolf, Kvasnica, Orszulík.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich (od 30. Rudl) – Šindelář, Wolf, Vajda, Prokop, Hruzík, Badžo – Vaněk, Zdráhal, Krayzel – Seidler, Pavlačka, Chaloupka – Galgonek, Kotásek, Zuber – Ďurica.

Porubští hokejisté měli od úvodních minut velkou převahu, ale jejich hra připomínala spíše tréninkové bago. Chyběl jim lepší pohyb, větší důraz, častější střelba a mnoho dalšího. Také proto drželi trpělivě bránící domácí hráči bezbrankové skóre až do poloviny střetnutí. A pak sami v přesilové hře udeřili, čímž připravili pro favorita pořádný šok. Gleich se nepohodl s obranou, čehož využil Josef Bolf, který doklepával touš do prázdné svatyně.

Oba celky následně vystřídaly gólmany. Pastorek si ještě ani nestačil sáhnout na puk a už jej musel lovit ze své sítě. V signalizované výhodě střílel od modré Wolf a Pavlu Zdráhalovi stačilo jen lehce vložit hůl a protečovat puk do branky. Za pouhých pětačtyřicet vteřin RT TORAX zcela obrátil skóre. Po pěkné kombinaci druhé útočné formace nakonec dorážel kotouč do odkryté svatyně Petr Seidler.

Poruba sice pokračovala ve svém profesorském tlaku, ale byla to opět Studénka, která dvanáct vteřin před druhou sirénou srovnala na 2:2. V přesilové hře porubští zadáci zcela zapomněli na Prokopa Lindovského, jenž prostřelil Rudla střelou mezi betony. Do poslední části se tak vstupovalo za překvapivě nerozhodného stavu.

Hruzík sice v jejím úvodu napálil tyč, ale pak už úřadovali především domácí, kteří jakoby ucítili šanci na vítězství a tlačili se do útoku. Nejprve Sikora v obrovské šanci neuspěl a kotouč projel jen těsně okolo pravé tyče, vzápětí nepřineslo vedoucí trefu ani přečíslení dva na jednoho v podání Čáně a Sikory.

Nakonec udeřila na druhé straně Poruba. Necelých šest minut před koncem se střelou z mezikruží prosadil Rostislav Vaněk. Pojistku v podobě čtvrté branky dal o minutu později Marek Pavlačka, jenž na brankovišti pohotově poslal touš za Pastorka. Závěr se již v poklidu dohrával, a tak si Poruba po výsledku 2:4 odvezla až překvapivě utrápené vítězství.

Miroslav Pokorný (HC Studénka): Máme už týden po sezóně, takže jsme dávali komplikovaně dohromady sestavu. Bylo vidět, že kluci mají stále ten hokej v sobě. Ve druhé třetině jsme se už chytli i bruslařsky a v poslední části to byl hokej nahoru dolů. Myslím si, že zápas se nesl v přátelském duchu, takže tam nebylo ani moc soubojů. Utkání bylo pohledné a splnilo asi přesně to, co mělo. Na obou stranách hráči ukázali, že chtějí hrát hokej a mají i po sezóně chuť. Hra se mi líbila, takže to hodnotím pozitivně.

Pavel Hinner (HC RT TORAX Poruba 2011): Jsem za to utkání moc rád, protože nám ukázalo, že musíme zdokonalit hru v útočném pásmu. V těchto zápasech je to na nás, abychom tvořili hru a s tím máme problém. Úvodní dvě třetiny jsme drželi soupeře pod velkým tlakem, vystřelili jsme třicetkrát, soupeř se dostával do útoku jen sporadicky, ale nic z toho. Byl to pro nás poučný zápas.