Poruba rozmetala Karvinou a je znovu třetí

07.11.2015, René Chyla

Poruba vstupovala do utkání proti poslednímu týmu v tabulce v roli velkého favorita. Papírové předpoklady se nakonec vyplnily v sobotu večer dokonale. Už od prvních sekund nedával RT TORAX soupeři prakticky žádnou šanci. Na první gól domácího celku sice ještě mužstvo z nedalekého město odpovědělo, poté ale přišlo dalších devět úderů a Karvinští tak musejí spolknout další hořkou pilulku, tentokrát debakl z Ostravy 10:1. Za hosty nejvíce hrozili paradoxně exporubští hráči Jakub Baca s Pavlem Pobutou. Svou premiérovou trefou v A-mužstvu zvyšoval na rozdíl šesti branek Jakub Gelnar (1+0), Radim Ostrčil (0+3) má zase lví podíl na třech brankách. Nyní ale nesmějí porubští hokejisté usnout na vavřínech, jelikož již ve středu je čeká těžký souboj na ledě Nového Jičína.

2. liga - skupina Východ - 17.kolo so 7.11.17:00
HC Býci Karviná
10:1(3:1, 5:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Seidler (Ovšák), 16. Sedlář (Ostrčil, Vaněk), 18. Vajda (Sedlář, Slavík), 22. Vaněk (Ballner, Sedlář), 23. Seidler, 24. Chaloupka (Ostrčil), 29. Gelnar (Kilnar, Buček), 37. Malý (Ostrčil), 43. Buček (Bednář, Ovšák), 47. Kilnar (Vrána) – 13. Logunovs (Kasperlík O.). Rozhodčí: Kubičík – Bojda, Mikler. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 470. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 10:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň – Slavík, Ostrčil, Buček, Ovšák, Vajda, Malý – Kilnar, od 20. Rimmel, Chaloupka, Sedlář, od 27. Vrána, Vaněk, Szajter, od 27. Gelnar, Bednář, Ballner, Seidler, Stejskal
HC Býci Karviná: Volf (od 24. Pavlíček) – Fišera, Javín, Jaroch, Deutsch, Graca, Baca – Chomič, Foltyn, Grygar, Logunovs, Václavík, Vyčesaný, Křibík, Badžo, Kasperlík O., Kasperlík M., Pobuta, Juhász, Malík

Porubští vstupovali do utkání proti Karviné v roli favorita, a proto neponechali nic náhodě a na ledě už od prvních sekund dominovali. Na začátku šesté minuty se tak domácí konečně dočkali. Odražená střela Milana Ovšáka se dostala mezi kruhy na hokejku Petra Seidlera, jenž zametl puk za Volfova záda, který v tu chvíli stál úpně mimo svou svatyni – 1:0. Karvinští mohli srovnat krok v nabídnuté přesilové hře, kdy byl faulován exporubský Pavel Pobuta. Hosté ale svou početní převahu nezužitkovali podle představ a RT TORAX mohl pokračovat ve svém náporu do karvinské branky. Krátce po odehrání poloviny první třetiny mohl všechny zaskočit další exporubský hráč. Konkrétně Jakub Baca, jenž se pokoušel zakončovat bekhendovou střelou, proti níž musel Andreas Kubáň vytáhnout jeden ze svých skvělých zákroků. Hosté ale přeci jen nakonec vyrovnat dokázali.

Ondřej Kasperlík našel na hranici levého kruhu Arturse Logunovse, jenž zamířil pod přesouvajícího se porubského gólmana – 1:1. Radost ale mužstvu z nedalekého města netrvala moc dlouho. V šestnácté minutě předvedli Porubští nádhernou akci, když Radim Ostrčil nahazoval puk před brankoviště z levé strany a Marek Sedlář jej ze vzduchu pohodlně doklepl za bezmocného Marka Volfa – 2:1. Dvě minuty před první sirénou už zhasla světla v RT TORAX ARENĚ potřetí. Sedlářovu střelu z pravé strany dokázal ještě karvinský gólman vyrazit, na dorážku Davida Vajdy, který zakončoval takřka do prázdné brány, si už však nesáhl – 3:1.

Hosté začali prostřední dvacetiminutovku opět ledabyle. Mnoho nechybělo, aby nevýrazná střela Jana Chaloupky skončila za brankovou čáru. Čtvrtý puk lovili hosté ze sítě o minutu pzději. Rostislav Vaněk zužitkoval přihrávku od Davida Ballnera a kotouč si našel cestu k levé tyči – 4:1. 38 vteřin stačilo Porubě na pátou branku. Petr Seidler vyškolil karvinskou obranu, prohnal se útočným pásmem po levé straně a zamířil přesně pod vyrážečku – 5:1. Hlavní kouč hostujícícho mužstva si následně vyžádal oddechový čas, ve kterém vystřídal brankáře. Ani ten ale nepomohl. Krátce po time-outu totiž našel Radim Ostrčil na pravém kruhu Jana Chaloupku, jehož pohotová střela se zastavila až po horní tyčkou – 6:1.

RT TORAX pak využil i svou druhou přesilovku. Aleš Kilnar nabídl puk před brankoviště Jakubu Gelnarovi, který okamžitě poslal černý kus pryže mezi Pavlíčkovy betony – 7:1. Následně mohl přidat další porci radosti Mikuláš Rimmel. Nováček v porubské sestavě ale ani nadvakrát nedokázal přehodit Pavlíčkův beton. Karviná byla i nadále jalová a RT TORAX si na ledě dělal vše, co se mu zlíbilo. Ve třicáté sedmé minutě se octil na hranici pravého kruhu Robin Malý, který přidal další smrtící úder pod lapačku – 8:1. O pár vteřin později nastřelil Mikuláš Rimmel z ostrého úhlu tyč. David Ballner zase pálil z jasné pozice mimo.

Ostravané stále neměli dost ani v poslední třetině a svého soupeře vůbec nešetřili. Nejprve neuspěl po krásné indovoduální akci Jakub Szajter, následně ale Lukáš Bednář poslal puk do mezikruží, kde napřáhl Martin Buček a kotouč zaplul do pravého horního růžku – 9:1. Ve 47. minutě se konečně Karvinští dostali alespoň do slibné šance. V ní se ocitl další exporubský hráč Václav Chomič, jeho pokus si ale zkušeně pohlídal Andreas Kubáň. Lukáš Vrána přihrával od pravého mantinelu Aleši Kilnarovi. Ten svou šanci nezahodil a zápěstím se mu podařilo vstřelit desátý gól k bližší tyči – 10:1.

Ostatní zápasy 17. kola II. ligy skupiny Východ

HC Frýdek-Místek vs. HC Technika Brno8:0
HC Moravské Budějovice 2005 vs. HK Nový Jičín2:1 pr.
HC Bobři Valašské Meziříčí vs. HC Slezan Opava3:4
HC Kopřivnice vs. VHK Vsetín1:6
HC Lvi Břeclav vs. SHK Hodonín4:3 pr.

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Jsem rád za tři body a i za vysoké vítězství, které se urodilo. Nerad bych se dotkl soupeře, ale utkání bylo sehráno v lepším tréninkovém tempu, ale za tři body máme velkou radost.

Jaroslav Spodniak (SK Karviná): Soupeř byl dnes o mnoho lepší. Ten výborně bruslil, my jsme si hlavně od druhé třetiny neplnili vůbec své povinnosti, nebruslili jsme, což byla pro Porubu voda na mlýn. Gratuluji soupeři k výhře.