Poruba překvapení nepřipustila, o výsledku rozhodla třígólová první třetina

30.09.2015, René Chyla

Dohrávka šestého kola druhé ligy skupiny Východ nabídla duel mezi poslední Karvinou a osmou Porubou. V dresu domácích se představilo hned deset hokejistů, kteří již v dřívější době působili právě v mužstvu červenobílých. Kvalita na ledě byla i přesto od prvních sekund znát a RT TORAX, ačkoliv poprvé v historii prohrál třetinu s Karvinskými, vyhrál na Zimním stadionu STaRS v Karviné přesvědčivě 2:5. Třemi asistencemi se jako správný kapitán podílel na vítězství Jan Chaloupka. Poruba tak napravila domácí nezdar s druhou Technikou Brno, na kterou právě díky středeční výhře ztrácejí svěřenci Tomáše Sršně jednu příčku a čtyři body.

2. liga - skupina Východ - 6.kolo st 30.9.18:00
HC Býci Karviná
2:5(0:3, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 38. Javín (Ivan, Jaroch), 52. Logunovs (Pobuta, Duriš) – 3. Malý (Kilnar, Chaloupka), 4. Ballner (Šindelář, Chaloupka), 20. Zachar (Kilnar, Chaloupka), 45. Seidler (Ovšák), 59. Zachar (Seidler). Rozhodčí: Fiedler – Axman, Novotný. Vyloučení: 7:5, navíc Deutsch (KAR) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 152. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5.
HC Býci Karviná: Gleich (od 21. Pútec) – Černín, Duriš, Fišera, Javín, Graca, Deutsch, Guida, Jaroch, Chromič, Foltyn, Logunovs, Vyčesaný, Křibík, Ivan, Badžo, Malík, O. Kasperlík, M. Kasperlík, Pobuta, Juhász
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Peslar, Puškár, Malý, Ovšák, Šindelář, Vajda – Ballner, Kilnar, Vaněk, Vrána, Sedlář, Seidler, Chaloupka, Sysala, Zachar

Hokejisté HC RT TORAX Poruba 2011 nastoupili k dohrávce šestého kola na ledě beznadějně poslední Karviné bez gólmana Andrease Kubáně a zadáka Marka Slavíka, kteří v předchozím zápase inkasovali v závěru emotivního zápasu s Technikou trest ve hře. Porubští v oslabené sestavě ale neponechali nic náhodě a vlétli na svého soka již od prvních vteřin. Jan Chaloupka v úvodní minutě zápasu z mezikruží netrefil, o pár vteřin později už Milan Ovšák mířil lépe, avšak zamířil jen do tyče. První branka zápasu na sebe nenechala dlouho čekat.

Aleš Kilnar přenechal v útočném pásmu kotouč najíždějícímu Robinu Malému podél pravého manitnelu. Jeho střela z hranice pravého kruhu byla následně tečována přímo mezi betony exporubského brankáře Michala Gleicha – 0:1. Neuběhla ani minuta a hosté se radovali z velmi brzkého dvoubrankového vedení. V čase 3:11 totiž dostal ideální nahrávku před karvinskou svatyni David Ballner, jenž přízemní střelou proměnil Gleichův zápas proti „svým“ v noční můru – 0:2. Na ledě Porubští i nadále dominovali, když po dalších dvou minutách uháněl sám na brankáře střelec druhé hostující branky. Ten svůj nájezd ale v třetí gól nepřetavil. O další zásah se pokusili ještě i Aleš Kilnar či porubský kapitán, skóre však zůstalo nezměněno.

Do obrovské šance se dostali Karvinští až na počátku sedmnácté minuty. Arturs Logunovs zahlédl před brankovištěm osamoceného Jakuba Juhásze, ten ale trestuhodně puk netrefil a zkušený Radek Tihlář tak ani tentokrát nemusel zasahovat. O chvilku později ale porubský brankář již zneškodnil nahození Vojtěcha Černína i střelu z bezprostřední blízkosti exporubského útočníka Marka Badža. Domácí sice svou první přesilovku v zápase neproměnili, hosté ale už ano. 37 vteřin před koncem první dvacetiminutovky vyslal nenápadnou střelu od modré Aleš Kilnar, kterou ještě tečoval v prostou mezi kruhy David Zachar, od jehož hole zapadl kotouč přesně k pravé tyči – 0:3.

Karvinští trenéři chtěli do zbytku zápasu vrazit svým svěřencům nový impuls a mezi třemi tyčemi tak zesmutnělého Michala Gleicha nahradil devatenáctiletý Petr Pútec. RT TORAX měl k dispozici ze začátku prostřední třetiny hned několik přesilovek, drtivý tlak ale hráči, s dresy připomínající ty z New York Rangers, ustáli. Prolomit nulu na domácí straně mohla v početní převaze výrazná posila s devětačtyřicítkou na zádech Marek Ivan. Ten ale se svou příležitostí příliš váhal a Radek Tihlář se stačil ke své druhé tyči přesunout. Chvíli nato zazvonilo po Logunovsově pumelici břevno. A aby toho nebylo málo, Marek Ivan v přečíslení nabídl kotouč Marku Badžovi, jenž už překonal ležícího porubského gólmana, do prázdné branky ale nepochopitelně nezamířil.

RT TORAX tak mohl navýšit své skóre, jelikož proti mužstvu SK Karviná bylo nařízeno trestné střílení. Aleš Kilnar ale nedokázal nasměrovat puk jinam než do hrudi nepropustného Petera Pútce. Jakub Peslar se poté před modrou čárou předvedl výstavním, leč nedovoleným bodyčkem. Divákům se tak i díky několika předchozím vyloučením naskytla možnost sledovat typ hry nového prodloužení v NHL, tedy tři na tři. V čase 37:14 se již fanoušci domácích konečně dočkali. Miroslav Javín, jenž poslední dva roky působil právě v dresu svého dnešního soka, napřáhl na modré čáře a kotouč propadl Tihlářovi pod vyrážečkou – 1:3.

Poruba si tříbrankové vedení vzala zpět hned z první vážnější akce ve třetí periodě. Milan Ovšák nahazoval puk před brankoviště, kde už číhal Petr Seidler, jehož tečovanou ránu zastavila až vnitřní síť karvinské branky. Peter Pútec se za svou vyrážečkou jen ohlédl – 1:4. Arturs Logunovs sice napoprvé na opačné straně minul pravý horní růžek jen o centimetry, následně ale vštěpil domácím příznivcům naději na dobrý výsledek. Ten se z levého kruhu nekompromisní ranou pod břevno nemýlil – 2:4. Všechny pozitivní myšlenky ale vyhnal zpod červených helem nejproduktivnější hráč hostujícího celku. David Zachar perfektně vystihl nepovedený přechod Karviné do útočného pásma a porubský ostrostřelec uháněl sám s Petrem Seidlerem na branku. Druhý jmenovaný si sice s černým kouskem pryže chvilinku pohrál, i přesto ale volil křižnou zpětnou nahrávku na hráče s osmasedmdesátkou, jenž už nemohl netrefit prázdnou branku – 2:5.

Ostatní zápasy 6. kola II. ligy skupiny Východ

SHK Hodonín vs. HC Lvi Břeclav3:0
VSK Technika Brno vs. HC Frýdek-Místek0:2
VHK Vsetín vs. HC Kopřivnice5:0
HK Nový Jičín vs. HC Moravské Budějovice 20054:3
HC Slezan Opava vs. HC Bobři Valašské Meziříčí4:3

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Začátek byl pro nás super, dali jsme dva rychlé góly a trochu jsme se uklidnili, protože minulý zápas byl trochu nervózní. První třetinu jsme i díky třetí trefě zvládli, ale ve druhé části jsme se nechali uspokojit výsledkem. Chyběl důraz, takže jsme kluky zpražili v šatně a v poslední třetině jsme naštěstí dali další góly a to rozhodlo. Šancí bylo hodně, ale chyběl důraz. Bereme tři body a budeme se soustředit na další zápas.