Poruba předvedla další obrat, Šumperk srazila v nájezdech a slaví s Draky i popáté

01.11.2017, René Chyla

Co by to bylo za zápas, kdyby Porubští svému soupeři nedali nějaký ten náskok a kdyby opět zápas nedokázali překlopit na svou stranu. Stalo se tak i tentokrát, Draci na horkém porubském ledě vedli zaslouženě v desáté minutě už 2:0, nicméně ještě v první třetině snížil Samuel Ollender, aby v další tercii srovnal při vlastním oslabení kapitán David Zachar. Domácí poté i vedli, nicméně nekompromisní Lukáš Králík srovnal 102 sekund před koncem, a zápas tak musel rozhodnout až nastavené čas. V něm ale rozuzlení nepřišlo, a tak přišly na řadu nájezdy, v nichž na trefu Tomáše Sedláka zareagoval Josef Fojtík s Jiřím Zdeňkem, kteří rozhodli o tom, že Poruba ani tentokrát doma neprohraje a na čele se vytvoří již šestibodový náskok.

2. liga – skupina Východ - 16.kolo st 1.11.18:00
DRACI PARS ŠUMPERK
4:3sn(1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Ollender (Jaroš), 39. Zachar (Haas, Slavík), 54. Zdeněk (Káňa, Luka), rozh. náj. Zdeněk – 5. Vymazal (Půhoný, Gewiese), 10. Sedlák (Vachutka, Půhoný), 59. Králík (Gewiese, Kovařík). Rozhodčí: Škach – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 743. Střely na branku: 32:26. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela – Dresler, Janota, Kaluža, Puškár, Adam, Slavík – Haas, Zachar, Fojtík – Káňa, Zdeněk, Luka – Ballner, Jaroš, Ollender
DRACI PARS ŠUMPERK: Lakosil – Geweise, Procházka, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák – Müller, Králík, Skopal, Půhoný, Ostřanský, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Vachutka, Fischer

Michal Vymazal (ŠUM) (1+1)
Jiří Zdeněk (POR) (2+0)
Tadeáš Jaroš (POR) (0+1)

Parádní nástup Draků, snížení Ollendera a tutovka Janoty

Duel mezi první Porubou a čtvrtým Šumperkem začal, stejně jako předešlá letošní vzájemná střetnutí, poměrně vyrovnaně. Do menšího tlaku se dostali v páté minutě hosté a hned z něj vytěžili vedoucí trefu. Jiří Půhoný přenechal v brankovišti kotouč Michalu Vymazalovi, který nachytal Hynka Kůdelu pod lapačkou – 0:1. V desáté minutě slavili Draci podruhé a nutno podotknout, že naprosto zaslouženě. Šumperští totiž v tlaku pokračovali, v němž napřáhl mezi kruhy Tomáš Sedlák, jenž vymetl levý růžek porubské brány – 0:2. Domácí se nadechli zničehonic ve čtrnácté minutě, kdy Tadeáš Jaroš vyzval ke skórování na pravém kruhu Samuela Ollendera, který se stal pohotovou ranou mezi betony prvním přemožitelem Vlastimila Lakosila – 1:2. Na začátku poslední minuty se pak do velké šance dostal po nahrávce zprava Michael Janota, Lakosilův pravý beton však nebezpečnou situaci vyřešil.

Hloupost Schejbala a Zacharova parádička v oslabení

Draci hned na začátku druhé třetiny zahrávali přesilovku, v níž byli diváci svědky poněkud bizarní situace. Jeden z hostů totiž pukem knockoutoval spoluhráče Jakuba Schejbala. Ten po chvíli při odjezdu na svou střídačku zcela zbytečně fauloval zase jednoho z domácích, což neušlo pozornosti hlavního sudího, který posoudil jeho zákrok jako nedovolené bránění. Za následné protesty šumperské střídačky vyfasovali hosté další dvouminutový trest a Porubští mohli srovnat ve dvouminutové dvojnásobné přesilovce. Tu ale nesehráli vůbec dobře a svěřenci Pavla Hulvy si mohli hluboce oddechnout. Porubští hokejisté udeřili v době, kdy by to čekal už opravdu jen málokdo. Ve vlastním oslabení totiž ujel Marek Haas, který na útočné modré nahrával rozjetému Davidu Zacharovi, který si v individuální akci roztáhl Vlastimila Lakosila a poslal puk po ledě do odkryté branky – 2:2.

Zdeňkův obrat, srovnání ze vzduchu

Zápas šestnáctého kola nic moc nepřinesl ani ve třetí třetině. Oba celky vynikaly v obranné hře a gólmani si s občasnými střelami dokázali bez problémů poradit, oko fanouška tedy muselo zejména v první polovině poslední části dosti utrpět. Za zmínku stojí snad jen střela Marka Haase od útočné modré či parádní akce Michala Vymazala s Lukášem Králíkem, který ale před odkrytou brankou tečoval mimo. Ostravané stejně jako v minulých utkáních dokázali nepříznivé skóre otočit. Tomáš Káňa přihrál na levý kruh Jiřímu Zdeňkovi, který nechytatelnou ranou s pomocí břevna uklidil puk na milimetr přesně za Lakosilova záda – 3:2. Draci vyrovnali 102 sekund před závěrečnou sirénou, když Michal Vymazal našel z rohu kluziště mezi kruhy Lukáše Králíka, který ze vzduchu sklepl kotouč k pravé tyči – 3:3. V prodloužení ale rozhodnutí nepadlo, a tak musely utkání rozseknout až samostatné nájezdy. V nich pak na úspěch Tomáše Sedláka odpověděl Josef Fojtík s Jiřím Zdeňkem, který rozhodl o tom, že porubská pevnost je stále nedobytná – 4:3.

Ostatní zápasy 16. kola

Kopřivnicevs.Hodonín4:3
Nový Jičínvs.Opava3:2

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Šumperk je kvalitní soupeř, což se v tomto utkání jen projevilo. Jsem rád, že jsme je porazili i popáté v sezoně, i když to bylo tentokrát pouze za dva body. Těší mě, že se kluci za stavu 0:2 nepoložili, bojovali až do konce a dokázali opět zápas urvat. Hráčům můžu jen poděkovat.

Pavel Hulva (Draci Šumperk): Výsledek je zklamáním. Kdyby mne ale někdo před utkáním řekl, že zde získáme bod, tak bych jej určitě bral. Nicméně po průběhu utkání, kdy jsme vedli 2:0 a poté i v nájezdech jsme se dostali do vedení, je to ztráta. Nejsme schopni dotáhnout nadějné vedení do konce. Myslím si, že jsme celý zápas měli více ze hry, takže bod je málo. Když ubráníte dvě minuty oslabení ve třech proti Porubě, tak je to určitě úspěch, a tak když se tak stalo, tak už jsme věřil, že v Porubě vyhrajeme. Ale opět jsme dostali v naší přesilovce hloupý gól, což by se určitě stávat nemělo.