Poruba před 4 101 diváky prohrála po hrozivém úvodu 2:4, ve Vsetíně bude odvracet konec sezony

25.03.2017, René Chyla

Kdyby dávný řecký dramatik postrádal inspiraci pro napsání své slavné tragédie, mohl by ji zcela určitě nalézt v sobotu krátce po sedmnácté hodině na porubském zimáku. Domácí výběr totiž již v polovině páté minutě prohrával 0:3, k nakopnutí nepomohl ani oddechový čas ze druhé minuty. Zcela odlišný obraz hry ale nabídla druhá třetina, kdy Poruba zařadila z prvního hned na třetí rychlostní stupeň a odměnou ji bylo snížení na rozdíl jediné branky. RT TORAX pak několikrát sahal po vyrovnání, poté ale zničehonic udeřil vsetínský Zúbek a naděje domácích na úspěch tak výrazně poklesly. Vsetín si poslední třetinu již zkušeně pohlídal a zajistil si vedení v sérii 2:0 na zápasy.

2. liga - skupina Východ - F2 so 25.3.17:00
2:4(1:3, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Seidler (Kaluža), 23. Rudl (Puzič) – 1. Kolařík (Zúbek), 2. Šilhavý (Čuřík), 5. Luka (Finsterle, Kucharczyk), 37. Zúbek (Kolařík, Vávra). Rozhodčí: Mikula, Dědek – Bubela, Zedník. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 101. Střely na branku: 25:31. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4. Stav série: 0:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Čech (od 2. Kubáň) – Slavík, Peslar, Puškár, Kaluža, Puzič, Bail (od 10. Rudl), Dresler – Ballner (od 20. Rudl), Kafka, Piecha, Vaněk, Jáchym, Slováček, Zachar, Sztefek, Seidler, od 51. Tomčák
VHK ROBE Vsetín: Šurý – Jeník, Teper, Jánáček, Ostrčil, Mojžíš, Hryciow, – Pokorný, Šilhavý, Vávra, Zúbek, Kolařík, Kajaba, Finsterle, Čuří, Vítek, Luka, Hořanský, Kucharczyk

Dominik Rudl (POR) (1+0)
Jan Kolařík (VSE) (1+1)
František Zúbek (VSE) (1+1)

Hororový start, timeout ve druhé minutě, střídání brankářů a naděje Seidlera

Plno diváků ještě ani neusedlo na svá místa a Valašský hokejový klub vedl na porubském ledě o dvě branky. V čase 0:54 napoprvé neuspěl Jan Kolařík, který si pak ale vzal odražený puk, obkroužil branku a zasunul jej do prázdné klece – 0:1. Neuběhla ani půlminuta a RT TORAX byl na ručník. Z kruhu totiž vypálil Vojtěch Šilhavý, jenž se štěstím našel mezírku mezi Čechovými betony – 0:2. Stalo se tak již po 80 sekundách hry, domácí trenér tak logicky sáhl po oddechovém čase a Čecha vystřídal v bráně Andreas Kubáň.

Lukova přesnost a nadechnutí z hole Seidlera

To ale domácí výběr vůbec nepovzbudilo, už v pátém minutě slavili Valaši potřetí. Lukáš Finsterle nahrával Vladimíru Lukovi, jenž přízemní střelou překonal Kubáně – 0:3. Domácí se hluboce nadechli až při přesilovce, když už po devíti sekundách vypálil od modré Marek Kaluža jehož ránu tečoval ještě Petr Seidler, jenž poslal kotouč do horní části vsetínské brány – 1:3.

Rudlova parádně umístěná trefa, Kajabův nájezd a Kafkova tutovka

Poruba snížila hned z kraje druhé dvacetiminutovky. Ivan Puzič vyslal po levé straně do úniku Dominika Rudla, který zamířil z kruhu ke vzdálenější tyči – 2:3. Vyrovnáno mohlo být o tři minuty později, kdy Dominik Kafka poslal zpoza branky nahrávku na Dominika Rudla, tomu ale střela nesedla. Na druhé straně zase ujel René Kajaba, jeho rána ale mířila vysoko nad břevno. Hra se během pár vteřin přesunula znovu ke vsetínské bráně, do které mohl pálit Dominik Kafka, jeho dělovka ale taktéž minula tyč jen o centimetry.

Piechova šance a Zúbkovo navýšení po výborně sehrané akci

RT TORAX byl blízko třetí brance ve třicáté minutě, Ondřej Slováček našel bravurně před brankovištěm Martina Piechu, ten ale pouze vyprášil Šurého beton. Neproměněné šance pak Sršňovu partu musely pořádně mrzet. Jan Kolařík si najel až k čáře zakázaného uvolnění, odkud vyslal elegantní zadovku mezi kruhy na najíždějícího Františka Zúbka, který propálil přesouvajícího se Kubáně – 2:4.

Závěrečný tlak se nekonal

Porubští borci mohli ztrácet znovu tři branky, teč Kolaříka před Kubáněm ale úspěšná nebyla. Na druhé straně tak zase mohl vykřesat naději Tomáš Jáchym, ani ten ale na připraveného Šurého nevyzrál. Valaši mohli stvrdit svou výhru již v 55. minutě při přesilovce, Radim Kucharczyk ale odmítl poslat svůj tým do tříbrankového trháku, když minul naprosto prázdnou branku. Vsetín tak potvrdil roli favorita i na ostravském ledě a v pondělí v případě třetí výhry bude moci slavit postup do kvalifikace o WSM ligu.

Roman Kotala (HC RT TORAX Poruba 2011): Absolutně nám nevyšel začátek zápasu, kdy Vsetín dokázal obě své šance využít a ujmout se tak vedení 2:0. Před zápasem jsme si říkali, že se nesmí opakovat úvod ze Vsetína, nicméně doma to bylo ještě o mnoho horší. Po třetím gólu se ale kluci zvedli, jezdili po zadku a byla opravdu vidět obrovská snaha ten výsledek ještě nějak zvrátit. Zápas se lámal určitě ve druhé třetině, kdy jsme byli i možná o něco lepší, nicméně jsme za stavu 2:3 nedokázali vyrovnat a to rozhodlo. Kdybychom alespoň srovnali, tak se pak utkání mohlo vyvíjet naprosto jinak. To se ale nestalo, Vsetín pak dal další gól, poslední třetinu nás k ničemu nepustil a vítězství si zkušeně pohlídal. Dokud to ale není 3:0 na zápasy, tak určitě není hotovo, do Vsetína jedem s tím, že se to tam pokusíme urvat.

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): Úvod utkání nám vyšel náramně a brzy jsme vedli 3:0, což mělo velký vliv na konečný výsledek. Někdy je takové vedení dobré, někdy si však kluci myslí, že už to v pohodě dohrají, ale je potřeba hrát celých šedesát minut. Ne, že bychom přestali hrát, ale Poruba snížila v přesilové hře, pak dala druhou branku a dostala se na kontakt. Něco jsme si k tomu řekli, ale oba jsme s Lubošem hráli hokej a víme, že se to stává. Jsme rádi, že jsme utkání nakonec dotáhli do vítězného konce. Uklidnil nás čtvrtý gól a závěr už jsme odehráli v klidu. Velký dík patří našim fanouškům. Klukům se musí v takové kulise hrát skvěle, připadají si tady jako doma.