Poruba poprvé v sezóně zdolala Vsetín

05.12.2012, Vladimír Vronka

Poruba sehrála se Vsetínem čtvrté utkání v sezóně. V předchozích třech střetnutích se radoval z výhry Vsetín. Poruba se v první třetině ujala vedení 2:0. Ve druhé části se hra přitvrdila a počet vyloučených narůstal. Vsetín dokázal vyrovnat, když druhou branku vsítil v oslabení. Ve třetí třetině byli hrači Poruby aktivnější a po zásluze se ujali vedení. V závěru dokázal Michal Gleich pochytat všechny soupeřovy šance. Poruba se tak mohla radovat ze zisku tři bodů. Třetí utkání této série je na programu již v sobotu 8. prosince, oba celky se představí opět na porubském ledě.

2. liga - skupina Východ - 22.kolo st 5.12.18:00
3:2(2:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Seidler (Buček), 19. Hašek (Šindelář, Vaněk R.), 51. Holuša (Hruzík) – 37. Mikšovský (Vrba, Podešva), 39. Mikšovský (Zúbek). Rozhodčí: Obadal – Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 8:7, navíc Seidler, Gleich (oba POR) a Vrána (VSE) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 251. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Wolf, Hruzík, Šindelář, Prokop P., Prokop L., Slavík, Axman, Zientek – Krayzel, Seidler, Buček, Galajda, Pavlačka, Vaněk R., Holuša, Sedlář, Hašek, Vrána.
VHK ROBE Vsetín: Plšek – Farda, Vrba, Vodák, Tichý, Žák, Vrána, Tesařík, Žabčík, Mikšovský, Zúbek, Holík, Vítek, Hruška, Brezáni, Kubo, Podešva, Kajaba, Korčák.

Do zápasu vstoupila aktivněji Poruba, Hašek se zjevil sám před Plškem, ale na zvednutí kotouče měl málo času, proto puk skončil jen na betonu hostujícího gólmana. Na druhé straně chytil Gleich betonem Vodákovu střelu. Vsetín vsadil ze začátku na brejky, ale k ohrožení Gleicha se nedostával. Poruba se dostala do vedení v 9. minutě. Buček našel od levého mantinelu Petra Seidlera, který poslal puk pod horní tyč. Vsetín mohl vyrovnat v přesilové hře, ale Vrbovu střelu dokázali domácí srazit do ochranné sítě. Následoval rychlý protiútok Poruby, ale Holušu v samostatném úniku vychytal Plšek. O chvíli později ujížděl do šance Holík, ale na poslední chvíli Hruzík skočil na led, nejprve holí zasáhl puk, o chvíli později i Holíka, následovalo trestné střílení. V něm byl úspěšnější porubský gólman. Poruba byla nadále aktivnější, jenže své šance nedokázali proměnit Vaněk, Krayzel či Pavlačka. Na druhé straně poslal Kajaba puk jen do Gleichovy vyrážečky. Poruba dokázala své vedení navýšit v 19. minutě, nejprve Vaněk sám před gólmanem neuspěl, puk se dostal k Šindelářovi, jehož střelu tečoval do branky Jiří Hašek. Po první třetině byl stav 2:0.

Ve druhé části byli aktivnější hosté, Vrbova střela letěla nad bránu a Zúbek v přesilovce orazítkoval břevno. Hosté mohli snížit při přesilovce 5 na 3, ale tu nedokázali využít, naopak v oslabení pálil Holuša, ale Plšek, který se přesunoval, dokázal dostat puk do bezpečí. Vsetín nedokázal využít ani další přesilovou hru, ale ihned po jejím skončení poslal puk za Gleichova záda Adam Mikšovský. Poté se mohl prosadit Hruška, ale Gleich byl připraven. Poruba si také vyzkoušela přesilovou hru, která ale vedla jen ke gólu v její síti. Zúbek našel Adama Mikšovského, který parádní střelou nedal Gleichovi šanci. Po druhé třetině byl stav nerozhodný 2:2.

Třetí třetinu načal samostatným únikem Krayzel, ale ani nadvakrát nedokázal dostat puk přes Plškův beton. Porubě se také naskytla možnost hrát přesilovku 5 na 3, ale stejně jako hosté ji využít nedokázala. Po akci Pavlačky se Seidlerem klouzal puk po brankové čáře a pak se od tyče odrazil před bránu. V 51. minutě dokázali domácí přetavit tlak ve vedoucí branku. Hruzíkovu střelu poslal do brány Michal Holuša. Vsetín přidal na obrátkách, Gleich dokázal vyrazit střelu z úhlu jen před Holíka, na toho se usmívala prázdná brána, hostující hráč si však puk chvíli připravoval, čímž dal možnost vyniknout gólmanovi Poruby, který skokem zabránil puku v cestě do sítě. Vsetín mohl vyrovnat v přesilové hře, ale v ní málem udeřilo na druhé straně. Pavlačka našel před brankou Seidlera, kterého skvěle vychytal Plšek lapačkou. Při hře 5 na 5 pálil z pravého kruhu Zúbek, ale minul branku. Pak se do samostatného úniku dostal Hruška, ale s jeho kličkou si Gleich poradil. Hosté v poslední minutě odvolali gólmana, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Poruba ve vyrovnaném střetnutí porazila Vsetín 3:2.

Ostatní výsledky 22. kola II. ligy m sk. Východ:

HC ZUBR Přerov – HC AZ Havířov 2010 2 : 5
HC Slezan Opava – LHK Jestřábi Prostějov 2 : 4
HC Baník Karviná – HC Frýdek-Místek 6 : 7 sn.
HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Nový Jičín 2 : 10

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Jsem rád za vítězství, nerodilo se ale lehce. V první třetině jsme hráli takticky dobře, dostali se do dvoubrankového vedení a zápas trochu připomínal předchozí na Lapači. Ve druhé části jsme ale řadou vyloučení dostali Vsetín do hry, ale od naší třetí vstřelené branky jsme si už výsledek hlídali. Hosté sice nahazovali a v závěru se dostali do tlaku, ale myslím, že máme tři body zaslouženě.

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): Dnes nám nevyšla první třetina, která možná rozhodla celé utkání. Chybělo nám potřebné štěstíčko, neproměnili jsme nájezd, měli řadu vyloučení a navíc nás trápí marodka. Přesto jsme ve druhé části dokázali srovnat, měli jsme šance, ale neproměnili je. Nemůžeme stále vyhrávat nad stejným soupeřem, přesto věřím, že v sobotu v Porubě opět urveme všechny body.