Poruba pokračuje ve skvělé formě, poradila si také s Karvinou

05.01.2013, Adam Bagar

V úvodním duelu nového roku přivítali porubští hokejisté na svém ledě Karvinou, která předtím dokázala pětkrát v řadě bodovat. Ovšem i Poruba má formu jako hrom a potvrdila to i v sobotním duelu. Výborný výkon gólmana, pozorná obrana, pohledné útočné akce, dvě využité přesilovky a jedna trefa v oslabení, takové bylo utkání z pohledu RT TORAXu, který nakonec zvítězil pohodlně 4:1. U dvou gólů byli Michal Holuša a Petr Seidler. Baník sice nebyl horším týmem, ale střelecky se trápil. Porubští hokejisté si tak upevnili pěkné čtvrté místo tabulky. V dalším utkání zajíždí na led nedaleké Opavy, kterou nedávno dokázali dvakrát porazit.

2. liga - skupina Východ - 30.kolo so 5.1.17:00
HC Baník Karviná
4:1(2:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Holuša (Seidler), 20. Seidler (Prokop L.), 29. Holuša (Prokop L.), 39. Vaněk – 44. Sznapka (Luka, Moravec). Rozhodčí: Fiala – Bojda, Mikler. Vyloučení: 6:5, navíc Krayzel (POR) 10 min. OT a trest ve hře [NESP]. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 401. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář – Šindelář, Mládenka, Prokop L., Prokop P., Slavík, Vychodil – Piják, Krayzel, Vaněk – Holuša, Vrána, Seidler – Chomič, Pavlačka, Chaloupka.
HC Baník Karviná: Iláš – Nystedt, Zajac, Badžo, Samiec, Blatoň, Krause, Zuber, Moravec, Kowalczyk, Mikšan, Rosůlek, Javín, Vnenk, Luka, Ivan, Sznapka, Saliji, Miczek.

Karviná vstoupila do utkání lépe a v první vážnější šanci neuspěl na brankovišti Mikšan, který ztroskotal na Tihlářově betonu. Jako první se nakonec prosadila Poruba, která udeřila hned ze své první akce. Seidler prošel drze mezi karvinskými zadáky a v signalizované výhodě ještě našel Michala Holušu, který se pod horní tyč nemýlil. Baník byl nadále aktivnější a porubská obrana pod tlakem kupila chyby. Luka dostal puk do ideální střelecké pozice, ale opět ztroskotal na výborném Tihlářovi, který vytáhl zákrok lapačkou.

Obrázek hry se příliš neměnil a vyrovnání mohlo přijít po Javínově nahození, při němž se o dorážku pokoušeli hned dva hráči v modrých dresech. V závěru třetiny ujížděl na Iláše Vaněk a byl faulován. Trestné střílení se sice nekonalo, ale domácí měli k dispozici alespoň přesilovou hru. Tu dokázali i využít, když se Petr Seidler šikovně zbavil bránícího hráče, vyčkal na správný střelecký moment a trefil se naprosto přesně. Poruba tak udělila hostům lekci z produktivity a po první třetině vedla 2:0.

Snížení měl na holi Moravec, kterého našel u levé tyče Samiec. Měl sice před sebou poloprázdnou branku, ale Tihlář se stačil opět výborně přesunout. Postupem času přebírala aktivitu Poruba a v přesilové hře mohl navýšit vedení Vaněk. Ten v nehokejové pozici dorážel na brankovišti, nejprve však ztroskotal na výborném zákroku Iláše a následně na tyči hostující klece. Další přesilovková akce už gólem skončila. Lukáš Prokop našel dobře najetého Michala Holušu a ten z první zamířil přesně k tyči.

Porubských hokejistů byl rázem plný led, pohledným akcím však scházela jen lepší finální přihrávka. Až v závěru třetiny se osmělil i Baník, který měl k dispozici i přesilovou hru. Ovšem při vlastním oslabení dokázala skórovat Poruba. Vyhozený puk se odrazil do prostoru kruhu, kde byl právě najetý Rostislav Vaněk. Ten udělal blafák do levé strany a v krkolomné pozici zasouval puk do prázdné klece. Po druhé třetině tak RT TORAX vedl již 4:0 a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto.

Ve třetí třetině již Karviná dokázala smazat nulu na kontě vstřelených branek. V přesilové hře ztečoval Moravcovu střelu chumel hráčů k volnému Janu Sznapkovi a ten poslal kus černé pryže do odkryté klece. Vykřesal tím alespoň teoretickou naději na bodový zisk. V další fázi si již domácí výběr své vedení pohodlně hlídal a soupeře do šancí nepouštěl. Až v úplném závěru měl před sebou poloprázdnou branku Blatoň, ale neměl dobře seřízená mířidla, což bylo pro hosty v tomto duelu celkem typické. Poruba tak zvítězila 4:1 a zvítězila již popáté v řadě.

Ostatní výsledky 30. kola II. ligy – sk. Východ:

HC AZ Havířov 2010 – HC Frýdek-Místek 2 : 3 pr.
HC Nový Jičín – LHK Jestřábi Prostějov 3 : 1
HC ZUBR Přerov – HC Slezan Opava 7 : 4
VHK Vsetín – HC Bobři Valašské Meziříčí 5 : 2

Vladimír Gleich (HC RT TORAX Poruba 2011): Jsem rád, že jsme prodloužili naši sérii vítězství. Musím poděkovat všem hráčům, včetně gólmana, za zodpovědný výkon. I mladší hráči dokáží plnit taktické pokyny, hrát zodpovědně a postavit se takovým týmům jako je Karviná, která má ve svém kádru hned několik hráčů s extraligovými zkušenostmi. Vyplácí se nám dobře sestavený kádr, kdy máme několik zkušených hráčů, od kterých se učí řada těch mladých. Je to určitě dobře pro budoucnost porubského hokeje.