Poruba podlehla Frýdku - Místku, rozhodlo drtivých devět minut v první třetině

08.10.2011, Adam Bagar

Poruba chtěla po vítězství v Uherském Hradišti poprvé zvítězit také před svými fanoušky. Jenže na první třetinu by nejradši domácí hráči rychle zapomněli. Hosté vstoupili do zápasu aktivněji a sázeli jednu branku za druhou. Po necelých čtrnácti minutách hry tak svítilo na světelné kostce hrozivé skóre 0:5. Porubští přidali a ve druhé třetině měli velký nápor, z něj však dokázali vytěžit pouze přesilovkový gól Luďka Krayzela. Poslední tercii si už hosté zkušeně pohlídali, a tak Poruba podlehla Frýdku - Místku 1:5. Navíc se tím propadla na poslední místo tabulky, právě za svého sobotního soupeře. V dalším kole si bude chtít RT TORAX udobřit své fanoušky v duelu s Novým Jičínem.

2. liga - skupina Východ - 9.kolo so 8.10.17:00
HC Frýdek-Místek
1:5(0:5, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Krayzel (Chaloupka) - 6. Kabeláč (Štubňa), 6. Kocurek (Mach), 12. Kabeláč (Sluštík O., Štubňa), 13. Sluštík J. (Hrubý, Rozum), 14. Kabeláč z TS. Rozhodčí: Škrobák - Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 495. Průběh utkání: 0:5, 1:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich (od 14. Glazkov) - Wolf, Vnenk, Šindelář, Mintěl, Chajretdinov, Hruzík, Mládenka - Krayzel, Pavlačka, Chaloupka, Bartošek, Matějný, Zdráhal, Kalina, Badžo, Galgonek, Zuber, Seidler, Četyrkin.
HC Frýdek-Místek: Láníček - Jindřich, Gajda, Kudláček, Měkýš, Hrubý, Mach, Kabeláč, Rozum, Diviš, Sluštík J. Štubňa, Sluštík O., Gančarčík, Majling, Kocurek, Řezáč.

Souboj týmů ze dna tabulky nezačali domácí vůbec dobře. Hned po několika vteřinách hry se museli bránit dvěma přesilovým hrám soupeře v řadě. Ty sice přečkali, ale Frýdek – Místek vzápětí během sedmačtyřiceti vteřin dvakrát udeřil. Nejprve si k tyči drze najel Martin Kabeláč a přesnou střelou otevřel skóre, vzápětí přidal druhou trefu střelou od modré Tomáš Kocurek.

Porubští byli vývojem hry evidentně zaskočeni. Naopak hostům vycházelo prakticky vše. Domácí obrana nechala projet Ondřeje Sluštíka, jenž ještě našel lépe postaveného Martina Kabeláče a ten se nemohl mýlit. Neuběhla ani minuta a Gleich lovil ze své branky již čtvrtý kotouč. Na brankovišti dostal až příliš prostoru k dorážce Jan Sluštík.

O chvíli později bylo s RT TORAXem ještě hůře. Martin Kabeláč byl při svém úniku faulován a rozhodčí Škrobák nařídil trestné střílení. To sám postižený naprosto s přehledem proměnil. Gleich okamžitě vyjel z branky a přenechal své místo Igoru Glazkovi, jenž prožil premiéru v porubském dresu. V první tercii již příliš práce neměl, Poruba tak odcházela do šatny s hrozivou pětigólovou nadílkou.

Ve druhé třetině nastoupila na ledovou plochu úplně jiná Poruba. Domácí zlepšili pohyb, a to dělalo soupeři nemalé problémy. Po Krayzelově střele ještě u tyče dorážel Chaloupka, jenže porubským hokejistům jakoby dnes nebylo přáno. Až v přesilové hře smazal nulu na domácím kontě přesnou ranou pod víko Luděk Krayzel. Domácí měli velkou převahu, ze které pramenilo také množství faulů soupeře.

V koncovce se ovšem RT TORAX trápil, což nejlépe dokumentuje přesilovka ze závěru třetiny, kdy nejprve Vnenk zůstal zcela sám před Láníčkem, následně Pavlačka posílal k druhé tyči příhru na Vnenka s Chaloupkou, ale oba promáchli, a nakonec Krayzel střílel po několika přihrávkách z první jen do frýdeckého gólmana. Přestože hosté byli prakticky po celou druhou část hry ve vlastním obranném pásmu, inkasovali pouze jedenkrát.

Třetí tercie přinesla nejméně zajímavou podívanou. Hosté už dokázali zaměstnat Glazkova více. Nejprve agilní Kabeláč napálil levou tyč a následně dvojice Rozum – Hrubý rovněž skóre nenavýšila, když druhý jmenovaný před poloprázdnou brankou promáchl. Na druhé straně mohl snížit Matějný, ani nadvakrát u tyče nepropasíroval puk za brankovou čáru. V závěru již byl tlak Poruby spíše křečovitého charakteru, a tak utkání skončilo výsledkem 1:5.

Jan Vavrečka (HC RT TORAX Poruba 2011): Špatně jsme vstoupili do zápasu, soupeře jsme podcenili. Naše hra byla hodně rozháraná. Pět branek je skutečně moc na to, aby se to otočilo. První kontaktní branka přišla poněkud pozdě. Myslím si, že Frýdek ukázal větší charakter mužstva. Pokyn byl od druhé třetiny jasný, nahazovat kotouče, chodit za tím, napadat křídly, a to vše jsem tam viděl jen občas, takže nejsem spokojen.

Radim Nečas (HC Frýdek - Místek): Vydařil se nám vstup do zápasu. V minulých zápasech se nám nevedlo dávat góly a teď nám tam spadlo skoro všechno. První třetina rozhodla o celém utkání. Ve druhé části jsme dělali zbytečné fauly, hráli jsme skoro pořád v oslabení, čehož Poruba naštěstí nevyužila. Třetí třetinu jsme si již takticky pohlídali a dovedli zápas do vítězného konce.